Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Супърб покупка


Recommended Posts

Здравейте! Току що се регистрирах и бързам да ви се похваля че след три седмици ще съм горд собственик на чисто нов

Супърб-TDI 140 (не ме здържа). Поръчах си кола от юбилейната серия и всичко е точно, но се натъкнах на парадокс:

хем платих 933лв. за цвят металик, хем не мога да получа този който ми харесва. Казват ми че ако искам точният цвят трябва да си направя поръчка без юбилейната отстъпка. Какво мислите вие?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 58
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Jelio54

    17

  • Milen Dimitrov

    8

  • димон

    4

  • dentist

    3

Най-много писали в темата

Здравейте! Току що се регистрирах и бързам да ви се похваля че след три седмици ще съм горд собственик на чисто нов

Супърб-TDI 140 (не ме здържа). Поръчах си кола от юбилейната серия и всичко е точно, но се натъкнах на парадокс:

хем платих 933лв. за цвят металик, хем не мога да получа този който ми харесва. Казват ми че ако искам точният цвят трябва да си направя поръчка без юбилейната отстъпка. Какво мислите вие?

 

Честито за колата и със здраве да си я караш smile159

 

За цвета все пак колата се е твоя и ти ще си я караш, и гледаш, ако можеш да преживееш, че цвета няма да е този, който искаш ще имаш кола след три седмици.

Ако пък много държиш на цвета (като мен), разваляш тази поръчка и си поръчваш това което искаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опредилено, ще преживея този цвят, още повече че и той започва да ми харесва. Колкото до колата, тя ще бъде произведена през 47–та седмица, тоест следващата. Смущава ме факта че въпреки голямата стойност на покупката

желанието на клиента се омаловажава. Аз продавам стоки със средна стойност-45лв. и полагам всички възможни

усилия за да отговоря на потребностите на копувача.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти и честито за покупката.

 

По отношение на избора на цвят - предполагам, че си получил отстъпка от 20%, която важи само за налични автомобили. Ако беше пуснал обикновена поръчка, според правилата на ЕТ, публикувани в ценовата им листа, щеше да имаш отстъпка само от 10% и щеше да чакаш не три седмици, а три месеца. Освен това, юбилейната серия свършва, защото е само тази година и възможностите за поръчка са само три - Супърб с двигател 1,8 тси и Супърб комби, със същия двигател и с дизелов 140 коня и 6степенна ръчна ск.кутия. Така че в момента доизбутват нещата и каквото е заложено като параметри за колите, предстоящи за производство - това е, затова и цвета си го плащаш, но не го избираш, серията е лимитирана. :mrgreen: Но като се вземе предвид времето за доставка, цената и нивото на оборудване на Юбилейната серия, смятам, че неудобството от факта, че колата няма да е с "твоя" цвят може лесно да бъде преглътнато. :mrgreen:

 

Бързо да мине чакането ти и радостта от новата ти придобивка никога да не свършва.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Честито за покупката - с много здраве и положителни емоции да си я караш :) .

Аз също след няколко седмици ще се сдобия с кола, само че не от юбилейната серия, а от Специалните модели с ниво на оборудване "Бизнес". За щастие, имаше в наличните модели, цвета който исках. Става дума за Шкода Супърб Амбишън 2.0 TDI-CR/ 170к.с.. 6М, DPF, с Бизнес пакет и цвят черна перла.

Бих искал да споделите мнения, защо са толкова намалени тези "специални модели", понеже постоянно си мисля, да не би да има нещо, което да не е наред с тях.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ви благодаря за пожеланията! На колегата който очаква новата си кола,честито и за всички здраве и безаварийно

шофиране! Относно съмненията за качеството на промоционалните автомобили смятам(надявам се) че след като се произвеждат по график няма как да са различни от другите. И все пак всичко е късмет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ви благодаря за пожеланията! На колегата който очаква новата си кола,честито и за всички здраве и безаварийно

шофиране! Относно съмненията за качеството на промоционалните автомобили смятам(надявам се) че след като се произвеждат по график няма как да са различни от другите. И все пак всичко е късмет.

 

Аз поне разлики в изпълненията не съм забелязал и като вземем предвид няколко факта, че колите на склад не носят печал, очаква се фейслифт и че имат поне 30% марж на печалбата тази отстъпка ми се вижда напълно нормална.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената си е съвсем нормална за нивото на оборудване,което е напълно достатъчно за един фирмен автомобил.Не случайно е наречен-Бизнес.Който иска повече глезотийки си поръчва и плаща.За тия пари-толкова! smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Аз също се възползвах от промоцията за юбиленият модел.

Въпроса с избора на допулнителни "екстри". Аз исках да сложа още доста неща към модела и се наложи да се чака.

Заводър на шкода заклучва колата 15 дни преди (малко повече от две седмици) производството, т.е. немогат да се правят промени.

Т.е. трябваше да се "моделира" кола коята беше по-напред в производството.

Другото което е, че от ЕТ не дават да се сваля екстри, а само да се качват, като моята молба беше да не е с 18" гуми а със 17", но не стана.

Иначе всичко друго допълнително е наред, включително стъклен покрив на комбито.

 

А за юбилейният модел - това е промоция на ЕТ, не е свързана със Шкода. Т.е. това което съм гледал и сравнявал с моята кола дори и в Германия и Чехия - няма разлика.

Влизал съм в магазини на Шкода в Прага, Хамбург и Мюнхен. Наложи се да влява в сервиз в Дюселдорф за кората на двигателя , баха паднили 2 болта и много си я харесаха хората там.

Ако става въпрос за модели пуснати от Шкода като промоционални модели, то това е друг въпрос. Там нямам познания.

 

Честито за покупката и да я караш без проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената си е съвсем нормална за нивото на оборудване,което е напълно достатъчно за един фирмен автомобил.Не случайно е наречен-Бизнес.Който иска повече глезотийки си поръчва и плаща.За тия пари-толкова! smile049

 

Благодаря за мненията, колеги.

Въпроса е, че за това оборудване(Бизнес) намалението излиза около 12000лв. - то само с ниво на оборудване Амбишън излиза с близо 7000лв. огоре, а при "бизнеса" имаш още доста неща вкарани в оборудването. Така че цената съвсем не си отговаря на нивото на оборудване, а излиза много по-ниска, ето защо затова реших да попитам, та да споделите малко мнения.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Ей, това чакане ще ме подлуди. Дано към края на седмицата си ролуча Супърбчето. Някой който е копувал нов автомобил скоро, би ли ми обяснил процедурата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, това чакане ще ме подлуди. Дано към края на седмицата си ролуча Супърбчето. Някой който е копувал нов автомобил скоро, би ли ми обяснил процедурата.

 

И аз бях така сън не ме ловеше.

Иначе процедурата е много проста, обаждат ти се че са ти свалили колата от автовоза и ако искаш отиваш да си я видиш.

Издават ти фактура за началната вноска + регистрация + каско и застраховки и чакаш да ти я оправят.

Моята си я взех за 2-3 дена след като беше слязла от автовоза smile092

Дано не ти я сдава един дето го мързи да живее, защото ще те отегчи до смърт и ако решиш да му задаваш по конкретни въпроси с мъка отговаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха ...това ме разсмя smile091

Две нови Шкоди съм взимал от Надежда и все на този тип попадам, наистина го мързи да говори дори, камо ли да отговори на технически въпрос. Взимал съм и нови коли от ФВ - там са инструктажи, запознаване с автомобила, представяне на сервизни приемчици и т.н. докато в Еуратек все едно си купуваш хляб от магазина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха ...това ме разсмя smile091

Две нови Шкоди съм взимал от Надежда и все на този тип попадам, наистина го мързи да говори дори, камо ли да отговори на технически въпрос. Взимал съм и нови коли от ФВ - там са инструктажи, запознаване с автомобила, представяне на сервизни приемчици и т.н. докато в Еуратек все едно си купуваш хляб от магазина.

 

Дилърите в ЕТ навсякъде ми правят много добро впечатление (за София говоря), но конкретно този господин, който май отговаря за бай бек колите просто нямам думи за него.

Балкан стар ти дават колата след 30 минутно обяснение, в Ауди бяхме около час, е ЕТ този ме изгони за 10 мин и като видя, че съм толкова нагъл, че и стелки съм си купил направо му призля smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха ...това ме разсмя smile091

Две нови Шкоди съм взимал от Надежда и все на този тип попадам, наистина го мързи да говори дори, камо ли да отговори на технически въпрос. Взимал съм и нови коли от ФВ - там са инструктажи, запознаване с автомобила, представяне на сервизни приемчици и т.н. докато в Еуратек все едно си купуваш хляб от магазина.

Дилърите в ЕТ навсякъде ми правят много добро впечатление (за София говоря), но конкретно този господин, който май отговаря за бай бек колите просто нямам думи за него.

Балкан стар ти дават колата след 30 минутно обяснение, в Ауди бяхме около час, е ЕТ този ме изгони за 10 мин и като видя, че съм толкова нагъл, че и стелки съм си купил направо му призля smile048

Дилърите наистина са много свестни и отзивчиви - истински търговци! За бай бек колите отговарят двама млади и също свестени образи и не предават коли. Този, който отговаря сега за предаването, в понеделник го гоних smile117 като пиле по плаца само с един въпрос, а той ми отговори през рамо бягайки в обратна посока от мен! А най-странното е, че преди два месеца при получаването на едно Йети беше супер любезен и отзивчив, седя с колегата повече от 15 минути да му обяснява. Сигурно има връзка и с това, че в понеделник се предаваха над 10 коли едновременно де :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Колега колите са по евтини защото са последни бройки и от новата година излиза новата Октавия и Супърб тези най вероятно ще ги спират :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега колите са по евтини защото са последни бройки и от новата година излиза новата Октавия и Супърб тези най вероятно ще ги спират :smt017

 

Колега,

Напълно съм съгласен с теб, като за Октавията вече е ясно (както знаем нея официално я представиха и почва серийното й производство), но за новия Супърб се съмнявам - май чак към 2014 ще бъде официално представен или греша?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, мисля че потенциала на този модел още не е изчерпан, така че едва ли скоро може да очакваме промяна. А и

"Големият брат" едва ли ще разреши изпреварване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така ми казаха от ЕТ и да се похвала че от 03.01.2013 и аз ще съм горд собственик на Суперб smile168

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така ми казаха от ЕТ и да се похвала че от 03.01.2013 и аз ще съм горд собственик на Суперб smile168

Честито, а фейслифта на Супърба е за средата на следващата година и много ме притеснява, че може да развалят визията (говоря за комбито) за мен линията на колата е страхотна s_flag

Мисля, че новия Супърб ще е за 2014-2015, стига да него сплат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах някъде визията на новия и мисля, че ще е добре .А иначе до моята покупка ,дали някой знае нещо за автокъща КАПИТОЛ ,дали са им крадени колите ,че нещо още не мога да видя талона на колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.