Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Как да източа маслото на хидравликата?


turbobiit

Recommended Posts

Днес се заех да подготвя колата за зимният сезон.След смяна на гуми,масло,всички филтри,термостат,антефриз и един претъркан воден маркуч,обтегача на пистовият ремък,нов пистов ремък. Утре продължавам с ролка на генератор и събирането на всичката карантия и дано запали :P ,но ми се щеше да сменя и маслото на хидравликата.Източих течността от казанчето през маркуча,който влиза в хидравличната помпа,но ми се ще да я източа всичката ама не знам как.Затова кажете от каде да я изкарам и каква течност да сложа червена или зелена.Имали после някаква операция за обезвъздушаване на рейката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откачаш маркуча от помпата. Палиш колата и въртиш пълен десен пълен ляв х2. Слагаш маркуча и наливаш. На другия ден доливаш ако е необходимо. Ама уважаващите себе си майстори имат една джиджавка като химикалка,топват я в казанчето и се вижда дали маслото е за смяна. Освен ако нямаш други съмнения smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами колата всепак е на 12 години.От 4 е при мен и освен маслото и филтрите и обслужването и при покупката нищо не е сменяно .Предполагам,че колата е внесена с тия си течности.Затова искам да подмладим някои нещица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сменяй смело, аз го направих с последната смяна на маслото (на около 100 000 км). видимо нищо й нямаше, даже момчето, дето я сменяше, се ядосваше, че не си я е съхранил за неговата каляска. smile048 моята беше зелена на цвят - оригинална от ЕТ беше 20-ина лева за литър, а системата взима 0.7-0.8 л. внимавай като наливаш, че изобщо не се вижда колко си налял (стори ми се ниско нивото и долях, та после издърпвах излишъка със спринцовка).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се на моя градски че ми използвам темата за да попитам процедурата за смяната на масло същата ли е при преминаване от червено към зелено хидравлично масло ?

Защото моята кола е купих е със зелено хидравлично масло,а трябва да бъде зелено.Тръгнах да го сменям,но ми казаха че сватбата е голяма,защото трябвало да се източи цялото червено масло преди сипване на зеленото иначе щяло да се пресече,но тъй като съм нямал проблеми до сега ми казаха да не го сменям и аз не го смених.Така че още си карам със зеленото на цвят масло,но е хубаво да си е с червеното както си го дават.

ПП

Извинявай още веднъж градски.Ако ти трябва помощ за диагностика или нищо друго-насреща съм smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помоща винаги е от полза,особенно в тия тежки времена и паплач от некадърни майстори и кофти части,но това е друга тема на разговор.В братският форум vw пише,а и колегата joro_ken каза че течноста трябва да е зелена.И аз имам 2 л ама червена :lol: .Затова утре ще се ходи до еуратек за оргинал и без това не можах днес да нахакам всичката каранрия в коша.А за тотално източване не знам как ще го постигнем.Чувал съм,че и малко да поработи помпата без течност и сбогом.За това моля колегата begachkata,ако има възможност да се вклучи в темата за съвет.А затова,че ми използваш темата никога не ми е било проблем ,а диагностиката след като и чуем отново гласа. smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Днес прибирайки се от работа,долових някакъв шум,идващ отново някаде около пистовият ремък.При по внимателно вслушване на 3 чифта уши стигнахме до консенсос,че вероятният шум идва от хидравличната помпа,предполагаем проблем -лагер.Ремонтира ли се помпата или да си търся друга помпа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.