Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Сложих джанти Аполо, но не можах.


marin skodov

Recommended Posts

Днес реших да сложа джанти Аполо от Рапида, но болтовете хванаха само две резби. Моля някой да ми каже защо? Благодаря! s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На предните главини,рекох да ги сложа. Сложих ги и болтовете едва ги захванах. Оказва се, че диаметъра в средата на джантата е по-тесен отколкото на оригиналните джанти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разстъргване на струг на централния отвор s_flag

Точно това трябва да се направи. На моите джанти е разширяван отвора отвътре и то не на цяло. На половина. Ама аз ги свалих от един Бийтъл, та заради него може да са разширявани.

И другите Шкодаджии ли тичат при стругар заради това? На Рапида що стават?

Марине, да смениш Шкодата! Тази не е стандартна нещо :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разбрах какво е,моята главина има ринг които пасва на отвора на стандартната джанта,а на рапида няма такъв ринг.Жоре,от много каране на японски коли човек,започва да не различава коя кола каква е. smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този така наречен ринг се въвежда за всички модели след някоя година (не съм сигурен дали точно с М модификацията, но някъде през тези години). Джантите трябва да стават върху него. Огледай внимателно какво е положението преди да прибегнеш към стругари, фрезисти и прочие. Какъв е диаметъра на отвора на джантата и какъв е на главината?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже с Марин сме в една махала, ходих да видя нещата на светло, а и да пием по едно кафенце.

До сега такива подробности не са ми правили впечатление. Може и при мен да е така.

Вътр. отвор на джантата опира в този ринг на главината челно и без разширяване на отвора няма да стане.

Марин донесе и книжки за Шкода. Също и оригиналната инструкция за експлоатация на М серията. Всички снимки са на главина без този ринг. Никъде не е упоменато откога се въвежда. Сигурно от М модификациите. Но Рапида, от който са свалени е без такъв ринг.

Въпроса е принципен, джантите няма да се разширяват, щото Марин има само две и евентуално ще ги сложи задни със зимни гуми на тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

точно така,аз не обичам стругове и фрези и прочие.Не става значи не става.за това първо реших да ги продам.Все още се колебая,но и да ги сложа на задните колела е добър вариант.Благодаря на всички които ми помогнаха. smile126 s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Марине , пожелавам ти да си намериш още 2 (или по - добре 3).Няма никакъв проблем с разстъргването , за Шкодовия преден

ринг се стърже на стъпка , тоест не изцяло.При Бийтъла е на лек конус. s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеци по-късно...

И аз стигнах до същия проблем.

Аполо джантите не стават на предните главини. Главината има ринг на централния отвор. Този ринг, би трябвало да влиза в дупката за централния отвор на джантата, но реално не влиза за малко. Май отвора на джантата е конусовиден и ринга успява да влезе само в основата на отвора и опира в стеснението.

Крайния резултат е, че джантите стърчат около 4-5мм.

Странно, че и отзад на барабаните има рингове на централния отвор, само че там джантата си влиза идеално.

Има ли друго решение освен разстъргване на централния отвор ?

Ако няма - някой може ли да препоръча читав стругар в София.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

......Има ли друго решение освен разстъргване на централния отвор ? .....

Другото решение е смяна на главините с такива без ринг или премахване на ринга на струг.

Разшири отвора на джантата. Но не на цяло. С дълбочина само колкото стърчи ръбчето на ринга + 1-2мм.

Операцията не е кой знае колко сложна и всеки стругар, който разполага с подходящия струг, може да ти свърши работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако няма - някой може ли да препоръча читав стругар в София.

Знам един в ж.к. Надежда 2. Ако решиш да стържеш джантите ще ти намеря точния му адрес (и телефон).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.