Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Новата моделна линия на Шкода до 2015


yulian_yanev

Recommended Posts

Малко може би съм избързал с информацията, но ето какво според немския Автобилд в броя си от вчера (9.11.2012) ще се продава под името Фабия от март 2014. Снимките от линка са същите, които са публикувани и в списанието:

 

s_flag http://www.autolatest.ro/photos-auto-ne ... gines/4400

 

Друго интересно от статията:

Март 2013 - новата Октавия III;

Средата на 2013 - фейслифт на Суперб;

Края на 2013 - фейслифт на Йети;

И без уточнение кога, хечбек на Рапид с наименованието "Fastback". Втози вид се предвижда и RS версията.

За съжаление публикуваните снимки на останалите модели не ги открих в нета , за да сложа линкове. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен пък определено ми харесва. Вече има вид на кола ... за разлика от двойката (лично мнение) smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен пък определено ми харесва. Вече има вид на кола ... за разлика от двойката (лично мнение) smile049

:smt017 Напълно съм съгласен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен пък определено ми харесва. Вече има вид на кола ... за разлика от двойката (лично мнение) smile049

:smt017 Напълно съм съгласен.

2-ката но Фейслифт ,заради предната броня :) Интересно ще мие да видя комби на 3та серия,не съм по малките коли smile048 smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето линк и за Рапида. Това не са същите снимки от списанието, но хечбека е 1:1, а комбито "бонус", за него в сатията не пишат нищо:

http://www.auto.cz/spy-photos-skoda-rap ... a36f40b0f9

 

Ето снимката и на Октавията от статията. Тука мисля, че не става въпрос за рендер а за истинска снимка, защото тестовете с маскировка на колата са в доста напредала фаза.

 

п.п. Нека модератора да смени името на темата. Тя стана "Новата моделна линия на Шкода до 2015"

post-5808-138453428906_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък мисля,че в последно време дизайнерите във Фолксваген Груп са го ударили на "copy-paste".

И при Ауди и при Фолксваген, а сега и при Шкода различните модели изглеждат почти еднакво.

Няма я ИДЕНТИЧНОСТА :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тези нови предници някак ми приличат на ала-китай дизайн. иначе отстрани и особено отзад добре изглежда колето, за разлика от предната генерация, която според мен не е грозна само гледана отвътре. smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно това ще са и новите фарове и за Октавия ІІІ

Относно идентичността, няма как да стане, по този начин се намаляват разходите.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никак не е грозна, бих казал.

Но много са ги уеднаквили!

Рапид, Октавия, Фабия..... Отпред са практически еднакви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес гледах рапида в един автосалон в Прага 5.

Скука. Пълна скука. Поредната октавия....цялата линия е еднаква. Коли без физиономия, без чар, без излъчване.

Тия дизайнери трябва да ги уволняв всичките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, уеднакви ли са ги, скучни са и т. н., НО:

- Škoda вече заема мястото на VW - истинският народен автомобил. Представяте ли си ако Škoda беше купена от Renault, който беше сред сериозните кандидати...

- моделите сега са скучни, но има СЕДЕМ модела - седани, комбита, хечове... Преди на нашия пазар имаше 105 и 120, после само Favorit, после само Felicia...

- Rapid и на мен не ми хареса, да скучен е, но това е положението - за бюджетна (евтина) кола си е добре...

- Citigo - грозна ми е, но пък по - добре малки, грозни и качествени Шкодички да има по улиците, отколкото корейски, румънски или китайски...

И т. н., и т. н.... Чарът на Škoda беше. Сега колите са качествени и... това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е какво щеше да е ако Рено бяха купили шкода можем само да гадаем. Лично аз харесвам новата гама на Рено. Отделно смятам че и политиката им за съживяване на Дачия също е много успешна и много правилно подбрана от маркетингова гледна точка.

Също смятам че няма лошо да има един нов модел на 5-6 години стига да е оригинален и да предизвиква положителни емоции в клиента (т.е. в мен ).

Като казваш "само фелиция" тия дни ще мина да снимам пред същия автосалон има зарязане една чудесна Фелиция Фън - чудесен пример как трябва да се правят автомобили.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е какво щеше да е ако Рено бяха купили шкода можем само да гадаем...

Е, какво има да се гадае... Доскоро дизайнът на Renault беше доста смущаващ, а и качеството им определено не е като това на VW - видно е ясно. Например пластмасите - на Renault да речем цвета на таблото е един, на решетките на парното - друг, на копчетата - трети, на това капаче, на онова капаче... Това при VW го няма. И още много мога да изброя. Дори на най - новото Clio ми направи лошо впечатление качеството на гумените уплътнения и грубите детайли - например при оформлението на "скритата" дръжка на задните врати... и т. н. Това при VW не е така. Ето и едно популярно клипче - как се сменя крушка на Golf и на Megane...

Относно Dacia - първото поколение на Logan е мега дърво. Да, имат хубавите мотори на Renault, но само това ли могат... Евтина кола не значи противна. А те в крайна сметка не са направили нещо впечатляващо с Dacia - пуснаха евтин седан, после комби, после пикап... Не трябва да си супер гений, за да се сетиш, че това е най - подходящият подход.

А за Felicia Fun съм почти сигурен, че се шегуваш - не случайно по този "начин за правене на автомобили" нямаше направени други подобни чучела, нито риба, нито рак. Да, интересна е, но тук как се влиза, какво виждаш встрани:

 

$(KGrHqJ,!nQE-)+U3lF4BP)-i5rv9w~~_19.JPG

 

Да не говорим как изглежда с гюрук:

 

$(KGrHqR,!i!E-zqLJQUoBPu6q6cT9g~~_27.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление в дисциплината "влагане на скапани материали в скъпи коли" Шкода са доста по напред от Рено. Като изключим Л&K модификациите всичко друго е ужас. Скапани пластмаси. Ужасни тапицерии на седалките като от преди 20 години. Гумени волани които започват да се люпят за нула време. Гумирани дръжки на вратите които след година или две започат да се белят. Таблото от евтина пластмаса. 20 годишната ми алфа изглежда в пъти подобре от 5 годишна октавия що се касае за салона.

Фабия за 15 000 трицилиндрова, без жабка, механични стъкла навсякъде, с ужасни материали в купето идва горе долу на цената на 1.4 дачия логан с климатик, ел стъкла. Таблото на логана в никакъв случай не е по-лошо от фабия 1 джуниър.

Сега да не кажете че съм фен на Логан. Не! Просто новите модели на Шкода...не са това което ми се искаше да бъдат....

 

А иначе Фън е според мен доста идейна младежка количка. Задния ред седалки е толкова удобен колкото и в опел тигра например. Направен е колкото да се каже че го има.

Та фелицията е едновременно фън кар а и може да ти свърши работа ако имаш да си караш нанякъде 5-6 глави дребен добитък :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А иначе Фън е според мен доста идейна младежка количка. Задния ред седалки е толкова удобен колкото и в опел тигра например. Направен е колкото да се каже че го има.

Та фелицията е едновременно фън кар а и може да ти свърши работа ако имаш да си караш нанякъде 5-6 глави дребен добитък :)

Да бе - като Тигра, ама друг път. Дано не ти се е налагало да се навираш отзад във Тигра - влиза се с вазелин и те вадят с тирбушон. Освен, ако не решиш да изскочиш през задния капак, който през цялото време те бие по главата. Фън Фелата поне е "висока" - в такава кола няма как човек да се чувства дискриминиран заради ръста си :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И настоящата е хубава а новият модел е още по хубав.Развитие, когато го има е хубаво.За външният вид Шкода налагат

свой отличителен стил, за това може би ви изглеждат еднакви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимайте, да я видим и ние? Благодаря предварително!

 

Уау...

Изглежда като Chevrolet Epica (ба'си :/ ):

 

o33333.jpg

Chevrolet-Epica_2006_800x600_wallpaper_0e.jpg

 

И като заслагат такива 50 цолови джанти... колите стават като за в Америка - с хром джантите, само където им липсват едни постоянно въртящи се тасове, като спре на светофара и по време на движение...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не е толкова лош новия Rapid :D smile117

http://www.youtube.com/watch?v=3gJnDtP9 ... re=related

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.