Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Новата ми Шкода Форман


zdravGo

Recommended Posts

Здравейте, колеги!

От една седмица съм горд собственик на Шкода Форман. Горката колица беше служебна и изглежда доста зле. Не е поддържана, избили са ръжди, мръсна е до безобразие ама ще я стегна полека-лека. Има едно нещо, което много ме дразни. Фаровете и /нови са/ от вътре там където е пластмасата пред рефлектора на единия е жълта/така си е, не е обелена/, а на другия си е бяла. така, че някой ако има ляв/пред шофьора/ с бяла от вътре пластмаса или десен с жълта /просто искам да станат еднакви/ да свирка. Другото което не ми харесва е волана - тези две пръчки хич не са ми по вкуса. Някой да знае от каква друга марка става волан ще съм благодарен да пише. От Фелиция и ФВ не става. Обещавам, че веднага щом придобие човешки облик и подобие, ще я снимам и ще я покажа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Облицовай волана с калъф и ще видиш разликата,и мен ме дразнеше тоя тънък волан,но като го обух по бива :D

Благодаря за идеята, колега. Веднага щом мога ще пробвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Послушах колегата за калъфа на волана и сега е супер. Левият фар е сменен. От днес съм в бокса за смяна на масло и обезвъздушаване на спирачките. Регулиране на луфта на скоростния лост и смяна амортесиори. От колега купих барчето, което е под таблото до скоростния лост и скоро ще купя и колонки и ще го монтирам. Малко по малко ще заприлича на кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мишооооооо , щи дърпам ушите ... привод на Фелиция и Фаворит нямат нищо общо , че човека ще има да търси де да сложи тез подложки от маркуч ... при Фаворита ако няма луфт в крето се сменят само втулки на скоростния лост , а ако на карето са разхлабени нитовете и са разбити втулките и отвора отпред е станал елипса се сменя цялата щанга .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мишооооооо , щи дърпам ушите ... привод на Фелиция и Фаворит нямат нищо общо , че човека ще има да търси де да сложи тез подложки от маркуч ... при Фаворита ако няма луфт в крето се сменят само втулки на скоростния лост , а ако на карето са разхлабени нитовете и са разбити втулките и отвора отпред е станал елипса се сменя цялата щанга .

Така е. Днес диагнозата беше ясна - разбито каре и необходимост от смяна на цялата щанга. Ходих до магазина на Сточна гара и я купих за 42 лв. утре трябва да е сменена. Там си харесах едно воланче с три лъча, което ставало за Форман директно без нужда от фланец. Продавача каза, че било по-малко от оригиналния, та питането преди да се изръся с 53 лв. е дали ще е по-тежък волана или разликата ще е малка от преди?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тежестта на волана зависи от вида шарнири , читави лагери на макферсоните и рейката ... за ставане ще стане (и аз съм си го харесал) , ама внимавай като го сложиш да не потрошиш ключовете за мигачи и чистачки , че почват много да стърчат с него :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес излезе от бокса. Скоростите са станали супер. За мигачите сложихме реле от Ауди и стана супер. Буталцето на десният заден спирачен апарат е сменено с такова от Голф 2-ка. Сменен и амортесьора и колата сега е доста по-добре. Остава да сложа барчето. Някой да знае какви говорители биха влезли в оригинално остевеното място в барчето?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.