Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Авто-сервиз Трансексперт - София


dude_BG

Recommended Posts

И  от мен един + за този сервиз.

 

 

вметка - носете си членската карта за клуба, ако разчитате на промоциите за клубни членове. Спестява не малко пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 342
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Mishelle

    68

  • shaft

    25

  • sauber

    23

  • legaltk

    13

Браво на Трансексперт!!!

 

Току що си взимам Шкодата от смяна на дискове и накладки...

Както винаги - отзивчиви, внимателни, работят със старание и изпипват детайли (почистиха всичко, напръскаха с медна грес). 

Без забележки - само похвали :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз бях днес в сервиза за смяна на масло и филтри и консултация по няколко въпроса. Определено останах доволен :) :PDT_Armataz_07:
Накрая се получи и мини клубна среща - дойдоха Юли и Маджо :)

@Юли - мерси още веднъж, че дойде специално заради мене :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, имам нужда от съвет за избор на сервиз.

 

Бях се засилил уверено към нова RS-ка, но след внимателно смятане математиката посочи, че към момента не мога да си позволя кола за 60к без задъхване. Затова ще опитам да направя лек ъгрейд - към фейслифтова O2 RS.

 

На Еуратек доверие за оглед на колата, която съм избрал, нямам. Като купувах предната RS-ка ми казаха "Номба е!"", след което се оказа, че са пропуснали няколко фрапантни неща като спукан маркуч на кулъра, например. Как точно са го проспали, при положение че колата беше омазана в масло, до ден днешен се чудя.:D

 

Както и да е. Въпросът ми е дали момчетата в Трансексперт биха се занимали с нещо толкова дребно като оглед на кола преди покупка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, имам нужда от съвет за избор на сервиз.

 

Бях се засилил уверено към нова RS-ка, но след внимателно смятане математиката посочи, че към момента не мога да си позволя кола за 60к без задъхване. Затова ще опитам да направя лек ъгрейд - към фейслифтова O2 RS.

 

На Еуратек доверие за оглед на колата, която съм избрал, нямам. Като купувах предната RS-ка ми казаха "Номба е!"", след което се оказа, че са пропуснали няколко фрапантни неща като спукан маркуч на кулъра, например. Как точно са го проспали, при положение че колата беше омазана в масло, до ден днешен се чудя.:D

 

Както и да е. Въпросът ми е дали момчетата в Трансексперт биха се занимали с нещо толкова дребно като оглед на кола преди покупка?

Обади се и питай, смятам че няма проблем за това нещо. Питай смело, печени са и точни!

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето цитат от темата "Търговски отстъпки и форумни бонуси за членовете на Шкода клуб България"

Форумни бонуси.

-------
 
Автоцентър Трансексперт. Предлага автосервизни услуги - диагностика и ремонт. Сервиз за гуми и джанти. Автомивка.
Адрес: София, Околовръстен път 353, на разклона за с. Герман.
 
- 20% остъпка от всички дейсващи ценови листи - кафе, автомивка, реглаж сходимост, диагностика, периодични прегледи и прегледи преди покупка на автомобил, както и от сектор ремонт на автомобилни гуми и джанти.
- 20% остъпка от сервизните си дейности, които са или фиксирани или на час като цената е 45лв за един сервизен астрономически час за леки автомобили.
- от 5% до 20% отстъпка за резервни части, консумативи и аксесоари (отстъпката зависи от това кой е доставчика на съответния артикул).
- 5% отстъпка за оригинални резервни части.
- 5% отстъпка при посредничество при закупуване на части от Порше София Изток.
 
Автоцентър Трансексперт предлага собствен внос на части които се договарят с клиента предварително.
Всички части, предлагани от Автоцентър Трансексперт, са с гарантиран произход, имат оторизиран вносител за България и имат гаранция от вносителя им.
 
-------

Цялата тема можеш да намериш тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звънни им смело. Ще я огледат, ще те консултират кое е за настояща/бъдеща смяна (ако излезе нещо), ще ти кажат и ориентировъчни цени, за да си направиш сметка и да си подготвен. Можеш да разчиташ на коректност и професионализъм. Ако вземеш колата, препоръчвам да я обслужиш при тях, отново няма да сбъркаш.

 

Между другото, ако искаш погледни и темата за клубните членове. Ако си вземеш клубна карта, бонуса от нея ще възстанови и дори надхвърли сумата за годишен членски внос.

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Довършвам проверката на сервизна и застрахователна история и тичам в Трансексперт - толкова много положителни мнения не може да се дължат на случайност. Благодаря ви много. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено нещата в Трансексперт са на високо ниво. Вчера ми смениха предни дискове, накладки, спирачни маркучи, капачката на маслото и ЕГР.

 

Взех си я измита отвътре и отвън и всички омаслявания по двигателя, сега направо свети. Даже и един ароматизатор ми бяха оставили вътре.

 

Другото, което много ми хареса е, че след като смених маслото миналата седмица при тях, направихме списък на нещата по-горе и ми пратиха по мейл предварително цени на всичко по отделно + труд в една таблица.

И накрая се повозихме да се чуе турбото за консултация.

 

:PDT_Armataz_07:

 

 

Засекохме се с Жоро (legaltk) - Жоре, не можахме да си поговорим повече, но бързах да се връщам на работа, че ми свършваше почивката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарности към Евгени и механиците в Трансексперт, които бързо и безпроблемно смениха маншон на външно каре, о-пръстени по турбопътища и част от тампоните по предното окачване на моята Октавия. Освен това смениха предни спирачни дискове и накладки. В момента съм много доволен от новите - сложихме Ate.

:hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Толкова добри отзиви, та само от прочетеното реших, че това ще е и моето място за обслужване на моя Шкодилак :)

Можете ли да ми кажете как да стигна до сервиза от Младост 1? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Качваш се на Околовръстното, посока Горубляне, Пловдив и т.н. На светофара на Горубляне караш направо. На следващият светофар пак си направо, като сервиза се пада отляво, на 10-20 метра след кръстовището. Има голям надпис, сградата е двуетажна. Всъщност, ти можеш и от Младост-1 да се качиш на Околовръстното и от Горубляне.

 

Отивай, няма да сбъркаш ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По Околовръстното ми се струва най-лесно и бързо. Като подминеш разклона за Герман, сервиза ти се пада веднага в ляво. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гога, къде си ръгнал с тея три цилиндъра бре? Пак те изпреварих :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако качите координати от гугъл мапс, ще ме улесните на макс :)

 

https://www.google.bg/maps/@42.6218414,23.4214382,3a,75y,23.19h,88.76t/data=!3m6!1e1!3m4!1sIdGDt4i-xbusv6OeBZAbpw!2e0!7i13312!8i6656

 

Само координатите: 42.6218414, 23.4214382

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един супер отзив!!! Днес сменихме ролката на алтернатора на моята машина.

 

Имаше едно досадно “боботене“ /като на “умирачка“/ при ниски обороти, само при потегляне (на празен ход много-много слабо се чуваше /след смяната го установих, защото тотално замлъкна всичко/) около 1000 до 1100 оборота и спираше над 1100об. Много ме дразнеше. Диагнозата беше за фрайлауф ролката на алтернатора. Виждаше се и ухото на обтегача на пистовия ремък как играе доста - в момента е като бетонирано - хич не играе спрямо предното положение!!!

 

Много съм доволен!!! Много!!! Старата ми ролка е запекла яко - и в двете посоки.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Днес посетихме с Йетито сервиз Трансексперт. Обадих се в понеделник и въпреки натоварения им график откликнаха на молбата от моя страна преди срещата на Узана да сменим всички масла по колата, които не съм сменил преди това. Дадох си номера на шасито и по късно ми се обадиха да ми кажат цена за работа - много добра и преди отстъпката за членове на клуба! Отидох в ЕТ да си взема оригинални масла за халдекс, диференциал и скорости. Интересно стана като не ми казаха, че има нужда от смяна на маслото в раздатката. Евгени ми каза, че е необходимо и то да се смени. От ЕТ ми казаха, че то не се сменя по техни предписания. Не го мислих и взех и за нея масло, както ме посъветваха от Трансексперт . После в сервиза ми показаха как на тубата на маслото си пише - срок за експлоатация - 4год(същото като това, което е налято първоначално там и което според предписанията на вносителя не се сменя)! Можех и да не ги взимам от ЕТ маслата, в сервиза предлагат доставка от Германия на тези оригинални течности - на по-ниска цена от тази в ЕТ(малко над 10% по мои груби сметки), но с поръчка и едноседмична доставка. В малко сервизи са склонни да ползват донесени от клиента материали, което за мен е един огромен плюс. За избора на моторно масло се спрях на Мотул 8100 ексес 5 40 и филтър Мале, за които се доверих на доставка от сервиза. Докато бях там сутринта я вдигнаха пред мен и почнаха да я оглеждат отдолу. Направиха пълен оглед и диагностицираха първоначалното състоянието на колата пред мен. Установиха развит болт на планката на полуоската, която влиза в скоростите... В последствие ми казаха да мина след месец за преглед относно вероятност за спукване на тази планка и бъдещ проблем със скоростите. Като я взимах ми обърнаха внимание на въздушния филтър, че е спортен и е изсъхнал да си го оправя. Също така ме увериха, че са направили пълен преглед на техническото състояние, спирачки, антифриз, окачване - важен момент при всяко посещение на сервиз с оглед превенция на бъдещи проблеми. Колата беше измита перфектно - отвън и отвътре, работа която не съм срещал в друг сервиз. Попълниха сервизната книжка. Като се прибрах отворих да видя какво е положението под капака - бяха доляли антифриз и са записали -35* на казанчето - предполагам резултата от замерването(за това не сме говорили изобщо!). Страхотен сервиз, квалифициран персонал, ниски цени, професионална работа и отлично обслужване! В мое лице спечелиха един клиент, аз си намерих сервиза за моите коли, препоръчвам го на всеки педантичен собственик. Благодаря на сервиз Трансексперт!

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голямо благодаря на Евгени. Днес оставих колата сутринта в 9 часа за смяна на масло и датчика за температура и ниво на маслото. Тъй като нямах възможност да си взема колата чак в края на работния ден се обадих на Евгени и го попитах дали ще има възможност освен маслото (без да имаме предварителна уговорка) да сменим всичко проблемно по окачването. Получих положителен отговор и Евгени веднага се зае със задачата. След като направи преглед на колата ми се обади за да ми каже кои точно части трябва да се сменят и какви са цените и различните марки, След като получих достатъчно информация се разбрахме какво ще бъде поръчано и монтирано. В 16:30 Евгени ми се обади, че всичко е готово. В 18 часа бях в сервиза. Евгени ми беше подредил всичките стари части, като отново подробно ми обясни какво и защо е сменено. Направен е и реглаж на преден мост. Колата беше перфектно измита външно и вътрешно. Бяха ми проверили и течностите, като ми бяха долели антифриз. Поговорихме си за разни неща с Евгени и щастлив и доволен си тръгнах с преобразената кола. Вече го няма досадното скърцане и хлопане. Още един път голямо благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм много доволен отново. :)

 

Напоследък съм редовен клиент :D На няколко неща им дойде времето почти едновременно, че даже и със смяната на маслото съвпаднаха :)

Този път - смяна на съединител+маховик комплект, вилка, два тампона на двигателя и масло в скоростната кутия.
 

Много ми харесва как върви комуникацията с Евгени - избор на части, обсъждане на детайлите и цени предварително и т.н.

Този път се уговорихме да извършат ремонта в период когато ще съм извън БГ без колата и след като е готова да остане на техния паркинг докато се прибера да си я взема. Това за мен беше перфектно, тъй като алтернативата беше да стои пред блока 10 дни...

Откарах им я вечерта преди да замина и си я взех след като се прибрах готова и лъсната.

Междувременно на 4-5-тия ден получих SMS от Евгени, че е готова и всичко е точно и ме чака на паркинга. :PDT_Armataz_07:


 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бях там събота сутринта, смяна на масла, филтри, задни накладки, доляха малко антифриз и го замериха на -40 С е, смениха крушката на задния номер, дори не знаех, че не свети. Диагностицираха предните дискове и накладки като пътници и ще се сменят. Коментирахме помпите на съединителя, оказа се, че е намаляло новито на спирачната течност или по-скоро и била ниска след предната смяна. Как работела системата - първата част от казанчето е за спираната система ясно, най-важно е спирането, после към половината примерно на съдът от там се взима  за съединителя. При мен като са износени особено сега предни дискове, трябва повечко спирачна течност за да завори спирачните апарати, няма достатъчно количество спирачна течност и дърпа въздух. То е ясно, че помпите ще се сменят, радостното е, че може без съединител и при мен, ориентировъчна цена с труд 300лв. Доволен съм с Евгени се комуникира лесно, обеснява всичко подробно и отговаря на въпросите ти което е рядко срещано поне според мен, кафенцето горе е супер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Огромно Благодаря, на Евгени и Марто, за добре свършената работа, за прекрасното отношение, както и че ме изтърпяха четири часа, да им бърборя и да им се мотая в краката и сервиза.

Както знаете, Съби окьоравя преди време, а фаровете заприличаха на аквариуми.

Проблема бе своевременно диагностициран, остана проблема с решението.

Идиотите, които са сваляли бронята, така са натегнали болтовете, че нит-гайките превъртат. Като се добави и малко ръжда по болтовете, свалянето на бронята и подмяната на повредения баласт, стана "мисията невъзможна".

Решението - Съби на подемника, гуми-джанти и подкалници - долу, и ...., уменията на Евгени и Марто.

Как успяха да развият "торксовете" и да демонтират повредения /респективно да монтират новия/ баласт, само те знаят. Аз, можех да пъхна точно един пръст, в наличното за операцията място.

А повредения баласт, се оказа ..., ПЪЛЕН с ВОДА - е, как да работи ?!?

В крайна сметка, Съби си има нов баласт и крушки, и пак вижда прекрасно.

За цената на баласта и крушките, нямам коментар - въпреки, че ползвам клиентски отстъпки до 30 % - 35 %, цената на Евгени беше още по-ниска...

За цената на труда - съвсем. Толкова ниска, че дори попитах, да не е станала грешка!!!

Нямам идея, дали е била с 25% отстъпка за член на Шкода Клуб - не съм го казвал, не съм размахвал и клубна карта, не съм и питал, но е Пределно ниска!

Да не споменавам, за смазването на редица части, прегледа на ходовата част и др. бонуси.

Сърдечно Благодаря за всичко!!!

Много здраве и доволни клиенти!!!

 

П.С. Силно препоръчвам автосервиз "ТРАНСЕКСПЕРТ", на всички колеги, които по една или друга причина, се колебаят в избора, или нямат "доверен" сервиз.

П.С.2. Кафенето на втория етаж, наистина е страхотно!!! :)

Аз, за мен и вероятн за доста мои приятели, съм направил избора!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отново съм доволен и щастлив, че познавам Евгени и момчетата от Трансексперт. Днес сутринта, независимо от натовареният им график, успяха да погледната Passat-а на едно приятелче, таман докаран от Германия. Огледаха колата и прецениха кое е за смяна след оплакванията с които тя влезе в сервиза. Посъветваха го кое и кога да смени от консумативите, включително и ангренажния комплект. За пореден път подходиха като специалисти и дадоха съвет и мнение като такива. Живи и здрави бъдете целия екип на Трансексперт!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.