Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Re: Недостатък на лифтбека !


димон

Recommended Posts

За трети път ми случва и започвам да се намразвам !

Паркирайки в непознат (нисък) гараж, навес или т.п. при отваряне на багажника на О2 вдигам и пускам по инерция. Ударът в тавана не закъснява. Следите от съприкосновението на 5-тата врата с тавана не са дълбоки , но с полиране не могат да излизат . Остават точки, чертички и др.п., на места пада боя и лак и зейва ламарина ...Винаги следите са на ръба на капака .

Според мен производителя е трябвало да постави там една ПВЦ лайстна, на копчета, коята да се сменява при нужда . Като мини спойлер, ама не от 100 евро. Цената на лайстната да е към 12 лв , за да не боли много ... smile091

 

Колеги, внимавайте с чуждите гаражи !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен един път :D Вкарах я в подземен гараж на хотелче във Велико Търново - баааси, дори помня къде я праснах :D и от тогава гледам да го пускам полека, като го държа за дръжката отвътре :D Иначе си имам деротини, непадащи... без боя няма шанс.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не по-малко гадно е когато има някакви клони на дърво над колата изглеждащи сравнително високо и изведнъж "О, озненада!". :) Още повече, че другата ми кола си е нормален седан и съм свикнал с нейния капак на багажника. Трябва да се внимава, но удоволствието от огромния обем компенсира "проблема". В събота, като сменях гумите при Младен ми стана жал за един колега с друга марка автомобил, който събра само 2 гуми в багажника, а моите четирите си влязоха надути върху джантите без проблем. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Недостатъка не е на колата ,а на гаражите ни!

И аз имам същия проблем за Октавията-лифтбек и за Супърба и за Пасатора(и двата комби),щото гаражите ми, са само 2.20м. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е па дръжте ги на паркинга пред блока бре , а гаражите ги позвайте за складове (така правят комшиите ми с гаражните ковчези) smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз какво да кажа с мойта врата на багажника? smile168

 

Ако вкараш на зад и няма да можеш да отвориш нищо :lol:

 

Иначе аз моята в гаража като я отварям, с едната ръка държа ремъка на капака и до сега не съм я удрял в тавана smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За малко да ми се случи, ама предвидих ситуацията и отпусках на ръка и когато видях какво ще последва просто го задържах докато си "натоваря" торбичката. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мале голям проблем. Да ги продаваме бързо тия кошници , докато не се е разчуло много. То като се замисля и 911 turbo и GT-R ,където си мечтая да ги имам ,вратите ще са им много големи и при отваряне ще ги удрям в стената на гаража. Да се отказвам на време от тях. Значи да мисля за малка кола седан с 4 врати да ми е най-удобно в гаража. Дето се вика със замах да отварям всичко по нея!

smile091 smile091 smile091 smile091 smile175

А едно време имаше интересни теми във форума....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е! Вече и моята порядъчно съм я поодраскал на ръба!

И наистина, една пластмасова - или по-добре гумена! - лайстна никак нямаше да е излишна!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Решението е TwinDoor на Супърб 2 smile027

 

Eмо, а според теб , ако си поръчам врата и управлението и от Супърб дали ще пастне на Октавията ? smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз такива проблеми нямам - мойта кола е уличница, гаражи не е виждала. Отделно, че подобни наранявания не могат да ме впечатлят особено. Да имаш кола в София и да се притесняваш за подобни неща е вредно за здравето :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Решението е TwinDoor на Супърб 2 smile027

 

Eмо, а според теб , ако си поръчам врата и управлението и от Супърб дали ще пастне на Октавията ? smile091

С малко повече желание и подходящи инструменти смятам, че ще стане! smile048 smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Решението е TwinDoor на Супърб 2 smile027

 

Eмо, а според теб , ако си поръчам врата и управлението и от Супърб дали ще пастне на Октавията ? smile091

 

Хитро си се сетил, но размерите са други, за съжаление!

Иначе и други са се сетили за тоя номер! :mrgreen: :smt017

Впрочем, разликата не е чак толкова голяма..... ако трябва да съм точен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Успявал съм да си ударя главата със задната врата на кола и то два пъти, така че какво се оплаквате. Решение за нисък гараж може да бъде едни ленти, които се продават по магазините да не си удрят мадамите вратите по стените. Лепиш мекичка , гумена лента на тавана и си ти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е до лифтбека, аз миналата година за една бройка щях да челосам на галиарда зелената Шкода на изхода на гаража, тъй като не му бях свикнал със захода. Добре, че предишния ден момчето взело, че ремонтирало сервоапарата. :lol: А иначе номера с вратата в стената ми е почти редовен. И все пак откакто ме удариха на тоталка, вече не се впечатлявам от подобни деруги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За трети път

и аз 3 пъти удрях багажника, новече му свикнах. Проблема е че като направя забележка на жената и тя вика "е, какво толкова". Това с лентите на тавана е идея, само че на мен там се пада подвижната врата, което не е гладка повърхност, но ще пробвам с нещо подобно и да си отваря багажника колкото си иска :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става и по друг начин, ама вече няма смисъл...

Едно въже ( прогонено по дължина) , което да свързва вратата с някоя от закопчалките за мрежа в багажника.

При отваряне петата врата да стига точно до височината на антената и нито грам повече. Тогава няма да има проблеми... smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако имаше пластмасова лайстна с чопове там, щяхте да коментирате как не им е неудобно на шкода на кола за 40 бона да сложат такава евтиния, икономията е майка на мизерията и т.н, сигурен съм :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложете си изолация на тавана на гаража, така ще се удря на меко smile027

 

Aбе Емо ! Те нащи гаражи са високи, ама нали замръкваме на чуждо място понякога и пускаме по инерция вратата ... smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

направете го да се отваря като чекмедже,таке ще стоите от страни,и няма да държите нищо освен вашия багаж.А и цял фризер легнал ще поберете,и с лекота чекмеджето затворете.Представям се реклама в ЕТек:новата Шкода с чекмедже оупънинг на багажното,идеален при товаро разтоварна деиност ин совиет гаражес.Заедно с пакет лоши пътища. smile091 smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.