Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Монтаж скор. кутия 105 L. Варна, къде?


Sundzu

Recommended Posts

Колеги, трябва ми помощ!

Дайте съвет къде във Варна мога да поискам смяна на скоростната кутия на 105 L.

Кой във Варна се занимава все още с ремонти на задномоторни Шкоди?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега! Не съм от Варна, но смятам, че първо трябва да попиташ при Сами(Бегачката). Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро при Крум и Ясен, ако още го има сервиза им де. viewtopic.php?f=2&t=14

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, трябва ми помощ!

Дайте съвет къде във Варна мога да поискам смяна на скоростната кутия на 105 L.

Кой във Варна се занимава все още с ремонти на задномоторни Шкоди?

 

Във варна, само мога да гадая, но те съветвам да се откажеш, за да не ходиш след година да ти върнат четворката. Ето ти пълен guide как става.

viewtopic.php?t=17881&p=230821#p230821

 

 

Ето ти още една тема от доброто старо минало viewtopic.php?f=4&t=3802&start=0 Снимките ги няма, защото галерията вече я няма, и някой неща, като смяната на резервоара и рязането на купето, ти ги пропускаш, защото не си с Еstelle 1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам само пет степенната кутия, нов съединител ( за всеки случай), късия лост за превключване и шестоъгълните гарнитури за диференциала.

Освен другото нямам гараж с канал, още две-три ръце и комай дори и време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Канал не се изисква, но не знам дали не ти трябва и привода с 2те карета, Както и гумата през която минава, за да влезе в купето. При 5 степенните кутии, разбитата гума, се усеща като все едно е повреда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Канал не се изисква, но не знам дали не ти трябва и привода с 2те карета, Както и гумата през която минава, за да влезе в купето. При 5 степенните кутии, разбитата гума, се усеща като все едно е повреда.

По земята ли лежиш, а тубичка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Режеш една по - плитка от минерална вода 11литра и я изхвърляш на 2 пъти. От настилките най - обичам асфалта и бетона за лежане, след това е голата пръст и тревата. Ето тези плочки 7.jpg?1328197433 и ето тези 0f8ebd8b.jpg просто не стават за ремонт. Крика не може да застане стабилно а и много ми убиват ребрата, после 2 седмици синини, е**л съм ги в плочките...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така.Да се намеся и аз.Сменял съм три четиристепенни кутии на моета японка,и не съм махал мотора.Незнам с петицата понеже е по дълга ,дали може без да се маха мотора.Аз развивам горе споменатите части (няма да ги изброявам) само ,че без да развивам болтовете които закрепват двигателя.Развивам задната греда от купето ,преди което е подпряна с крик и дървена греда,след това отпускам крика докато не опре термостата на задната преграда на купето (забележка: докато отпускаш крика е добре някой да подпре между термостата и преградата със някъва дъсчица за да не се пререже мъркуча за термостата)После равиваш болтовете и я издърпваш.Това го правя сам за не повече от два , три часа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Канал не се изисква, но не знам дали не ти трябва и привода с 2те карета, Както и гумата през която минава, за да влезе в купето. При 5 степенните кутии, разбитата гума, се усеща като все едно е повреда.

По земята ли лежиш, а тубичка.

За бензин. Дали е цял резервоар.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ставането - ще стане,само дето този 105 мотор ще се запъхтява с тази 5-та скорост,въпреки главното предаване с преводно отношение 4.22.Имах 120-ка,на която бях сложил 5-степенна кутия с главно предаване 4,22 и знам какъв е резултата.в последствие махнах 120 мотора и сложих 136 от Фаворит.Тогава вече нещата си дойдоха на мястото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

 

За тая не се сменя резервоара, пък и начини много, може с бензиновата помпа да се извади или има в метро едни тавички за разфасоване на месо, който са супер за тая работа.

 

To при тая цена на бензина, колко бензин да има, колкото да изгасне лампата... Аз до горе, за последно, пълних 2007. Пък и с тоя жаден за гориво мотор, в такива голями градове като Варна, Бургас и т.н. Един резервоар ти е една седмица ходене на работа и финал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.