Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Fabia 1.4LPG срещу Fabia 1.9???


burg83

Recommended Posts

Здравейте на всички ,

нов съм в форума и ако греша някъде предварително се извинявам, а въпроса ми е:

Решил съм да купувам фабия 1(комби) въпроса ми е от гледна точка на икономията кой е по подходящия двигател 1.4mpi 68 к.с. на газ или 1.9 дизел. Не че цепя стотинката но обичам, когато реша да потедля на някъде с колата да не мисля колко ще ми излезе това пътуване.

А другия ми критерии е че за година навъртам средно над 35 хиляди?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички ,

нов съм в форума и ако греша някъде предварително се извинявам, а въпроса ми е:

Решил съм да купувам фабия 1(комби) въпроса ми е от гледна точка на икономията кой е по подходящия двигател 1.4mpi 68 к.с. на газ или 1.9 дизел. Не че цепя стотинката но обичам, когато реша да потедля на някъде с колата да не мисля колко ще ми излезе това пътуване.

А другия ми критерии е че за година навъртам средно над 35 хиляди?

 

 

Аз бих взел 1.9 ТДИ икономичен и същевременно 101 к.с .За 1.9 СДИ казват ,че е още по икономичен и евтин за обслужване но ,като тръгнеш да изпреварваш трябва да му се молиш. Това нещо ти го казва човек каращ О2 1.6МПИ на газ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SDI - много тромав буквално но и икономичен, на дълго над 5 трудно се качва а може да стигне и до 3.5. Нямам нищо против газта защото карам на газ от много време, ако не те притеснява неудобството от допълнителния резервоар и газовата ти е правилно настроена и добре монтирана няма никакви проблеми. Общо взето дизеловата харчи като пари колкото бензиновата на газ или до 5-6 лв отгоре на градско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гласувам за 1,9TDI. Още повече и, че са ти доста километрите на година. smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

по въпроса за фабия на газ немога да се изкажа но :

Аз карам 1.9 СДИ 2001 година комби, при нормално каране дава разход 3.8-4.0 на дълъг път имам го снимано ;) . В градът миналата зима не ми се е качвала над 5.5 при положение че я карам на 2км разстояние да си заведа децата на градина.Сега малко от моя опит ако обаче имаш 2 детски столчета на задните седалки става тясно при едно си е ОК при положение че няма детски столчета си е нормално за 3-ма човека. От както я имам съм правил само съединител (като я взех още) и алтернатор май месец (което мисля че е повече от нормално).Не карам по много за момента съм и навартял около 15 000 и нямам никакви оплаквания от колата. Стандартните болки са ключ за фаровете, не се сваля някое стъкло в повечето случаи дясното, вентилатора има само 4-та степен, багажника се отваря само от вътре със дърпането на лоста. Всички тези болежки ги има описани (в големи подробности) във форума как се отстраняват.Ако с нещо още мога да ти бъда полезен ще се радвам да ти отговоря ако мога.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отзиви.

Вмомента личния ми автомобил е на газ и съм предоволен от разхода но в скоро време и на мен ще ми трябва детско кошче та за това ще сменям колата. Като цяло съм по-склонен към бензинова на газ но масово възможностите са двигателите 68 и 75 конски сили и незная дали това няма да е малко за това купе. Поради тази причина се зачудвам за дизел бил тои и СДИ , защото си мисля че 75 к.с. дизел е по-добре от 75к.с. бензин(като динамика). Та другия ми въпрос е как е като динамика двигателя 1.4MPI-68к.с. на газ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми се подхваща пак тази тема относно 3 цилиндровият дизел 75кс, но както си свикнал на бензинов двигател за 3 цилиндровия дизел ще трябва да си купиш и антифони. :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.9 СДИ е 64 к.с. и ако основното ти е да се придвижиш от точка до точка с малък разход и евтина поддръжка това е твоята кола. Мисля че има колеги с мотори на по 600 000 км колите на които се карат като такси. те могат да кажат повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,колега.Като собственик на Fabia ще ти кажа и моето мнение.Имам Fabia 1.4 16v 101 коня хечбек на газ.Взех я януари тази година,досега съм и навъртял 20 000 км.Та относно избора газ/бензин.1-во какво им харесваш на тия дизели.Дизела е добра кола,но НОВА.Такива кошници над 10 години само бензин.2-ро как пък избра комби 68 коня.Моята е 101 и трябва да ти кажа,че не върви кой знае колко.Качвал съм се на хечбек 75 коня-ами пълен мъртвец.Представям си комбито.Ти си решаваш,парите са си твои,но си помисли хубаво.И накрая ще ти кажа моя реален разход на газ /газов инжекцион/ в София.Градско- лятото 9/100 газ.Зимата 10/100.Извънградско 6,5/100.Надявам се,че съм ти бил полезен.

PS: Да не се обиждат колегите с дизелови коли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за SDI - разход градско 6-7л/100км., извънградско 4-5л/100км

 

п.п.

Хайде да не подхващаме пак темата - колко бил мъртъв тоя двигател [-X

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.9 SDI комби 692 000 км вече е верен приятел разход в момента 6 градско 4,5 извън и мога да кажа че си го цедя за този разход. Ако е нова или поне на около 50-100 000 км и нямаш много километри да въртиш доста доволен ще си останеш. Има си и кусури и единия е рейката но нея по 300-400 лева на моргата може да си я намериш. Идеална семейна кола за човек който не обича екстремните скорости и желае да стигне за където е тръгнал безпроблемно. Много мога да говоря за този автомобил с този двигател :). Успех с избора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пък искам да дам един плюс за 1.9 тди 101к.с., много съм доволен от колата, харесва ми динамиката и това, че когато искам е мн мн икономична- градско 5, извънградско 4,5. като всяка кола си иска и поддръжка, но пък често си мисля какво друго бих си купил и досега единственното, което ми идва на ум е, същото, но по ново. тъй че ти си решаваш, с един приятел дълго спорихме кое е по добре- на газ или дизел, стигнахме до извода, че е въпрос на избор. но пък поне дизела си е създаден да се кара на дизел, ако ме разбирате, а и няма допълнителни инвестиции, но пък е по скъп като кола. абе тва е в общи линии

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Здравей колега имам 1.4 68 коня с газов инжекцион хечбек разхода извънградско си заковава на 7.1 / 7.2 със 95 - 110 км но в града си понагорява от 11 нормално каране до 13 сериозно тормозене в русе хубавото на мотора е , че е с верига и не са никак скъпи частите за него наи слабото което съм забелязал са биалетките но те са евтини по 12 лева подсилените и на 2 години си искат тяхното за около 30 000км , а относноо вървежа не можеж да очакваш 4удеса от него усобенно ако я натовариш повечко :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега имам 1.4 68 коня с газов инжекцион хечбек разхода извънградско си заковава на 7.1 / 7.2 със 95 - 110 км но в града си понагорява от 11 нормално каране до 13 сериозно тормозене в русе хубавото на мотора е , че е с верига и не са никак скъпи частите за него наи слабото което съм забелязал са биалетките но те са евтини по 12 лева подсилените и на 2 години си искат тяхното за около 30 000км , а относноо вървежа не можеж да очакваш 4удеса от него усобенно ако я натовариш повечко :)

 

Ти слагай биалетки от 12лв пък после викай че е слабо място. :D Ами сложи хубави 40-50 струвай и карай 70-80 хиляди...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.