Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Консултация за последиците от ПТП


4е4о

Recommended Posts

Здравейте колеги, в понеделник вечерна след малко невнимание от моя страна се случи едно ПТП. За радост няма пострадали - само козметични инфекции. Чакам утре повторен оглед, за да се констатират и другите щети (невидими със затворен капак), радиатора е спукан, но още не знам дали ще може да се възстанови. Моля за съвет относно набавянето на части, на този етап:

2-та фара с халоген и електронно управление и решетката. Доколкото разбрах решетката е цяла. За решетката говорих с хората от магазина на бул. Симеоновско шосе, има я налична 75лв. - решетката е ясна, няма проблем. Но с фаровете съм малко притеснен - масово по магазините са Депо или нещо такова (за тях четох че след горе - долу година потъмняват и видимостта много се намаля). От магазина на бул. Симеоновско шосе бяха много отзивчиви и провериха за оригинални - 270лв. бр. и 5-7 дена доставка. Не съм изключил и варианта да потърсярся и по моргите. Питането ми е как да процедирам от тук нататъка. Колата има каско и обещетението ще се изплаща на база на представени фактури за разходите. Всякакви съвети биха ми били полезни s_flag

post-9178-138453427901_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купи си фарове от морга.

'електронното управление' е едно просто моторче, което може да се прехвърли на фар без машинка.

Какво е счупено на тези- горните закрепващи 'уши' ли?

Ако са там, пуснал съм тема как да се възстановят smile027

Решетката е от 3 части, при теб всички са счупени. Запази си емблемата, новата или няма да има, или ще е с кофти качество.

Радиатора НЕ ГО ремонтирай, а си купи нов- Валео, Бер.

Ползвай момента и сложи нов антифриз. Вероятно ще трябва и бързите връзки на радиатора да купиш нови.

може и заключващия механизъм на капака да е деформиран.

О1 по моргите има много, просто обиколи smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

От магазина на бул. Симеоновско шосе бяха много отзивчиви и провериха за оригинални - 270лв. бр. и 5-7 дена доставка. Не съм изключил и варианта да потърсярся и по моргите. ...

 

Първо - съжалявам за случката. Важното е че всички са ОК.

 

Относно фаровете - ако решиш да взимаш "втора ръка" може да ми се обадиш. Намира ми се комплект (оригиналните от моята) в много добро състояние. Единствено капачките отзад са разпробите за ксенони. Цена 250лв за двата.

 

PS: Фаровете са без секция за мъгла!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво е счупено на тези- горните закрепващи 'уши' ли?

За жалост не - в левия фар се виждат парченца от рефлектора и вътре е много натрошен. А десния не се вижда ама снощи като вдигнахме капака - рефлектора му беше изскочил отзад. Механизма на капака за моя изненада си беше ок. А относно фаровете - благодаря ти Пепи за предложението, но ми се иска да си набавя като моите (с халогени за мъгла - много са ми полезни). Спорен ден на всички и благодаря за съветите и предложенията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4е4о, много съжалявам за това, което ти се е случило. Важното е, че няма пострадали. Иначе аз през лятото ми се случи нещо подобно, но с много по-малки последици. Бях паркирал на паркинга пред хотела на Албена и един автобус при маневра ми закачи решетката на предния капак. В горен десен ъгъл беше леко огъната рамката на решетката на предния капак и беше пукната хромираната лайсна (решетката се състои от три части - черната пластмаса, рамката в цвета на купето и декоративната хромирана лайсна - всички си имат отделни номера - в ЕТ по спомен излизаше оригиналния комплект (с грундирана, подготвена за боядисване рамка) около 230 - 240 лв по спомен - утре мога да ти кажа точните цени и номера). Моя застраховател ДЗИ ми писа за смяна целия комплект. Сега малко ме е яд, че ползвах доверен сервиз и там ми сложиха неоригинална решетка - изглежда прилично, може би щеше да е по-добре да си заведа щетата по експертна оценка и да си потърся втора употреба. Ако искаш събота или неделя може да се видим и да ти покажа как изглежда неоригиналната решетка. Иначе фаровете и според мен е по-добре да си намериш запазени втора употреба.

 

Ако ще ти плащат по фактура може като си избереш мястото за покупка да изискаш да ти направят една проформа фактура с която да отидеш при застрахователя за да разбереш каква част от сумата ще ти изплати и ако не те устройва да търсиш по-евтин вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Иване, мисля да мина през магазина на Симеоновко да я видя - след като е 75лв. няма как е да е оригиналната ](*,) . Като гледам събота се очерта ден за разходки по моргите - някой ако знае някоя по - заредена от гледна точна на нашата марка, ще smile027. Хубав ден и шофирайте разумно, че белите много бързо стават, а после много разправии и изгубено време smile149

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето както обещах цените на решетката, които ми казаха от Еуратек на 09.07.2012 г.

 

1.Черна решетка - 1U0853653A 01C - 51.24 лв

2.Рамка решетка - 1U0853665A GRU - 63.01 лв

3.Хромирана лайсна - 1U0853661A 739 - 117.24 лв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Капака се оправя на цена здрав със цвят от морга к-т =/ база 50лв+лак и труд /. Другото е пак от там. Греда не вярвам да е мръднала. За радиатора е странно. Бронята се прави без проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е интересно, че гредата е огъната и дефакто тя е спукала радиатора. Капака е ок, изкривена е частта, на която се държи решетката - ама ще се оправи не е проблем. Но и аз се чудих как е така е изкривена гредата - толкова навътре че да спука радиатора. Освен да съм нацелил куката за теглене друго не се сещам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега съчувствам ти защото и аз заради такова леко невнимание и обилен дъжд преди около 30дни направих същия удар. Гредата не успя да ми спука радиатора само го нарани леко и стигнах до заключението, че се огъва така безобразно защото поне аз не нацелих предния автомобил централно отзад а повече към единия край където вече започва облата част. Както и да е при мен пострада и коша защото теглича на предния влезе през бронята точно над капачето където се завива куката за теглене и десния калник защото при опита си да слезе от колата пътника до мен го премаза с вратата. Основния съвет от мен е да не купуваш никакви неоригинални части включително и решетката от 75лв! за моята кола подобна менте решетка струва 65лв. обаче като я видях направо ми стана лошо. За нова броня менте ми искаха също 65лв но просто не става за нищо - крива, с мустаци, мека изобщо пълен ужас купих оригинална втора употреба за 130лв с еконта, но колата изглежда като нова. За фаровете и останалите части важи същото просто търси втора употреба или нови оригинални и нищо друго.

 

Направих и една снимка докато чаках в Алианц, ето така изглеждаше след удара:

post-5513-138453427953_thumb.jpg

 

Сега е като нова, всичко ми излезе 1200 лв и много обикаляне и нерви. Успех и на теб няма нищо фатално все пак това е само ламарина. :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само оригинални части! Разходи се по моргите - има всичко - греда, фарове, броня... Щом ще осребряват фактури няма грижи. Една идея за това ако не намериш фарове - вземи тези от Пепи, а от твойте вземи фаровете за мъгла и ги монтирай. Малко сръткаво става, но ако не си схванат в ръцете ще се справиш. Изрязваш дупка, слагаш твойте лупи и си ти. Трудно се отваря фара и после добре трябва да го залепиш. Но това е ако не намериш фарове де. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз стигнах до извода че място за компромоси за частите и особенно за фарове и решетка няма. Чакам днес да мине само и втория оглед да видим дали няма и нещо друго. Иначе вчера прозвънях всички Софийски морги от нет-а. За съжаление само старите фарове на едно място имаше а решетка тц. Айде спорен ден на всички

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:smt0344 :smt0344 малко новини от днес. Няма друго такова племе като застрахователите smile175 . Звънят днес, че ще дойдат на оглед след един час. Дойдоха и се почна - защо колата не била разглобена. Обяснявам като човек, че техните колеги казаха да се отвори капака само и да не се пипа нищо. Не не било така колата трябвало да се разглоби за да се види дали е спукан радиатора. Мисля си на ум "Не е е спукан аз го източих да викна пътна помощ". Както и да е разглобена е колата и утре пак оглед. Надявам да вече утре да приключи драмата с описването, че да може майстора да почне да работи, а аз да събирам части. Айде лека и полека smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

smile152 дойде време и аз да се върна в играта. След 10 дена разправии и чакане, най - после си взех колата. Снимката е от вчера пред гумаджийницата на Маджо. Невероятно коректно отношение получих smile126. Айде живи и здрави и безаварийно

post-9178-138453430439_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много се радвам, че всичко е приключило успешно и Окти пак е с хубав външен вид. А и фаровете сега ми изглеждат доста по-добре. Стъклата са съвсем прозрачни (четох поста за приключенията ти в Еуратек). Да си я караш със здраве и без повече произшествия. smile150

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Не намерих подобна тема и затова пиша тук. Радостта от оправената кола бързо отмина и взех да забелязвам нови "екстри" след ремонта. Принципно от работа се прибирам по тъмно и от няколко дена си гледам фаровете - нещо треперят. Чудих се струва ли ми се, въобразявам ли си ](*,) . Днес се загледах като паркирах и действително фара леко трепери, ама не целия фар, а само рефлектора вътре. Фара е закрепен стабилно и не се движи. Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем ? Благодаря предватително за отделеното време, лека вечер и smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз съм се сблъсквал с подобен проблем. При мен системата за регулиране горе долу е потрошена.

От там има голям луфт рефлектора защото не е фиксиран точно и той танцува по всички възможни траекторий , обикновенно горе долу, и то при претрисане на ниски обороти.

Автомобила е Волво и до момента си е така от както съм го купил......

има моменти да се закрепи , и направо забравяш за проблема, има моменти те е срам от насрещно движещите се....

smile175

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

](*,) много интересно, при мен всичко е ново (фарове, механизмите за ел. регулиране). От ПТП-то гредата зад бронята беше смачкана малко, но сега е като нова. Фаровете си заспаха на отворите - всичко както трябва, но уви. Иначе и при мен тресенето е идентично - като тръгвам по - плавно или като предавката не съответсва на скоростта (т.е като притриса дизела) се получава треперене на светлинния сноп - иначе си е наред. Благодаря много smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile159

някакъв луфт търсете колега , на самия рефлектор .

Инак говоря за ръчната донастройка на фаровете, не за електро повдигане/сваляне на снопа. Поне при мен тя е потрошена и от там "танца на рефлектора".

smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Живи и здрави в събота ще е ден за ремонти. За жалост сутринта ми се скъса и жилото за отваряне на шофьорската врата отвътре. Ще се опитам да го сменя и после фаровете и тях - да видим какво ще се получи. Лека вечер и smile159 кой с каквото е почнал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип врътката с която регулираш фара е на резба там където контактува с рефлектора. Тази резба не е безкрайна. В едната посока има край, защото просто рефлектора отива навътре (към двигателя) и не може повече. В другата посока обаче като се върти некрепъснато, то рефлектора излиза от резбата. За сега съм го оправял подобно нещо само чрез разглобяване на фара и закачане на рефлектора на врътката обратно. Обикновено това се получава ако да кажеме при слагането на фара от долу не се постави хубаво, то тогава фара свети нагоре и нормално с врътката почва да се регулира да се свали надоли - въртиш въртиш въртиш, рефлектора се избутва напред и след като резбата свърши и се откача - да, фара свети добре, не е в небесата, но пък трепери примерно като потегляш. Последния път ми писна да го закачам и сега така си карам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега lllubo - твоето мнение ми звучи много логично. Не знам колко е трудоемко свалянето на фара и закачането на рефлектора на ново - дали ще мога да се справя самичък или да потърся специлизирана помощ. Но вече знам какво да търся и да гледам. Много благодаря за ценната информация - спорен ден на всички

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес нали ми беше ден за ремонти. :smt0344 за щастие фаровете са си наред и проблема не е в тях, нито в регулирането им. Тенекеджията просто си е оставил ръцете на маската, на която се монтират - особенно от лявата страна. Временно с няколко точкови заварки е стабилизирана. След ремонта гледах много втренчено дали трепти фара - добре беше. Ще видим сега като застудее докато загрее колата какво ще се случва. Живот и здраве като се посъвзема ще си търся нова маска, предполагам и греда. Че като погледнах гредата - на 3 места е заварявана - направо луда работа. Относно жилото не можах да направя снимков материал, но е е някаква филосовия. Кофтито е, че трябва и механизма за отключване да се освободи от врата, че да може да се сме самото жило, иначе останалото е свалянето и слагането на кората. Айде наздраве и лека вечер от мен smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кофти тръпка си е да си участник в ПТП, но важното е, че няма по-сериозни последствия. Днес, за миг невнимание, и аз щях да стана участник в ПТП, но явно имах късмет и се разминах само с лека драскотина на предната броня. Пътищата в момента из цяла Чехия са толкова коварни... направо нямам думи - на пръв поглед няма нищо по платното, но си е чиста пързалка.

Хубавото, все пак, е че си си оправил колата и не имало по-сериозни последствия smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

сигурно не е тук мястото, но за да не отварям нова тема и за да не се тълкува като реклама ще споделя тук. Бях решил за тази зима да поставя защитна кора под двигателя, дълго мислих каква точно и на края го измислих - заложих на 2мм алуминий. Като се прибирахме в неделя от уикенда минах да ми я поставят. На края след интервенцията Шкоди изглеждаше така :http://nasko1978.snimka.bg/automobiles/octavia.718458.29208804. Като се има в предвид, че минала зима снегорин не е влизал в нашия квартал на този етап съм малко по - спокоен, че има надежда да не я карам пак настрани в коловозите. Да сме живи и здрави времето ще си покажа. Айде лека на всички и smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.