Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Димитър - Esto, един честен съфорумец


t5onko

Recommended Posts

Има и други теми за похвали и благодарности, но аз реших да пусна нова тема за моето "Вземане-даване" с въпросния човек.

Ще се постарая да бъда максимално кратък.

Сърфирам си един ден в чуждите сайтове за коли и гледам дали има нещо добро което си заслужава (не че търсех да купувам, че съм ги събрал ....., но да разгледам) какви Шкоди имат в Европа. Търсех от последните Октавия 1 1,9 тди 131к.с. (понеже ми е слабост този мотор), но случайно попаднах на Октавия 2 2,0тди Елеганс... По начало не харесвам този мотор и не исках такава, но снимките които бяха в обявата ми се сториха познати, понеже колата изглежда по различен начин привлече моя интерес. Понеже съм виждал подобна във Варна ми стана интересно дали е същата кола за която си мисля - на Есто?

С риск да забъркам името на Сами той беше човека които ми каза, че е тя и веднага му се обади понеже са приятели. Единствения ми въпрос към Есто беше как е главата (все пак е първи собственик) - правена ли е, пукана ли е...? След отрицателния отговор на Есто и гаранцията на Сами, че колата е ок, му казах да смъкне обявата и колата е за мен. Понеже знаех рисковете при закупуване на тоя двигател си приготвих едни 2500лв независимо от всичките гаранции (сега се чудя кво да ги правя - на пролет може подарък да й взема).

За да е сигурен на другия ден му пратих капаро и започна голямото търсене на билети за Германия понеже вече Есто живее там (много жалко, че много свестни хора избягаха от бг).

В последствие разбрах и коя кола точно съм купил след като влязох в темата и прочетох всичко каквото е правено в последствие по колата.

Нямах търпение да си я взема. След няколко седмици чакане дойде и моят ден - срещнахме се с Есто, посрещна ме както подобава (не се познавахме до тогава макар да сме се виждали един два пъти), за което нямам думи да му се отблагодаря smile126 . Естествено не мина и без проблеми - не можахме да се разберем кои да плати сметката в ресторанта smile159 - аз имах да черпя за Октавията, а той че съм му на гости. Така и не успях да почерпя, а на всичкото отгоре на другия ден искаше да ми връща малко пари или да плати номерата понеже колата имала няколко точки от камъчета на предния капак. :D

Много се "накефих" по пътя на връщане - никога до сега не бях карал такава кола толкова дълго.

Така вече няколко хиляди километра се радвам на колата и най-вече, че съм се срещнал и запознал с един честен и коректен човек. :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

браво на колегата Esto за коректното отношение! а на теб - честита придобивка, само да те радва!

п.п. не съжалявай за единичката, много е тясно отзад, особено с бебешко столче

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво е да има подобни теми. Защото, както наскоро писах в една съседна, по форумите преобладават постове с какви ли не проблеми, а доволните хора общо взето не пишат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изключително готин и услужлив човек е Митко. Преди три години, навръх рождения си ден, се втурна да ми помага, когато съвсем мимоходом му споделих какво търся, предложи ми вариант, за който никой друг в бранша не ми беше споменал и само за 30 мин по телефона чак от Варна уреди нещата които ми трябваха, във възможно най-доброто съотношение цена/качество. Поклон пред такива колеги, имат вечното ми уважение.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също искам да благодаря на Есто - преди време го питах нещо на лично и човекът много точно и изчерпателно ми отговори.

Точен е :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз за esto само хубави неща мога да кажа! :smt017

По ми е интересно защо хубавите хора,вече почти не влизат и не пишат в форума.

Няма да давам примери за да не обидя някого! :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ви благодаря запрекрасните думи по моя адрес, чак като четях мненията имах чувството, че за друг човек пишете.

Радвам се много, ако наистина съм ви помогнал или зарадвал с нещо. smile159 smile159

 

 

п.п.Много се радвам и съм спокоен, че моята октавия е при едно скромно и много готино момче- Цонко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И Друг път съм го казвал и писал.Митака е един от най точните , добри и коректни хора които познавам.Много добър приятел и ме е жал че е далече. Той е човек доказал готовността си да ми помогне и на когото не мога да не услужа или помогна.Малко са хората за които познавам като него.

И нали съм НА ВСЯКА МАНДЖА МЕРОДИЯ:

Цонко,ти хубаво си заделил 2500 лв.,ама още не си ми платил разговора с германия.Излезе ми разпечатката на тел. 4,85лв разговор с Германия.

С другите 2495,15 кво ще правиш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И нали съм НА ВСЯКА МАНДЖА МЕРОДИЯ:

Цонко,ти хубаво си заделил 2500 лв.,ама още не си ми платил разговора с германия.Излезе ми разпечатката на тел. 4,85лв разговор с Германия.

С другите 2495,15 кво ще правиш?

smile091 smile091 smile091 Ако само толкова е струвал разговора значи много добър тарифен план имаш и ще трябва да почерпиш :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам сблъсквания освен случайна среща при Сами без знание, ама от карането в града си личи за какво става дума/за разлика от мен :) /

Човекът явно е точен по европейски, а пък ти - по балкански... :lol: и в двата случая обаче става дума за рядка порода от застрашен вид, та трябва да ви впишем в червената книга и мнооого да ви пазим :) Докато има останали такива има и шанс да сА оправим... особено щом се намират и хора способни да го оценят, както личи от тази тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам сблъсквания освен случайна среща при Сами без знание, ама от карането в града си личи за какво става дума/за разлика от мен :) /

Човекът явно е точен по европейски, а пък ти - по балкански... :lol: и в двата случая обаче става дума за рядка порода от застрашен вид, та трябва да ви впишем в червената книга и мнооого да ви пазим :) Докато има останали такива има и шанс да сА оправим... особено щом се намират и хора способни да го оценят, както личи от тази тема.

 

Шансове има винаги. Проблема е, че точните хора като попаднат на някой тарикат гледат да не хабят излишно енергия и така тарикатите се въдят повече и повече и си позволяват повече. Затова бой по канчето smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.