Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Регистрация на МПС и данък !


KRISITO*

Recommended Posts

Е значи ви е ясно вече... То си имаше и поговорка за това: "за милиони, няма закони, за кокошка, няма прошка".

 

Ако сте нарушили закона и не сте я регистрирали в срок, най-добре си пипате ушите и чакате да минат 2 години, та да ви се размине наказанието. А и тогава може да не я регистрирате, направо я продавате и не плащате и лев данък... е**ти държавата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 67
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • KRISITO*

    14

  • Оги

    8

  • Цецо75

    8

  • dog123

    8

Най-много писали в темата

То и глоба за нерегистриране в общината уж има... ама както виждаш, не за всички.

 

На това с данъка при прехвърляне, също са му намерили цаката... smile175

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цецо , що мислиш , че още първия ден от ремонта на Фаворита не отидох да го регна , ама минало седмица след законовия срок и една сърдита лелка почна да ми размахва пръст , че ще ме санкционира , аз казах , че съм леко притеснен за да попълвам декларация на място , размахах и аз ама smile045 пръст и дим да ме няма smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бе, Гена, аз теб не те обвинявам, ти си просто "потърпевш". Никого не обвинявам, просто подчертавам, каква дупка има в системата.

 

Ние вчера си говорихме с теб, за друга една подобна система и какво се случва там... същата история.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дупка ... мен ако питаш в 21 -ви век на гише не би трябвало да стъпва човек , ама нали трябва да има 24 общини и една камара администрация , та по-добре да вземат нещо с лихви , от колкото нищо.

 

П.П. От един закон и аз да съм доволен и ти да ми развалиш кефа smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.П. От един закон и аз да съм доволен и ти да ми развалиш кефа smile091

 

Е що да съм ти го развалил. Просто те светнах за "далаверата". С което се превърнах в съучастник... smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E отде електорат ако не са тия. :-k

Това е гръцкият модел.

У нас тенденцията е към "свиване", но трябва да се има предвид, че борбата с държавния чиновник е тегава, "неравна и безмилостно жестока" :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеци по-късно...

Привет отново по темата !

Реших да споделя какво стана с моя случай !Скоро четох , че в рамките на два месеца са пуснали гратисен период (май и юни месец ) за всички които не са регистрирали автомобилите си в данъчното да могат да си ги регистрират и голбата ще бъде само 20лв. Тази седмица в последния момент най-после отидох да регистрирам автомобила си в община Младост 3 ! Документите които ми поискаха бяха копия на : голям талон , договор за покупко-продажба и последна бележка за платен пътен данък ! След като подадох необходимите документи служителката ми заяви , че за 5 години дължа само 75лв. , че нямам глоба и лихви и тези пари са само за данъците за 5 години ! Направо не повярвах на ушите си , тъй като бях споделила с приятели и познати и всички бяха убедени , че трябва да си приготвя 400-500 лв . Попитах отново нямам ли глоба и тя ми заяви , че попринцип глобата е за автомобили които не са регистрирани до 2 години и един вид излиза , че на мен давноста на глобата ми е изтекла 2 пъти и все едно сега съм купила автомобила и сега си я регистрирам на чисто !Поне аз така го разбрах ! Все пак си мисля , че просто служителката се оказа мноого печена !Незнам дали извадих голям късмет или просто наистина глобата има давност , но направо цъфнах от щастие, защото за мен 400-500 лв. са си много пари да ги дам на куп ! Сега вече мога смело да заявя , че с Шелбито ми сме на 6 и вече сме в движение ! smile126 Желая успех на всички които тепърва ще се регистрират да минат леко ! Хубав и умихнат ден от мен ! smile152 smile152 smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дупка ... мен ако питаш в 21 -ви век на гише не би трябвало да стъпва човек , ама нали трябва да има 24 общини и една камара администрация , та по-добре да вземат нещо с лихви , от колкото нищо.

 

П.П. От един закон и аз да съм доволен и ти да ми развалиш кефа smile091

 

Нали трябва да взимат и заплата, все пак?

Иначе пропуски в системите - колкото искаш.

Съответно, и възможности да ти прибират парите - също.

И за данъка - пазете си документите от последните 2-3 години!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 години по-късно...

От 2015 дават, че няма нужда да се ходи в данъчното и колата се регистрира автоматично по служебен път с информацията от КАТ.

Въпросът ми е някой, знае ли колко време е необходимо да стане това факт? Аз моята я регистрирах в КАТ преди месец и няколко дни и още няма нищо в общината, като си правя справка по електронен път.

Звънях да питам в местни данъци и такси в общината, но никой не "ебава" да вдига телефоните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята излезе за седмица... Провери го “аналогово“/на място това нещо, защото шибат с глоби излишно, човек...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз спирах една от движение и отидох на крака в общината. Да питам, да съм сигурен, че всичко е наред. И от там ми казват, нищо не дължите, колата е отписана, всичко е наред. И ония дни нещо реших да проверя в сайта на НАП, и гледам, дължа данък за колата :D Та, няма нищо сигурно в таз странна държава :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички колеги, които са идвали в кантората, а и всичките ми клиенти, са били съветвани да се "разходят" до съответната Районна/Общинска данъчна служба.

Причините са, че:

1. Прословутият софтуер не работи коректно и средно 1/5 автомобила, не се "появяват" след регистрация в Пътна полиция;

2. Дори да сработи, същия се отнася само за регистрация, а не и за дерегистрация;

3. ЗМДТ и относимите общински наредби, не са изменени - задължението на купувача да регистрира данъчно, придобитото МПС в двумесечен срок, си стои и е в сила.

Глобата е от 20 до 400 лева, по преценка на ресорния данъчен инспектор.

Същото е и за дерегистрацията, респективно без срок и глоба;

4. Да не говорим, че си стои и задължението, в 14 дневен срок, продавачът да дерегистрира МПС в Пътна полиция, след отчуждаването му.

Да, никой не е глобен и почти никой не го прави.

Резон обаче има, защото новият собственик, може никога да не регистрира МПС на свое име в Пътна полиция и да си го стопанисва и управлява само на основание съответния договор.

За последното пък, новите "собственици" са улеснени от застрахователните компании, които масово започнаха да издават добавъци/анекси, с които прехвърлят застрахователните полици, само на база договор.

 

Така че, разходката за проверка до данъчната служба, е препоръчителна.

 

Поздрави!

Редактирано от Боре
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Ходих до данъчното и от там ме уведомиха, че колата ми е регистрирана в период от 2 дни през, които имало проблем със системата на КАТ

и нямало да дойде автоматично (информационните системи на държава администрация няма да ги коментирам тук ...). Регистрирах си я на гише с декларация + договор за продажба и голям талон.

Та и на друго колега ако му се случи да не му се появи в данъчното колата в някакъв разумен срок, да знае.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 месеца регистрирах в КАТ, и някъде седмица след това в сайта на столична община https://sonet09.sofia.bg/OnlineReportWSClient/obligations направих проверка и данъка беше наличен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята кола беше автоматично регистрирана в общината в провинцията, но все пак ме накараха да попълня декларация + копия на договор и талон. Данъка разбира се излизаше неплатен, добре че предишния собственик ми беше оставил бележката, уж оправиха нещата, но в системата за ГТП отново излизаше неплатен.

Всичко работи перфектно, нужда от повече думи няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.