Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Skoda 120 "Прераждането"


maxrpm

Recommended Posts

Aз съм много доволен от 4ките, затова и с голямо задоволство взех мелеза, като разбрах, че е с 4ка. От началото на 1997 насам единствен проблем с 4ка съм имал само с 1вата, която беше семейна изключваше задна, но кутията беше карана незнайни километри без никакво масло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...
Признавам си - отварял съм веднъж 120 -ва кутия и то четворка , но от това , което видях ми стана ясно защо вият тез кутии - лагерите лежат между двата капака и ако не са стегнати капаците превъртат в леглата (поне аз така си мисля , защото кутията , която отварях беше на по-малко от 5К) ... изключвам диференциала , щот там нито знам как се регулират луфтове , нито с какво.

Та на въпросната кутия всички лагери бяха превъртели в леглата и предполагам ако се качи директно на кола щеше да вие , но след намесата на Локтайта ги бетонирах ... друг е въпроса , че ще може да се отвори само с топъл въздух , ма на кого му пука smile049

Много си е гот петицта, вие най вече лагера на пета скорост , аз си ревизирах по метода на доктора моята плюс нови

лагери и още една 4 ка с главно 4 ,44. s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саше, кутията дето ти ми даде и сипах Елф 80W90, миналата година я скъсах от каране, дори в Гърция до Кавала ходихме и не се появиха никакви шумове... ако искаш ще ти го уредя с 30% отстъпка, ама шефът ми трябва да се върне след седмица, той ги движи тия работи. Това важи за всички оригинални масла на Елф.

 

п.п. това масло се води по-гъстичко минерално като за стари коли, ама не знам дали зимата няма да ти включват трудно предавките на студено... аз понеже зимно време не я карам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баце, ти като беше на селото, те питах, по чистата ли искаш която я е валял дъжда някакво време, или по - мръсната която е от банана и знам че няма проблем. Взе по -мръсната и всичко е ок, това не е изненада за мен. Масло на мен не ми трябва, тук става въпрос, че четворката си е вечна, петицата не е ;)

 

Ако някой път, някой ден имаш ходене на Шкода среща, мога да се повозя пак в тая кола, за ей така, важното е, че ти сега си я караш, а не е още в гаража на части. ;)

 

Не съм писал в темата,защото колата няма акумулатор, а аз пари за бензин и затова нещата са в застой. Иначе смених спирачната система и хидравликата на съединителя, купил съм спирачна течност дот3, но поради липса на пари засега си я гледам, само. Септември Октомври ще я вкарам в гаража и така до догодина, дай боже още 20год така!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

вчера с кранки обезвъздушихме. Оказа се нещеш ли че най - вероятно съм обърнал гумичките на главния цилиндър на съединителя. Сега отивам за нов, защото се ядосах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре ,че си намерил време да си я стягаш. Лек-по лек ще стане smile027 smile027 smile027 smile027 smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, няма да се плашиш, карбуратора протече като лейка и чака аванс :) От вакума за делкото и от там протече. Иначе вече имаме съединител и спирачки.

 

Аз понеже мислех да я карам без ГО, и се обадих на 4 човека, викам им "Трябва да стигна много бързо до Плиска, ще карам без ГО, пожелай ми господ да ме пази ... " Наливам бензин, помпам на помпата, е , господ найстина ме опази! Ходих с такси.

 

С едната ръка пипам тръбичката за вакуума, не мога да повярвам, че тече и от там, а другата държа телефона и се чува " Добър ден, едно такси от Стрелбище за Плиска ..." smile049

 

Като разказах на таксиджията какво ми се е случило, човека искрено се посмя, даже и черната част на ключа ми се счупи на три части smile091 smile091 Показах му ключа, вика, сложи му ламаринка и си го дръж за резерва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....Аз понеже мислех да я карам без ГО ...... ще карам без ГО ...

Саше , ако може другия път като решиш да караш без ГО , да пуснеш едно ЛС , че да прибирам колата в някой бетонен гараж .... smile150

пп. Без Г.О. - 400-600 лв за физически лица , а ако "чукнеш" примерно някое Q 7 и ремонта му е 500 лв за боя само - бая банички ще трябва да спестиш smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай, че ти се меся, но... Хвани и качи колата на 4 стойки и я ревизирай основно. Малко по малко. Ако чета сериозно темата ти- 20лв за части се определят, като огромна сума!? Вероятно се шегуваш и така ще го приема за себе си.

 

Та... Направи тая хубава Шкодичка да грейне, направи си нужните застраховки и такси, ако не си я прехвърлил на твое име е време да го направиш- та си карай на воля с чисто сърце и усмивка.

Аз лично страшно много се радвам на стари возила от СОЦ. времето насам.

 

 

Успех с проекта. smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шкодата е гледана и каквото трябва е сменено. Това че 20 кинта са много, си ми е проблем, важното е - дал съм ги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чата новите ти постове и разбирам хиляди нови и нови проблеми, които си забелязал от преди това...

 

Съжалявам донякъде, че изтрих в други форуми теми за моите автомобили, които си върнах към живот. Ще следя темата ти с особен интерес и се надявам да изчистиш всички проблеми лесно. smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не виждам да имам проблеми, спирачната система ми е нова, по охладителната са сменени маркучите, Смених задно окачване и смятам че всичко е ок, ся това че примерно термостата ми отваря на 95 , вместо на 85, защото не е за 120, слабо ме вълнува и че понякога сама гасне на светофар, защото сложих карба без да го почистя... Не знам някак си след 12 години и 5 120 ки зад гърба, човек свиква и такива проблеми не му пречат и не ги забелязвам. С кофти гуми е лошо да се кара, но аз не я карам през зимата, пък и тази година съм и навъртял 350км. Другото лято ще и купя и това. Тази година вече набих 700 лв за части, викам да стигат smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още ли правиш сметка за частите, хвала че нямаш все още проблеми със сърцето. Аз вече не пиша и не смятам.... smile027

 

Давай с пресни снимки, бои, лакове, чудесии. Надявах се да е стокова, нооооо там вече ти си решаваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боя догодина ще има, искам да стане хубаво и затова не ми се купуват боклуци, пък и се надявам преди това да сменя мотора, защото сега колата се води по талон 46kw и ако при смяната на цвета в кат се усетят че е 43kw, за един киловат няма да успея да я озаконя с 46kw от фелиция.

 

Цвета мисля да е червено RAL 3003, снимки няма какво да се снима. Оправям карба, сменям профилактично гарнитура на главата, защото не знам кога е сменяна и края на Септември колата отива в гаража да зимува там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще сменяш мотор го прави след Кат, вече те задължават да минаваш на Декра или ТЮВ норд дори при различен КОД на двигателя.... цената не е много приятна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Майсторе. Първо; добре дошъл във форума на една неслучайна марка Skoda. Стана ми любопитно, с какви ако мога да ги нарека марки коли си се занимавал? имал ли си Skoda, спречквал ли си се с този уникален Автомобил. s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

спречквал ли си се с този уникален Автомобил. s_flag

 

Aз се спречках днес. Напълни ми се сърцето. Отидох да си напомпам гумата. Малеее как бях забравил как дърпа на 3 тааааа smile035 smile035 smile035 По едно време си карам с 65, нали ограничението е 70, викам това са Мили, пич мили, СПИРАЙ!!! smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сашо жалко ,че не можа да дойдеш на събора с нея. Кой знае как си се вихрил из улиците с червената стрела много ти се кефя smile027 smile027 . smile035 smile035 smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.