Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Skoda 120 "Прераждането"


maxrpm

Recommended Posts

Страхотна Škoda, честито, със здраве да си я стопанисваш!!!

Коя година е и какви са й фаровете - кръгли или правоъгълни? На колко km е?

Надявам се, че като си махнал гадните странични лайсни, да не са останали следи от лепило, гума и т. н.

s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Линковете който си пратил показват кола, която оригинално е представена в телевизионни серии през 1979, казва се генерал лии и е Додж чарджър с американското знаме отгоре. Шкодата е спортна, но не е нито голяма американска кола, нито е толкова мощна, а и "01" е запазена марка точно на онзи чарджър. Не обичам и лепенки. По една Шкода трябва да има винетка, ГТП, ГО, стикер на Шкода клуба, стикери от Шкода събори (не ретро ралита, тъй като това не е ретро автомобил), стикер за преглед от преди 1991, ако има. За да добиеш представа горе долу от какво черпя вдъхновение

5463728259_ff13357df4_z.jpg

 

Страхотна Škoda, честито, със здраве да си я стопанисваш!!!

Коя година е и какви са й фаровете - кръгли или правоъгълни? На колко km е?

Надявам се, че като си махнал гадните странични лайсни, да не са останали следи от лепило, гума и т. н.

s_flag

 

Благодаря ти, Росене :) . Годината по талон е 1981, но аз имам чувството, че колата е излязла от завода като мелез. Фаровете са кръгли, но емблемата е фаворитова. Дръжките са пластмаса, уредите са с черни рингове, но серво апарат няма. Карбуратора не е с лостова система а с директен привод и филтъра е с пластмасова човка, но на средното табло между 2 та ключа е емблемата на Шкода. Клаксона е под бронята и Лайсните са били купувани от Чехия през 80-те и тогава са лепени с двойно залепваща лента "оригинал" Остана лепило на парцали, мисля, че ще падне с АМВ, на места се поолюпи и боята, но нямаше начин ... Иначе на километри е колкото всяка Шкода 120... незнайни :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..... Годината по талон е 1981, но аз имам чувството, че колата е излязла от завода като мелез. Фаровете са кръгли, но емблемата е фаворитова. Дръжките са пластмаса, уредите са с черни рингове, но серво апарат няма. Карбуратора не е с лостова система а с директен привод и филтъра е с пластмасова човка, но на средното табло между 2 та ключа е емблемата на Шкода. Клаксона е под бронята......

Саше, точно от 81ва г. влизат тези изменения в модела. Само за фав емблемата не вдявам.

Дай снимка отпред. По описания от теб начин изглеждаше бялата сто и петичка на баща ми, произведена 81г./корекомска/

Само не си спомням на 120 откога се монтира серво. С овалните фарове със сигурност имат. 105 с кръгли са без.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимка отпред нямам. забравих да снимам в гаража, но забелязах и че радиатора е с бели казанчета Sofica, който цвят за сефте виждам, така че логика в емблемата може и да няма :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, защо да е мелез, всичко звучи нормално - през 81-ва фаровете са кръгли и за 105 и за 120. Всъщност ако не се лъжа колите за моделна 1980-та година вече са с буква, отговаряща на годината на производство, т. е. за 80-та - А, за 81-ва - В, 82-ра - С и т. н. - виж й номера, най - сигурно.

А ако имаш предвид пластмасова емблема, като пишеш "фаворитова" - това също е нормално, пластмасова трябва да е (както и дръжките на вратите). Мисля че последните с метална емблема са тези без спойлера, т. е. колите до 79-та. Не съм сигурен само за пластмасовата човка на кутията на филтъра, не помня за нея...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че последните с метална емблема са тези без спойлера, т. е. колите до 79-та.....

Значи онези са били метални.....ясно! :) Тези са с пластмасова хромирана.

 

п.п.Забравих да добявя в предния пост - от 81г. 13 цолови джанти с пластмасов тас

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не обичам и лепенки. По една Шкода трябва да има винетка, ГТП, ГО, стикер на Шкода клуба, стикери от Шкода събори (не ретро ралита, тъй като това не е ретро автомобил), стикер за преглед от преди 1991, ако има. За да добиеш представа горе долу от какво черпя вдъхновение

5463728259_ff13357df4_z.jpg

 

Съгласен съм с казаното от теб.Моя е грешката ,че не съм се изразил правилно.Искам да кажа ,че на мен ми харесва изчистен вид на колата,както в случая е на моета и на мен не ми харесва тоя тип ,като на линковете които дадох. Харесвам оранжев цвета за тоя тип шкоди бих казал , че най-много ми допада.Също така да е с оригиналните си джанти да са бели или сребристи както в оригинален вид, да е с черните капачки ,може малко съборена отпред и отзад,в случая оранжева с черен матов преден или заден капак може и таван ,както ти спомена.(според мен много ще ти се напича главата и колата но това си е мое изказване така ,че ти си знаеш) Дано ти бъдат полезни мойте и съветите на колегите.С най-добри пожелания Иван.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, много е хубава колата! smile159 Радвам се, че бързо си намери такава прекрасна нова муза. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да ходя да си монтирам алармата и централното. Всичко е готово, обаче си търся проходни гумички, такива който се слагат на ламарината за да мине кабел. От къде мога да си намеря такива?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да ходя да си монтирам алармата и централното. Всичко е готово, обаче си търся проходни гумички, такива който се слагат на ламарината за да мине кабел. От къде мога да си намеря такива?

 

Едно време за целта се използваха гумичките за фиксиране на предните пръскалки за стъклото. Би трябвало да ги има във всеки шкода магазин.

А ако се беше сетил навреме можеше да си ги свалиш от моята кола преди да замине на скрап...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, Жоре, това ме посъветва и Skoda105RS. Aз имам от червената, ама са се напукали, ще мина през магазина да видя какво струват и може би ще са удачен вариант.

 

@joeless - да, и мен ме кефи, то е някво оранжево като етикета на фанта портокал, но не се знае какво ще ми скимне, защото колата е за боя. Засега ту ми оранжавее, ту ми червенее. Ту покрива ми причернее, ту предния капак :mrgreen: По - интересното е колко човека ще намерят кусурите после, защото мисля да я боядисва галиарда. По - добре е да дам парите за боя, грунд и шприц, отколкото за бояджия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

post-1079-13845343033_thumb.jpg Ретро работата Диона "Супер" smile035

post-1079-13845343039_thumb.jpg Малка забележчица на калника, левия. С нея ще се заема накрая.

post-1079-138453430392_thumb.jpg Фейслифта, с новите чистачки за 5.89... Не издържах, трябваше, просто трябваше нещо да и взема.

post-1079-138453430427_thumb.jpg Първи ремонти. Смених платното на бензиновата помпа и главата и, платното на ускорителната помпа. Свалих някой неща който не ме кефят, смених обслужващия ремък, дреболийки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саше, имам нов калобран за този модел и на скоро ми подариха комплект фасунки за стоповете с кабелите заедно. Ако ги искаш ти ги подарявам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kaлобрана ще ми дойде много добре, фасунги имам от старите коли. Нека да го направим обаче около 30 ти, че сега нямам пари за Еконт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kaлобрана ще ми дойде много добре, фасунги имам от старите коли. Нека да го направим обаче около 30 ти, че сега нямам пари за Еконт.

 

Ок, като си готов, свиркай. Всъщност събрах доста нови части за стария модел, ако ти трябва нещо драсни едно л.с.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саше, имам нов калобран за този модел............................................
Имам ляв калобран като твоя,мога да ти го подаря ако решиш пиши,или ми се обади 0888930590-Николай Стратиев

Това е цитат от твоя обява. Възползвай се от случая и направи един к-т за Сашко, кат хората

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най - накрая. Вече бройм в километри, благодарение на кранкенщайн и светим хубаво, благодарение на мен ;) Толкова много години го исках, това табло, супер е, вече го имам.

post-1079-138453431122_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно светодиодната лента не ме кефи, но това не е от значение. Важното в случая е, че на теб ти харесва smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.