Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Skoda 120 "Прераждането"


maxrpm

Recommended Posts

Здравейте, след тъжния край, на червената Шкода, с чиято снимка няма да започна тази слънчева тема, ме намери нова сила. На всички ни е ясно, че това е колата която винаги носи радост и усмивка на лицето.

Един ден тя ме намери. Като едно време преди ерата на интернета, от уста на уста до мен стигна слуха, че това оранжево мъниче си търси стопанин.

post-1079-138453427235_thumb.jpg

post-1079-138453427308_thumb.jpg

post-1079-138453427311_thumb.jpg

 

Видяхме се със стария собственик, той ни засипа със истории за колата, личеше си, че и се радва. Обещах му да я пазя и ще се опитам. Засега махнах само гумените лайсни отстрани, и я смъкнах в гаража на приятел да иззимува, пък после, напролет както дойде. Жалко е, че не успях да я покарам, но и това ще стане, някой ден лятоска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обещах му да я пазя и ще се опитам

 

Искрено ти го пожелавам това - да си я пазиш и да й се радваш дълго време. И да ти е честита, на снимка изглежда доста изпъната. :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саше, бързо се възстановявяш от травмите- браво.

 

Ако не мислиш да минаваш на широк мост с рейка, имам един нов, долен носач за подаряване, ако ти трябва свиркай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен! :flag_skoda:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дами и господа, на тези снимки не личи колко запазена е колата. Но истината е, че аз не съм виждал толкова малко изгнила (извънфорумна) 120ка. Няма дупка в краката на водача, няма дупки по прага (оригиналните са си), има задни джобове, на които си се вижда заводската боя, няма мазано с черното боди...С две думи - кола мечта! \:D/

 

Нямаше как да я пропуснеме тази кола - аз го накарах Сашко да ходиме да я гледаме, аз го окуражих да се метне и да я купи, ама то просто нямаше как да я пропуснеме! smile049 Колата до тази година е била гаражна, първия и единствен собственик е машинен инжинер и освен това е имал необходимите ресурси да я поддържа в изрядно състояние до скоро...Не е карана зимата - собственика е бил някакво шефче и е имал на разположение шофьор с кола и тази наистина му е била за да си ходи до вилата...по западния свят на тези случай им викат "garage find" , а тук си е чист късмет..! smile152

 

Стискам палци гаража да е сух, да прекара една добра зима колицата и напролет да си понасъбрал идеи, части и пари за да я лъснем в пълния й блясък.

 

Да ти е честита и да преживееш много приятни моменти и безкрайни километри с нея! smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито Саше, както виждаш всяко зло за добро - бързо успя да намериш дори по-читава от предишната Шкода и ти желая най-вече повече късмет с новата придобивка. Така като я гледам май наистина си заслужава цената, която спомена. Предполагам е още на оригинална боя, само едната врата ми се струва малко по-различен нюанс... та по външния вид явно няма много какво да правиш, а като знам с какво е пълна в момента стаята ти със сигурност мотор, скорости и интериор също са осигурени. Надявам се скоро да ме повозиш - и през зимата нищо не пречи да си я изкарваш за кеф, особено когато е сухо и няма сняг, зависи всъщност гумите как са. Задномоторните шкоди са за да се карат, но все пак внимателно и нежно - може и да са били някога "спортни автомобили", ама като млади :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала Саше и аз се радвам за тебе! Да си я направиш такава каквато ще те кефи и да й направиш много безаварийни километри!

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви на всички ! s_flag Бързичко стана, така се получиха обстоятелствата.

 

@krankenstein

С червената Шкода няма да я сравнявам. Тя ми е като бившата жена - хубаво ми беше с нея, но сега я няма. Мога да кажа, че ми е еднакво кофти и за двете, даже за Шкодата малко повече. Не заслужава да я хуля, каквото имаше по нея беше поправимо.

Оранжа е в момента без бензинова помпа и като цяло изисква цялостна подмяна на маркучи за вода, бензин, спирачки. Карана е с дот 4 и тече малко. Tрябва да събера маркучите първо и после да отида да ги сменя, преди да я изкарам. Засега там си е ок, трябва да се оправя с парите за тая и за червената и едва тогава ще я изкарвам. А за зимата едва ли ще я карам, може да си купя едно БМВ 320 за тая цел но ще е след не по - малко от 3-4 години.

 

Саше, бързо се възстановявяш от травмите- браво.

 

Ако не мислиш да минаваш на широк мост с рейка, имам един нов, долен носач за подаряване, ако ти трябва свиркай.

Ми моста , чудя се, като се разбият тампоните на този, ще го мисля, или като ми писне да карам без серво апарат . От GL-a свалихме моста, имам много части за него, но трябва да сменя и долните оси на носачите, който май бяха цифромания. Ще мисля лятото, като ми се напече малко тиквата :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито! Много добре изглежда по снимките!

По нова година ще ти драсна да се видиме да си вземеш фав. комутатора, който съм ти обещал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хубаво ,че не е отишла за скрап.Иначе си я бива ,хваща окото на шкодаджията и не само.Поздравления успешно "прераждане" и успешно каране.Като бонбон е =D>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоро имаш лично.

 

Пешо, няма да успея да смогна за събора ако е през Май. Дотогава планирам да съм си върнал заемите, но няма да имам странични пари. Ако е през октомври, ще дойда, ако няма сняг, обаче. ;)

 

@Skoda 130LR - точно това ме притеснява и затова обмислям да не я боядисвам преди да започнат да ми остават малко пари за гараж, пък и е хубаво най - накрая да мина технотест, дори и в памет на червената, ако щеш. Засега имам да си мисля - оранжево с черен покрив ли да е или направо RAL3003

 

@BECETO - Meрси smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саше, честито и от мен !!! Колата наистина изглежда доста запазена - напомня ми за Матилда :). Пожелавам ти дълго време да й се радваш и да е във все по-добро състояние !!! :)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво бре Саше -успя да намериш софийска задномоторка по-лачена от пловдивските smile001

А да ти е честита, да се слушате, да се гледате, да се глезите и милион безаварийни километри да навъртите :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като и сложа една спортна газова, мисля да ми остават. На бензин, ако се кара, на никой няма да му остават, еле па с 120 мотора, това като го набримчиш, харчи все едно бензина е стотинки, а на бензиностанцията ми наливат, все едно зареждам косачка... :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако я направиш по подобен начин ще изглежда много добре.Лично на мен ми допада в този вид. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.