Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с Ауди 80 116 коня бензин


Skoda_Octavia 1.8T

Recommended Posts

Знам че темата не е в правилния раздел, но един приятел залуде с въпросната кола и за това ме помоли да питам в форума. Колата е горепосочената и 3 пъти свалят главата след като вкарва масло във водата. Първия път се смени гарнитурата на главата, в следствие нищо не стана проблема остана. Сега оправданието на майстора е, че при натегането на главата от предишните майстори е имало масло под някой болт и това е направило налягане за да спука блока, тъй като и двете магистрали маслената и водната са близко до болтовете.

Владо© edit: Местя темата във "всеки за всичко" - така ще могат повече хора да я видят и евентуално да помогнат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам че темата не е в правилния размер, но един приятел залуде с въпросната кола...

 

Освен, че сменяте гарнитурата, главата шлайфана ли е ... надувана ли е за да се види за пукнати ??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Главата е шлайфана, болтовете не са сменяни щото били оригиналните и са по добри уж. Не е надувана главата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Ауди форума пишат че е възможно, въпреки, че мен ми се струва невероятно как като затегаш болта и отдолу има масло няма да го усетиш, та то ще го избутва нагоре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Ауди форума пишат че е възможно, въпреки, че мен ми се струва невероятно как като затегаш болта и отдолу има масло няма да го усетиш, та то ще го избутва нагоре.

Възможно е. Маслото или каквато и да е течност попаднала в отвора на блока не може да излезе през резбата при стягането.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.