Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с мощността при О1


stratus

Recommended Posts

Здравейте, колеги! Имам нужда от съвет. Колата ми е Октавия1 1.9 ТДИ, 110 к.с. Когато я карам до 3000 оборота няма никакви проблеми, но ако задържа между 3 и 4000 оборота забива муцуната и автоматично сваля оборотите до 3000 и повече не иска. В този момент не чувам турбината да свири. След гасене и ново стартиране на мотора се оправя. От какво може да е и какво да очаквам. Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно влиза в сервизен режим. Направи и една диагностика и ще си каже.При мен беше примерно закъсано едно мъркуче на вакума за клапана на турбото и след като възстанових всичко си дойде на място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах подобен проблем миналата есен и през лятото я закарах до Варна при Самуил - оказа се зацапана геометрия. Лопатките не могат да се позиционират правилно, увеличава се налягането над допустимото и колата влиза в сервизен режим за да не се стигне до нежелани резултати. След почистването всичко е наред за момента. При първа възможност посети някой, който разбира от тези неща за да и направи диагностика на колата с VAGCOM и ако се налага, както при мен да почисти геометрията за да не замине турбината, че тогава става лошо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.