Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Климатик за отопление


JIJOMAMA

Recommended Posts

Здравейте колеги моля помагайте. Трябва да взема климатик за отопление на мансарда - 14 квадрата с било от 2 до 5метра изолиран уж. Бюджет - 1000лв-1300лв. Климат - град Бургас, висока влажност/на 100м от централния плаж - е там дето правят спирита :)/. Спрял съм се на:

1. TOSHIBA RAS-137SKV-E3 - 1350лв с монтаж

2. FUJITSU-GENERAL ASHG-12-LEC - 1250лв с монтаж

3. HITACHI RAS/RAC-E14H3 - около 1000лв

4. Панасоник Е9 - това ми го предлагат, като следващ клас и уж по-добро от горните за което лично се съмнявам - около 1300лв

И четирите са до -10/15 градуса, COP им е почти един, отдавана топлина е около 4-4,2квт. За жалост в специализираните форуми са основно търговци и всички викат "дай 2000лв иначе другото са духалки от 20лв". В магазините всеки си продава това което има...

Ще се радвам ако имате наблюдение на горните климатици и да споделите как се държат на студ.

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дай ми повече инфо. от показаното тошко е най- добре при ниски. панасонока е слаб с капилярка. трябва ти етрв. за тия пари си вземи 100в втора върхов модел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 во правило , само инверторен тип.

Приимуществото е че компресора на инверторния, не включва и изключва постоянно компресора за да поддържа желаната температура , а мени оборотите му , при сплит системата се пуска гаси пуска гаси, по тази причина се намалява живота на агрегата , постоянно включване - изключване.

2 правило , някой който знае как /или да поразровите/, трябва да ви сметне от колко мощен климатик имате нужда.

Ако не е поставена нужната мощност има 2 варианта.

Недостик на мощност , прекомерна работа на 100% на агрегата , при много ниски температури /околни/ недостик на време за размразяване, оттам огромна загуба на ефективност и разход на електроенергия. Спад от зададената температура , липса на комфорт в собственния ви имот!

Ако е прекалено мощен , дори при минимум обороти на компресора , ще достига бързо желаната температура и ще се налага често да спира напулно компресора , което го превръща в сплит система.

Аз лично по тази причина , след дълго ровене по сайтове/ задължително не български , тука лъжат за параметрите , и баламосват за да купиш тяхното /, сложих малко по мощен отколкото дават таблиците по същите тез сайтове.

Аз лично смених сплит от висок клас а/а със инвертор , и разликата е огромна, и като разходвана енергия, и като комфорт.

9 ка , трябва да има COP поне 4.40 , другото са духалки наистина ;)

Използвал съм само немски сайтове , без да знам немски , там не лъжат!

този например:

http://www.kaelte-bast.de/dateien/pana/ ... 5.2011.pdf

 

Не съм специалист , само споделям моя опит по темата.

Ако нещо бъркам , ще се радвам който знае повече да ме поправи, поздрави ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да си жив и здрав ама имам над 10 клими пакто панасоник и натионат на100в и сайтове не ползвам. явно не си ползвал нещо различно от масово продаваното. това дет си дал е мижай да те лъжем. не бъркай инвертор с он/оф че с он/оф ще изкарам по-добър коп за някой модели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам Panasonic UE 12HKE. Миналата зима температурите в Пловдив паднаха до -25градуса.

Справи се без проблем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам Panasonic UE 12HKE. Миналата зима температурите в Пловдив паднаха до -25градуса.

Справи се без проблем

 

ползвам мке09 с капилярка и нямам проблем. както написъх 12 е с етрв. анадънмо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам Panasonic UE 12HKE. Миналата зима температурите в Пловдив паднаха до -25градуса.

Справи се без проблем

 

ползвам мке09 с капилярка и нямам проблем. както написъх 12 е с етрв. анадънмо?

Не разбирам от климатици. От турски, още по-малко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ползвам мке09 с капилярка и нямам проблем. както написъх 12 е с етрв. анадънмо?

Не разбирам от климатици. От турски, още по малко

 

явно разбираш щом знаеш за какво става дума :) ама спрете да се правите на най и край на постановките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

явно разбираш щом знаеш за какво става дума :) ама спрете да се правите на най и край на постановките.

Ти що ме репликираш?

Мнението ми е към JIJOMAMA. Просто от личен опит му казвам, че Панасоника топли!

Какви видове са, с капиляри или без и т.н..... не знам, не ме и интересува

 

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От изложените - General

Или Toshiba като N2

 

Анадък Ванко ;)

от до като притежател на - jdr,ndr,sdr,eolie.nokria и подобни х2 анадънмо за какво говоря? мке-то е за мизерия да видя какво има на 220в. ЯСНО ИЛИ ДА ТИ ДОКАЖА/покажа как върхов на 9кв. топли 100кв/м. АНАДЪК

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

явно разбираш щом знаеш за какво става дума :) ама спрете да се правите на най и край на постановките.

Ти що ме репликираш?

Мнението ми е към JIJOMAMA. Просто от личен опит му казвам, че Панасоника топли!

Какви видове са, с капиляри или без и т.н..... не знам, не ме и интересува

 

smile159

 

Той топли ама къде и в колко? не давай решения като не си в час.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, пак назрява конфликт, начи, вместо да си гледате рахата петъчно и да си сърбате ракийката и боцкате туршийката, прегърнали жената, изули чехлите под масата и заджагъркали дистанционното на магнета - вий спорите. Нидейте, smile049 рахатясвайте си. smile027

 

Колега JIJOMAMA, ето един линк към подобна тема от не много отдавна, надявам се да ти е полезна. :smt017

 

Цък тука

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оспамихме и тази тема - а, сефте :lol:

Ванко, признавам си че съм пристрастен - за мен General са се доказали и с две ръце съм за тази марка. А това, че имаш Nokria (14 или 17?)............абе баровец ти къде се буташ при простосмъртните - този модел (по-слабия) беше около 3500 като нов

Свърших със спама smile027

 

P.S. Жоре ти пък изпуши като Симсонка на баир smile004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....P.S. Жоре ти пък изпуши като Симсонка на баир smile004

ОбъркАл си рейса, пич :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, пак назрява конфликт, начи, вместо да си гледате рахата петъчно и да си сърбате ракийката и боцкате туршийката, прегърнали жената, изули чехлите под масата и заджагъркали дистанционното на магнета - вий спорите. Нидейте, smile049 рахатясвайте си. smile027

 

Колега JIJOMAMA, ето един линк към подобна тема от не много отдавна, надявам се да ти е полезна. :smt017

 

Цък тука

 

Поздрави.

 

 

 

Ама никак не си прав :)

 

028905080.jpg?r=0

 

не съм баровец а знам кое е добро и кое не. и не е 3500 а е на 200в. :)

 

абе що не гледате за жабите в гьола при слави ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опс, Ванка, извинявам се, покорно молим за прошка. smile159

 

Жоре, твоето доказателство, че си рахатясваш, а не влагаш много чувства в спора, дей го? :mrgreen:

 

Гледам ги жабите и юрдечките, Ванка, уникални са. smile126

 

 

Ше ме пребият началниците тука. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоре, твоето доказателство, че си рахатясваш, а не влагаш много чувства в спора, дей го? :mrgreen:

Пред компа, не употребяваме алкохол :D

post-4842-138453426893_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбихте ме, другари жарки, Ангел от Казанлък ме подхвана, но вие ме довършихте, така не съм се смял от отдавна, велики сте!!!! smile126 smile126 smile126 smile126 smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти ела, другото е лесно, все пак съм кръчмар. Пусни едно ЛС, като се застегаш за СФ.

 

Айде да спрем, че колегата ще ни се сърди.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти ела, другото е лесно, все пак съм кръчмар. Пусни едно ЛС, като се застегаш за СФ.

 

Айде да спрем, че колегата ще ни се сърди.

 

Поздрави.

 

а нее за филибето казвам. там не ме е срам щот са кът мен в маслата витрините :) и под полите :)

 

как да дода у софето кат искат книжки а аз карам бе редовна :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.