Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Джанти Октавия 2 съвместимост


Recommended Posts

Здравейте колеги, наскоро си закупих Шкода Октавия Тур 2011 1.6 МПИ с газово. Доволен съм от машинката, но идва зима и трябва да купувам гуми. Имам комплект 14" с чисто нови зимни Goodyear от Roomster-а ми. Та въпроса ми е следния: Могат ли да се използват джанти 14" на октавията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Octavia Tour 2011 ако не се лъжа е като О2 преди фейслифта. Тоест джантите от Румстър няма как да станат. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не ти пречи да пробваш - ако и отворите на винтовете съвпадат.

И веднага ще се види.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стиви, пак компетентно мнение. Ама да пробва човека, пука му, че на О2 междуболтовото е 5х112, а на Румстър - 5х100. smile049 Сега като си почнал, да не кажеш да тръгне джантите да си разпробива? smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Затова му казвам да пробва, или поне да премери - с едно метърче.

Иначе да не мислиш, че ги помня какви са размерите при Румстера - знам само тия на Октито.

Но може и да опита да подкара нещата с други джанти - ала с тези гуми. Джантоци - които са по-плитки, така да се каже.

Просто пробата и замерката - могат да направят чудеса! :mrgreen:

За проба не бият, и пари не взимат!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По същата причина не мога да си ползвам джантите от О1 на О2.Иначе са наперени 15 ки.Но няма смисъл от излишни проби

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са ненужни пробите..... Защото понякога се оказва, че нещата стават.

Обаче ако не пробваш - как ще го разбереш?

Не че има лошо да гледаш само цифрите и техническите характеристики....

Но какво пречи и да опиташ - а и да премериш?

Иначе съм гледал О1 с фланци - на които стават джанти от О2. При това фланците почти не личат, и без да ги погледнеш - как ще го разбереш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стиви, айде стига със свободните съчинения! Човекът е задал конкретен въпрос, на който получи отговор. Ако толкова ти се мерят джанти, кажи на някоя среща да ти връча една джанта 5х100 да си я мериш, и налагаш на Октавията. Фланци, проби...знаеш, че са единици хората, които биха се занимавали с такива неща. Още повече, че не става дума за някакви уникални джанти, а за 14-ки, най-вероятно стоманени. Те самите фланци биха стрували повече от джантата, ама кой би помислил за това. Важното е да си на всяка манджа мерудия. smile175

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гога, не се нерви бе, човек. Единици били хората..... Обаче не е така. Само в нашия квартал са две такива Октавии 1 - с фланци. И си ги карат хората с джанти от О2 - не знам, може и защото им е по-изгодно, а може и по-широката следа да гонят. Пък фланците струват 60 лева или нещо такова - в Маргел.

Не е Бог знае колко, нали?

Една желязна джанта е 80-90 лева - нова.

Тъй че сметката е малко по-друга.

И не държа да съм на всяка манджа мерудия..... Просто ако човек не пробва - няма как да научи нещо.

Не може все да слушаш някого за нещо, все някой друг да ти казва как са нещата - а трябва да гепиш метъра, шублера, поялника, мултицета, гаечния ключ, гедорето..... и каквото там се налага.

Пък да провериш дали можеш и сам да се справиш.

Ти как си се научил на някои неща - все документацията ли си чел, и все хората ли си слушал? [-X

Иначе няма лошо да се пита - с питане се стига до Цариград, казват.

Но аз когато не знам нещо - невинаги питам.

А първо опитвам - и после вече мога и да питам.

Ако преценя, че нямам нужния капацитет - тогава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

60 евро...ако погледнеш каталога в сайта им. Приключвам писането по темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разходи се до там - и им виж и промоциите. А не им гледай само сайта - защото него не са го обновявали поне от два месеца.

Същата история е с джантите..... Например, там висят няколко ММС Лоли, за 140-170 кинта едната, три или четири комплекта по 4 броя, 16 ки и 17 ки - които са отдавна продадени.

За какво говорим тогава?

Прекалено разчиташ на Нет информацията..... А тя доста често лъже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

stivi797, не че нещо против, ама спама ми дойде в повече smile021

 

@Ganchev, ако имаш нужда от допълнителна информация ми пиши на лично да отключа темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.