Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с отчитането на горивото?


Touchandgo

Recommended Posts

Привет,

 

аз съм нов потребител във форума, регистрирах се с цел да получа отговора на една драма която ме мъчи и да затворя устите на колегите ми които ни поддържат автопарка. :D

Драмата ми е следната: служебната ми кола е Шкода Фабия 2009 дизел. Индикацията ми за количеството на горивото изглежда по следният начин: http://www.google.bg/imgresum=1&hl=bg&s ... :429,i:182

проблема ми е че няколко пъти пълня до горе резервоара, минавам 400 километра и той показва все още, че е пълен и в един момент когато тръгна на дълъг път на средата светва, че съм на резерва. Няколко пъти я оставях на колегите от авто отдела и всеки път ми я връщаха със становище, че всичко е наред, но наскоро отново започна да ми се случва същото, а някак си не ми се иска да остана на магистралата.

Някой някакви идеииииии....ще бъда благодарна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Резервоара се води по документи 45 литра а в действителност е 60 литра. Когато напълниш до гарловината гориво поплавъка остава в най-горно положение на скалата която отчита местоположението на поплавъка и показва така докато спадне горивото в разумните граници зададени от скалата и поплавъка започне да пада надолу с което променя отчитането на горивото. При пълен резервоар до гарловината може да минеш между 250-350 км без да мръдне стрелката на нивомера защото поплавъка остава в най-горно положение спрямо плочката на която са поставени пластините за отчитане на нивото. При Фабия 1 1.9 сди след светване на лампата за горивото може да минеш и 150 км може и 100 зависи от карането. При показване на бордкомпа че остава гориво за 0 км съм минавал без проблем 20.И те така :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10x за изчерпателното инфо, но въпреки всичко ми е безкрайно странен факта, че дори след изминаване на 400 км. продължава да свети пълен и изведнъж пада на резерва, т.е. по никакъв начин не смъква чертичките, както когато ми я връчина и така до началото на лятото. Дет се вика по пътя да спрем не е фатално, те ще си ме прибират после :lol: ама мразя когато нещо не ми е в ред на колата и да не мога да получа от уж компетентните сервизи обяснение. ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ааа пада изведнъж на резерва е друго и е проблем. значи поплавъка е една пластмаса с желязно рамо което движи по една скала и като се износи скалата посредата поплавъка в горно пълно отчита защото последната чертичка е по малко износена но когато падне по скалата отчита на втората чертичка но тя е износена и не прави контакт при което датчика се лъжи че поплавяка е на нула и отчита че нямаш гориво. има решение и то е смяна на нивомера или една тънкост ама като е служебна сменяй. Интересното е че моята го направи това за първи път на 600 000 км и то не така рязко както при теб а еден път показва пълен един път празен след малко пък наполовина пълен но това може да е от това как е износен нивомера

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря, сега вече ще си го изискам с конкретика. Ще ги сразя направо. :-) Ми моята е само на 130 000 км., ама явно сега и се е паднало. :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е предположение според симптомите които описваш а не 100% решение на проблема. Но по симптомите аз за това се сещам дано има и други мнения за да си по сигурен

 

 

Ето ти примерно. Бялото поле с черните чертички по тях се отчита къде е поплавъка и така като то износят става боза имал съм случай на едно авео на 30 000 км да се скапа а причина е че е на газ и в резервоара се сипва малко гориво и поплавъка стърже на едно място и така 4430938S.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Не че предлагам решение, просто за да съм солидарна - този "ефект" го има и при моята Фабия, 2009 г. Карам, карам, все на макс, ей така за експеримент реших да заредя, казах - догоре, очаквайки сметка максимум 15 лв....а тя стана 70 :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.