Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за парно на О2.


dentist

Recommended Posts

  • Отговори 239
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • vvarbanov

    33

  • Цецо75

    24

  • turbobiit

    22

  • bojan

    19

Най-много писали в темата

  • 2 седмици по-късно...

Колеги, това ли е въпросният KAN bus, за когото се прихващат пиновете 1 и2

https://www.dropbox.com/s/l88gbef7n062jut/IMG_3615.jpg?dl=0

До педалала на спирачката

Редактирано от ohisp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

И аз Благодаря на колегата vvarbanov за изчерпателното описание на ремонта на PTC нагревателя. И при мен проблема беше в резистора с червената стрелка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В събота ще ходя да демонтирам една от Голф 5 дизел,че умирам от студ.Дали ще стане на Oктавия 2 дизел?И аз съм италианец и нямам.Не знам с какъв номер E с е или F накрая,а и не настоях да проверат да не вземат да режат жици.Искам да я демонтирам със всичко барабар с бушона.По принцип има ли значение с коя буква ще е на края,или каквато и да е да я взимам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има разлика между двете. Тази която е с Е накрая е с управление по CAN. Автоматично при дадени условия се пуска и автоматично си се спира. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега ми се обади момчето,била с буква F.Ще може ли да се инсталира?Как ще е командвам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

F версията се управлява от ECU то посредством 2 релета. Има голяма вероятност твоето ECU да не "знае" как да го управлява. Трябва да се поровиш за повече информация дали ще стане при теб. 

Ето един примерен линк по темата

https://www.briskoda.net/forums/topic/253504-1k0963235f-activation-code-for-cbbb-engine-ecu/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ако не минава през каквито и да е компютри,а през някакво реле и деректно от акумулатора и ръчно пускане през бутон през контакт.Ще работи постоянно,докато се стопли и си я спирам.Това мисля да е краен вариант,ако не намеря с буква Е.Търсенето продължава и питането после,че нищо не разбрах как се връзва  и в коя е буксата за управлението по СAN.Намирам няколко теми от руски форуми,но няма снимка на тая букса а и са за Тауран.Но нека първо се здобием с елемента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

F версията се управлява от ECU то посредством 2 релета. Има голяма вероятност твоето ECU да не "знае" как да го управлява. Трябва да се поровиш за повече информация дали ще стане при теб. 

Ето един примерен линк по темата

https://www.briskoda.net/forums/topic/253504-1k0963235f-activation-code-for-cbbb-engine-ecu/

Точно така се чува при мен - редуват се две релета , като консумацията на празен ход се вдига от 0,7 на 0,9 или на 1,1 л/ч .Чукането на релетата мисля , че е при бушоните в купето. Баят яки трябва да са ако командват плюсовия кабел ...80-90А. Колата е 2007-а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ударих бинго.Колега от форума ще ми я прати края на тази седмица заедно с кабелите и бушона.С буква Е.Ще има развитие след като я монтирам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега гледам на страница 3 има качени снимки за демонтажа на печката.Точно до нея има едно такова никелово с 2 маркуча.Какво е това?Миналата събота след срещата в Първенец исках да провера дали нямам и аз печка и съответно като пълен лаик по трудният начин.Разглобяване му е майката,на кой да му дойде на ум да види бушоните до акумулатора(абе погледнах ги ако трябва да съм честен,ама все се таеше надежда да я има монтирана  :D и да е на 200 амперовият бушон вързана ).Нищо де ,сега поне ми стана ясно как се разглобяват пластмасите,а и да си пробвам инструментите,купени специално за разглобяване на интериора.Но не обърнах внимание имах ли такава никелирана бъчонка.Тя няма да ми трябва за монтажа на печката нали?Има ли начин да се пробва печката преди да я монтирам,да не я свалям после заради тези резистори?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега гледам на страница 3 има качени снимки за демонтажа на печката.Точно до нея има едно такова никелово с 2 маркуча.Какво е това?

Това е радиатора на парното - 1K0819031A

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На снимката изглежда,че за смяната му някога като остарее и се запуши, не е необходимо да се сваля цялото табло.Така ли е на истина?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги да уточник пак какво да ми прати колегата

1 Елемента 1K0 963 235E 

2.Буксичката за CAN връзката отстрани на елемента(кажете къде се връзва)

3.Бушона 100 амперовия.

4 Кабели + и -(това ме съмнява да ги изкара цели,Ще купувам май отделно колко квадрата трябва да са)

 Друго необходимо ли е?Релета или не.Прочитам темата 5 пъти,но в нея става дума и за двата елемента,и губя нишката.Някой чуват релета,други не споменават за тях.Английският ми е напълно непознат,а преводача ми не е запознат с техническите термини,абе филм голям.На 7 страница има писано за буксата,кой кабел какув цвят къде отива пин 1 и 2 на кое?

След като я монтирам,ще трябва да я активирам през Vag com и би трябвало да тръгне или пропускам нещо.Това с активирането ще го прави друг човек и той казва нека кажат как ще го направим.Може да ви е омръзнало да я прочитате тая тема,ама имам нужда от помощ и ориентация кое как.Чакам вашите отговори.Благодаря ви.

Редактирано от turbobiit
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

И така след цял ден борба на разглобяване на пластмаси,опроводяване с 16 кв кабел и връзване към кана с препрочитане на цялата тема поне 10 пъти и телефонно ръководство от колегата nelasms(за което съм му изключително благодарен за отделеното време)печката влезна на мястото си.Днес пробвахме активация с друг колега и греда.След консултация с nelasms или нещо при активирането бъркаме,но стигнхаме до извода,че моят кан модул не потдържа функцията за печката.Чух се с колегата от който взех печката и тои ми прати снимка на модула от колата,която е била с печката с номер 1К0 907 530 Е.На колите без печка последната буква на модула била F,а при него има 3 за части.Моят не знам какъв е утре ще го демонтирам да му видя номера,но ако се окаже,че моят е от тези преполагам няма да е проблем замяната му.Нещо трябва ли после да се настройва като данни по колата - автоматични фарове,функцията им изпрати и посрешни от и до дома и други такива или само откачам и закачам буксите.Все едно някой ми подсказа да не слагам корите и да изчакам да видя какво ще стане. :D

Редактирано от turbobiit
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай повече информация как пробвахте да я активирате, какво се случва, евнтуално какви грешки ти дава....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от vag com и понятие нямам.В телефонен разговор с nelasms,които ръководи операцията от разстояние казваше къде да влезем На 19 канал мисля беше саn geteway влизаме и списък за инсталиране и там търсих 7D да сложим чавка,но не го намерихме в списъка.Затова мислим,че не го потдържа.Незнам дали трябва да е така,но при него е така активирана.Може и ния да не правим както трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влизаш в 19ти модул и там избираш Installation List

 

post-7744-0-80230200-1487750100_thumb.jpg

 

След което най-долу трябва да сложиш отметка на 7D Aux.Heat

 

post-7744-0-48491900-1487750178_thumb.jpg

 

Така ли изглежда при теб?

Редактирано от vvarbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами това долу не го видяхме.Ще закача колата пак,да не би да сме го пропуснали в тъмното,а и батерията на лаптопа умря и остава пак да се ровим.А ако наистена трябва да се смени модула проблем ли ще е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега свалих самия кан модул.Номера ми е 1К0 907 530 F производство Чайна майна.Не е с Е накрая,както каза колегата от който купих печката.Някой който има заводска такава може ли да каже неговият какъв е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят беше с Н накрая. Невярвам модула да не поддържа печката. Като се закачите за колата ако не го намерите качи картинки какво виждате като модул, инсталейшън лист и грешки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влизаш в 19ти модул и там избираш Installation List

 

attachicon.gifcangateway.jpg

 

След което най-долу трябва да сложиш отметка на 7D Aux.Heat

 

attachicon.gifvolkswagen_can_bus_gateway_upgrade_installation_list_before_02.jpg

 

Така ли изглежда при теб?

А следващите съпки са ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.