Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

RQ: Помощ при избор на O1/O2 4x4


DarK_JeDi

Recommended Posts

Благодаря за съветите и мненията.

Съгласен съм с мненията на el_niqui и _Ghost. BlackPearl се изказа малко остро, но предполагам, че той също е прав. За първи път купувам кола и бих искал възможно най-много неща да са огледани, преди да си стиснем ръцете. Може би, защото сумата съм я спестявал не малко време от собствената си заплата, съм предпазлив, но в никакъв случай не съм несериозен.

 

@legaltk, Благодаря за информацията отнсно начина за логване на необходините данни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 96
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • DarK_JeDi

    21

  • dentist

    13

  • Цецо75

    10

  • stivi797

    10

Най-много писали в темата

Тогава би било добре да погледна стойностите на дебитомера и налягането на турбото.

viewtopic.php?f=30&t=19448

Имай предвид, че това е за двигател роторна помпа, ти гледаш ПД и номерата на каналите може да са други.

 

Също така, би било добре, ако мога да погледна и реалния пробег, ако Цецо75 е прав и те се виждат през ВАГ КОМ.

http://www.ross-tech.com/vcds/tour/appl ... creen.html

Незнам дали на ATD това е валидно и не вярвай 100% на това, което виждаш (справка - другата тема в раздела).

 

Ползваш го като ориентир - ако на километража пише 140000, а в ЕКУ-то 400000 (реален случай с форумна кола)...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имай предвид, че собственика може и да не е съгласен за лог.

В Монтана тези работи може да се направят при Дани, ако е съгласен.

smile056

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имай предвид, че собственика може и да не е съгласен за лог.

В Монтана тези работи може да се направят при Дани, ако е съгласен.

smile056

Не мисля, че ще има проблем от страна на собственика, стига да намеря кабел и лаптоп.

Знаете ли приблизителната скорост на движение на 4та предавка при 4200об/мин за 6-степенната ск. кутия?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имай предвид, че собственика може и да не е съгласен за лог.

В Монтана тези работи може да се направят при Дани, ако е съгласен.

smile056

Не мисля, че ще има проблем от страна на собственика, стига да намеря кабел и лаптоп.

Знаете ли приблизителната скорост на движение на 4та предавка при 4200об/мин за 6-степенната ск. кутия?

 

 

 

Ако аз продавах този автомобил, повече нямаше да ти вдигна телефона. Не искам да те обидя но да търсиш на 10 годишна кола под "полата жартиери" няма смисъл. Та при тебе мнителноста е по голяма отколкото мерака.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Решил съм да закарам въпросната кола на оглед в сервиз в София. Не изгарях

от желание да я закарам в ЕТ...

Ще съм ти благодарен, ако споделиш след това впечатление от ЕТ и дадеш малко повече подробности какво са гледали и правили по колата и евентуално колко излиза една такава операция.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕТ приемаха и предаваха бавно, но като цяло съм доволен. Може би през работен ден биха работили по-пъргаво, но сега им отнеха 3 часа и 65лв. Гледаха окачване, спирачки, течности, интериор, грешки в системата, перки и т.н. Имаше и кратък пътен тест. Като цяло, обърнаха по-малко внимание на двигателя и ходовата част, от колкото на останалата част. Иначе, колата Март 2011 е била за последно на сервиз в Германия на 340 000км. Историята и започва от 2007г. и 180 000км. Има сериозен проблем в скоростната кутия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕТ приемаха и предаваха бавно, но като цяло съм доволен. Може би през работен ден биха работили по-пъргаво, но сега им отнеха 3 часа и 65лв. Гледаха окачване, спирачки, течности, интериор, грешки в системата, перки и т.н. Имаше и кратък пътен тест. Като цяло, обърнаха по-малко внимание на двигателя и ходовата част, от колкото на останалата част. Иначе, колата Март 2011 е била за последно на сервиз в Германия на 340 000км. Историята и започва от 2007г. и 180 000км. Има сериозен проблем в скоростната кутия.

Тцтц, ясно, значи и тази гони 400к...И сериозен проблем в скоростите... Добре, че я откара и не избърза. Предполагам си се отказал да я взимаш ?

 

Благодаря за информацията относно ЕТ и успех с намирането на читава О1! smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето малко инфо и от мен: бесен съм много защото вчера се дигнах от Варна и отидох да гледам тая Октавия в София http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=1rri3w предварително говорех с тоя дето я продава той всъщност има салон на Горубляне където е и колата а пък самият автомобил бил на един доктор.Проведохме над 5 дълги разговора и аз останах с много добри впечатления а и колата изглежда наистина много добре на снимките и си викам край търсенето ми приключи отивам да е вземам.Дотук добре.Отивам в София тук там тук там намерихме се взех да я гледам и що да видя.Цялата кола пребоядисвана ама така са я направили че сигурно едно 10 годишно китайче щеше да я направи по добре.Като я гледаш на снимки изглежда невероятно ако я гледаш от 10 метра също но колкото и да си невеж като отидеш до нея всичко лъсва.Аз викам тая кола е удряна какъв е бил удара а той ми вика е че разбира се че е удряна нали е 10 годишна те и на по 1 година има удряни коли.Направо ми се подкосиша краката от нерви в тоя момент защото той рязко смени начина по който ми представяше колата по телефона и взе да ми вика ти ко искаш за тез пари и толкова годишна кола.После отварям багажника и лампата ми светва защо аджеба в обявата няма снимки сложени от там.Нямаше нито един здрав сетаил.Всичко беше зверски надрано даже имаше и пластмаси които не си стоят на мястото а са захвърлени вътре в багажника счупени.Отговора беше цитирам: "Ей сега ще те закарам в Симеоново има там една такава ударена той ще ти даде всичките пластмаси за 50 лв."После започнах да гледам вътре.Салона е горе долу добре но има други забележки.Задна дясна врата като я затваряш и се чува жилото как дрънчи съответно отвътре не се отваряше (проверих защитата за деца не е от нея).Задна лява врата не и работи ел. прозореца както и дясното ел. огледало.След всичко това бях вече решил че няма да я вземам но въпреки това реших да погледам мотора и да я покарам.Мотора работеше добре при форсирване нямаше нещо фрапантно като пушеци отзад.По телефона ми беше казал че има чип.Питам какъв е тоя чип и отговор не получих.Качих се да карам имаше малко сняг настъпах да видя четворката и нещо ме смути.Немога да го определя точно но звука който чух най-много ми наподобява на тоя който се чува при задействане на ABS-а.Излязох на пътя и я настъпах изредих всички предавки до 6-та но никаде не усетих турбината.Аз имам Фабия със същия мотор и знам как върви.Тая въпреки че има чип не вървеше така.Сяединителят е малко по твърд явно си е тръгнал да си отива.Самите скорости влизаха добре нямаше никакво напрежение в скоростния лост.Върнах се в салона и започнахме да коментираме колата- тая от снимките и тая от реалноста.Само се дигаха раменете и се изтъкваха "предимствата" . Имало нови зимни гуми (гумите бяха на най-малко 3 сезина) имало и летни(тях не ги видях).Била обслужена(несъм сигурен трябва да се провери).И така след като ми беше свалил предварително по телефона 500лв. от цената остана на същата позиция и ми каза за тея дребните забележки толкова.Това е от мен аз продължавам с търсенето.

п.п. DarK_JeDi -какъв е тоя проблем в скоростната кутия вий ли какво прави.Само в сервиза ли го установиха или още ти като я кара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега се сетих още няколко неща.В обявата пише 221000км. а на таблото бяха доста повечко някаде около 245000 ако въобще са реални и тези.Волана е зверски износен а според продавача и това не е проблем струвал 50лв. :D като цяло в обявата са обявени и други неща които ги няма като ESP-то Едно нещо ми направи хубаво впечатление отдолу имаше много хубава метална кора добре закрепена и прибрана а също така изглеждаше и от дебело желязо не ламарина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е като не ти е харесала на външен вид,счупени пластмаси волан,няма Esp какво я мислиш?Ясно е че продавача иска да я набута на някой.Отделно сигурно километрите и са 2 пъти повече,щом волана е износен...Има доста по-запазени автомобили за тези пари.Метална кора можеш да сложиш на всяка за около 200лв!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако всичко друго е наред, особено халдекса и електрониката, с коментар надолу заради скоростите колата си струва. Рядко може да се намери такава кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично не бих си купил тази кола.Най-малкото не е пазена.Отделно лъжат за километрите(което явно е почти задължително).Хубаво е да имаш 4x4 определено,но от юни месец до сега се е налагало да ми помага 2 пъти.По-добре по-запазена с предно предаване,вместо тази "кошница".Все пак това е моето мнение и не го налагам.Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече почнахте да говорите за две различни коли .........

Да не стане грешка кой какво е искал да каже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата ID A преди (над) теб говори за проблемите със скоростите, а червената няма такъв проблем.

Според мен той говори за колата, която е гледал DarK_JeDi.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не вярвам някой да се обърка!Както и не вярвам колегата dark_jedi да си купи колата с проблем в скоростите!В крайна сметка всеки си знае.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно за зелената говоря. И тя е на близо 400к км, но е с много богато оборудване, а такава рядко може да се намери. Скорстите се правят, важното е халдекса да е читав, защото знам за коли, които от 4х4 в момента са 4х2 и така ще си останат.

А иначе стара кола си е котка в чувал, каквото ти се падне. И хора които разбират от коли и се прецакват. Мой приятел има сервиз за сроителна техника и агрегати и купи преди около година и 50к км от тогава О2, е последното беше че му изгърмя турбото в Турция по нова година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Пак се залежа темата :( Някой да е ходил да гледа нещо ново наскоро че ми е интересно.Аз съм решил да се дигна от Варна скоро време да отида до Дупница да разгледам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

И така след дълго търсене,обикаляне из страната и трошене на много нерви и пари вече се сдобих с екземпляр 4х4 p.d. 101к.с. скоро ще сложа и снимки.Искам да окуража всички които тепърва ще си търсят такава Шкода и да им кажа че в никакъв случай нетрябва да бързат.Екземплярът е все още рядък за България и трудно се намира читав за добри пари.Аз лично го платих малко по евтино(6500лв) но за сметка на това сега ще се наложи да поналея към 1500лв за да е всичко на 6.Много съм доволен от колата и се радвам че в моменти на отчаяние в периода на търсене(5 месеца) не кривнах по грешния път(bora 4motion или golf 4motion).Когато се пресметнат всички + и - шкодата бие и затова искренно пожелавам на хора които са се ориентирали към шкода да не сменят марката.Успех на всички и наздраве!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.