Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Superb 2.0 TDI - какво масло за него?


Recommended Posts

Здравейте, имам Skoda Superb 2.0 TDI 2007, искам да попитам какво масло да налея.Когато я купих, я закарах в един сервиз и ми наляха Repsol 10w40 Multivalvulas така излизало по каталог.Само, че сега се чудя с кое да го сменя 5w30 или 5w40.Нямам проблем с горенето, но ми се струва, че моторът стана малко по шумен.Мисля, че ще е по добре да го сменя с по тънко, но искам да се консултирам с вас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви са тия идиоти дето са ти сипали 10W40? Маслото трябва да отговаря на VW 505.01, специално масло за помпа-дюза . Задължително ,задължително. Маслото което са ти наляли не отговаря на 505.01 и това не е добре за двигателя. Махай го. Вземай 5W40. Вие книжките на колите не ги ли четете? Как се доверявате на някакви некадърници да ви наливат това което имат в колата???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забрави го този сервиз ! Бахти каталога, как ще ти сложат такова масло?! Аз съм 2.0 TDI 170 коня за мен е 507 - 5w30 - long life , в момента е едно от най-скъпите варианти на маслата. 505 - е за 140 коня на 2.0 TDI. 505 - 507 да абревиатура на VW която ползва и Шкода. В самата книжка ти пише точно какво масло и колко. Проблема с маслата най-вече се появяват в турбото. Питайте Сами той ще каже колко ще ти струва ремонта, ако не внимавате.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да така е, аз затова не съм слага нищо след запетайката.

505.00 - е за обикновени дизели, а както си писал 505.01 е за него, но е по-добре 507.00 заради DPF.

Идеята ми е да си провери книжката и да не слуша кои какво казва.

За разликата между 505.01 и 507.00 - ето този линк от изследване на VW

http://www.api.org/~/media/files/certif ... hl-vw.ashx

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що за малоумни хора може да сипят такова масло, те дори старите помпи дюзи от 99 год карат с 5 на 40, просто недопустимо. :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде не се впрягайте толкова.Човека е в Мадрид,нормално е да объркат нещата! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.