Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Как се кара правилно дизел?


imperor

Recommended Posts

Здравейте, съфорумци! s_flag

Умишлено не употребявам "колеги", защото имам още хляб да ям, докато мина 20 000 км., за да може да се каже, че и аз горе-долу вече съм водач с опит.

Наскоро возих мой добър приятел, дългогодишен професионален водач. Коментара му беше, че щом не търси да натиска педали и не посяга да ми дърпа кормилото - добре се справям... Обаче съм мъчел колата. Понеже в градското не съм минал 2000 оборота, а в извънградското съм я държал на 3100-3400 на пета. Запушвал съм дизела... Не можело в градско от първа до четвърта да съм за стотина метра... Много съм я жалел, дизела искал да се "изреже яко", за да се издуха... Става въпрос за 1.9 SDI, комби, 2001 година.

Минал съм над 15 000 км. с "Фабиана" и до сега я карам "на ухо", т.е. слушам двигателя и тогава превключвам скоростите. Досега няколко пъти ми се е случвало при изпреварване да навлезна в 4000 - 4500 оборота и честно да си призная, от това, което чувам, ми става гадно и мъчно за колата/двигателя...

Шофирам едва от август 2010 година и не смятам, че ми е ясно точно как и какво да правя, затова и често задавам тук моите новобрански въпроси. Винаги съм бил благодарен за изказаните компетентни мнения! :smt017 :smt017 :smt017

Очаквам коментара ви по темата, като предварително благодаря и се извинявам, ако въпросите ми са дебилни... :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при смяна предавки 2000-2500 при постоянна скорост 1500-2000 при нужда от сила 3000 - 3500 при нужда от убииство на двигателя 4000+ това е нормален дизелов мотор с малка мощност и няма нужда от стрелка в червено. На магистралата 120-140 без напън като искаш да гониш си купи турбиниран мотор с над 100 коня и тогава. и този приятел му кажи че между бензинов и дизелов мотор има разлика не само в горивото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На първо четене твоя приятел нищо не разбира. Карай си по слух. Той двигателя няма да те излъже. Аз 3500-4000 май никога не съм стигал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз малко след 2000 сменям, но ми прави впечатление, че на 5-та скорост на 2000 оборота върви с 80 км/ч, това ок1 тди 90 коня, а съм карал и 110 коня и на 5-та на 2000 оборота си върви със 100... на дълъг път малко е кофти с тия високи обороти...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На първо четене твоя приятел нищо не разбира. Карай си по слух. Той двигателя няма да те излъже.

:smt017 smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фабия 1,9 SDI карам вече 9 години и е на 600000 хиляди,Винаги скоростите ги сменям около 2000 оборота,Профилактично на прав участак с 3500 оборота за няколко километра, s_flag

От машинката съм доволен smile027 smile027 smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, искам да ти кажа че според мен зависи от това какво търсиш от колата.Най правилно мисля е да си в диапазона 1500 - 2000 дори малко по малко. Този двигател има максимален въртящ момент при 1600 тоест ако си често там си ок. Сега аз обаче си правя едни експерименти с колата и карам в диапазона 1100- 1600. Разхода е около 3.5 л /км на дълго и окло 5 в София. Интерестното е че дори при каране 1500- 2500 плавно ускорение разхода е почти същия, но имаш повече запас от мощност.Така стоят нещата при СДИ.Това е изключителен двигател откъм икономия и много здравина но не търси нищо друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.