Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Още малко за несветещите стопове :)


King Nothing

Recommended Posts

Стандартно - повредена стоп машинка. Замених я. Все още няма никой...

Предпазител номер 2 е здрав. Крушките са здрави.

Меря с пробна лампа кабела който се включва в стоп машинката - няма плюс!?

 

Възможно ли е след повредата на стоп машинката компютъра на колата да прекъсне захранването на спирачките за да не светят стоповете постоянно?! До колкото четох други теми за този проблем - май не, понеже няколко души споделят как са им светели стоповете и след работа...

Нещо релета ли да търся, луда работа!?

 

А да, и мига лампата за подгряването :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сигурен ли си че правилно си монтирал машинката и не си набил лоста много навътре или катоси я закопчавал дали е завъртяно крачето на нормалното положение иначе нямада работи. Срещал съм подобен случай и машинката беше мителива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори пробвах без машинка - да направя мостче с парче кабел между пиновете на буксата. Тъмнина...

Та както казах - няма и плюс захранване до тази букса. Двете и жички би трябвало да водят едната до предпазител 2, а другата до крушките отзад. Освен да разнищя кабелите кой до къде стига...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А опита ли да подадеш 12 волта от друго място към кабела за стоповете?

Ако не си,опитай и с това си спестяваш мъките по отстраняване на повредата.

Редко гледам за други модели на Шкода/имах Форман и Фелиция/ ,но това е елементарна повреда според мен и не вярвам да има общо с компютъра на колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с плюса от другаде е добра идея и другата събота и неделя ще го пробвам :)

Най-вероятно проблема е прецакан кабел, ако няма нищо друго между предпазителя и буксата на стоп-ключето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да не те излъжа но има връзка с компа на колата и според мен не си прави експерименти. Не случайно при неизправна стоп система светва реота на подгревното което само по себе си означава че е свързано с компа. Както казах на разкачена машинка не знам как тестваш защото има чоп който като се сложи в леглото си и се завърти машинката се зацепва и тогава сработва това което допира пластините. Ако се е прецакало нещо и т.н. не е сигурно дали ще стане по начина който искаш да правиш. това е от мен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.