Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Чип за повишаване на мощността


imperor

Recommended Posts

Здравейте! s_flag

Един майстор ми предложи да повдигне мощността на моята "Фабия" 1.9 SDI, комби с около 30 конски сили, като монтира някакъв чип, не знам къде си... Отказах.

Търся мнението на хората с опит от форума, които да ми обяснят как ще се отрази монтирането на подобен чип на живота на двигателя? Разхода на гориво ще се вдигне ли (което струва ми се е логично)? Бърникането в електрониката на колата ми се струва опасно (нещо като бърникането в софтуера на GSM-ите), поради което и отказах услугата.

Признавам, че "Фабиана" е доста тромава при потегляне ускоряване, но това не ме дразни, за разлика от водачите намиращи се зад мен... :smt0344 Малкото коне са проблем при изпреварване и особено при изпреварване по наклон, а ако е TIR, се старая видимостта да надвишава разстоянието до хоризонта. \:D/ Понякога, когато загубя обороти заради друго превозно средство при изкачване, по никакъв начин не мога да ги възстановя до първоначалните, колкото и предавки надолу да слизам и да се опитвам да ускоря. Възможно е и аз да не съм особено добър и опитен водач, разбира се. :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен няма начин на SDI да се дигне мощността с 30 коня. Колата няма турбо. Максимум 5-6 коня да се дигне. Карай си колата ,поне е икономична.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! s_flag

Един майстор ми предложи да повдигне мощността на моята "Фабия" 1.9 SDI, комби с около 30 конски сили, като монтира някакъв чип, не знам къде си... Отказах.

Търся мнението на хората с опит от форума, които да ми обяснят как ще се отрази монтирането на подобен чип на живота на двигателя? Разхода на гориво ще се вдигне ли (което струва ми се е логично)? Бърникането в електрониката на колата ми се струва опасно (нещо като бърникането в софтуера на GSM-ите), поради което и отказах услугата.

Признавам, че "Фабиана" е доста тромава при потегляне ускоряване, но това не ме дразни, за разлика от водачите намиращи се зад мен... :smt0344 Малкото коне са проблем при изпреварване и особено при изпреварване по наклон, а ако е TIR, се старая видимостта да надвишава разстоянието до хоризонта. \:D/ Понякога, когато загубя обороти заради друго превозно средство при изкачване, по никакъв начин не мога да ги възстановя до първоначалните, колкото и предавки надолу да слизам и да се опитвам да ускоря. Възможно е и аз да не съм особено добър и опитен водач, разбира се. :oops:

Повече при този не ходи,а сди-то е за из града само кола!!!

Не я пипай!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията! :smt017

Правилно не съм се подвел да си давам парите. Иначе колата си върви перфектно: тази година От София до Бяла (на морето), по АМ "Тракия" минах и стигнах за 5 часа и 10 минути, с жена, дете и багаж... s_flag Определено си я харесвам и така! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.