Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Търся съвет за някои ремонти по ходовата част


niroulf

Recommended Posts

Здравейте :D

 

От скоро притежавам Фабия 1 и съм на вълна ремонти.

Както всеки автомобил 2-ра ръка има доста неща за правене, но ги правя с кеф. Проблема е, че след някои поправки бюджета започва да изглежда като още нещо за поправяне, за това бих искал да попитам за идеи за магазини за части и майстори за правене.

 

Нещата, които в момента са актуални са:

 

Стабилизираща щанга, Тампони на носачи и ударни тампони.

 

Една оферта предлага следните цени:

- стабилизиращата щанга - 200 лв,

- тампони на носачи 150 лв.,

- ударни тампони - 100 лв.

Цените са за части и труд. Предвид някои фактори, цените ми се струват височки.

 

Ще съм благодарен на откликналите! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не че схванах ама тампони на стабилизираща щанга са 15 лева оригинални в еуратек комплекта тампони на носача малките 35 лева оригинални от ет и големите аз ги вземам по 19 лева бройката и труд максимум по 20 лева на носач и 10 за тампони на стаб щангата ти си ги смята. Тия цени дето си писал основен ремонт ли ще правиш ????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стабилизиращата щанга е цялата за смяна, не просто тампоните. Нещо е правена от предишния собственик с някакви заварки (според думите на диагностика, който я гледа), което прави смяната на тампоните невъзможно.

 

та, цените, да, съгласен съм, че са невероятни, но са предложени съвсем сериозно...

Затова и събирам мнения - откъде да пазарувам и на кого да се доверя за ремонта.

 

Мерси :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре да пазаруваш от ЕТ, според мен. Ако се решиш и там да ти правят колата, получаваш 2 години гаранция на сменените части. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щанга от някоя морга със сигурност ще вземеш за много по-малко пари и ако гледаш да няма износвания и т.н. може да излезе като нова. но на много по-малка цена. Между другото тук в Сливен ходих скоро да си купувам някой неща от една морга и имаше цяла предница точно за 1.4 МПИ преди фейслифта значи може и 2002 да беше. Не съм сигурен но най вероятно щангата ще седи още. Има много морги из БГ въпроса е че тия 200 лева на мен лично много ми се виждат :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.