Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Да разходим заедно кучетата в Богров!


Green_Witch

Recommended Posts

"Logrus 19:57 ЦитатРедактиране

Съжалявам, ако писанията ми не са на място.

Днес за пръв път ходих в приюта (чак сега за съжаление) - с приятели от Skoda Club Bulgaria. Имаме идея да направим посещенията в Богров редовни - да кажем всяка 2 и/или 4 събота на месеца. Предполагам, че никой от колегите няма да откаже да превози други доброволци. Лично аз се ангажирам, когато имам възможност да отида, да съобщавам тук колко пътнически места, на кое място и в колко часа мога да осигуря.

Поздрави Чавдар"

 

Както се вижда от часа на публикуване - преди малко написах това във форума на Animal Rescue Sofia - наистина предполагам, че никой от колегите желаещи да посетят приюта, за да помогнат, няма да откаже да превози още някой и друг доброволец.

Дано не съм сбъркал

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 53
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • gogata

    17

  • Green_Witch

    16

  • Logrus

    11

  • pow

    5

Най-много писали в темата

Че как да има проблем за превоза? :) Няма да има, разбира се! Ще е хубаво наистина да си определим поне един ден в месеца, в който да ходим организирано с лъскачките и да сме повече хора. Не е страшно. А кученцата ще са щастливи.

 

Ето малко снимки от нас. Който прояви желание за пълния размер на снимките - да казва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и от мен малко снимки - ЦЪК!

 

Тази трикрака троха много се замисляме дали да не си я вземем и нея... smile049

 

Покрай еуфорията от днес, забравихме да благодарим на Стефан за храната, която специално мина да остави на Шела. Благодаря, Стефане! :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С ръка на сърцето си мога да кажа, че вчерашното семейно/клубно преживяване в приюта в Богров беше нещо уникално за нас. Огромни благодарности на Динка и на Гогата за поканата, денят ни мина под знака на емоции, които отдавна не бяхме изпитвали. Много се зарадвахме на питомците на приюта, те също бяха доволни от вниманието, което получиха. С удоволствие бих отишъл отново да разходя няколко четириноги сладура, оставих част от мен при тях.

 

Ето и моите снимки от началото на събитието, по нататък Динка и Гогата ме отмениха подобаващо в отразяването на разходката, защото реших да оставя тумбестия Олимпус в колата, да не го помислят душичките за пакет с лакомство. :mrgreen:

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че срещата с тези бездомници ви е харесала. И се радвам, че вече мислим за по-чести групови посещения.

 

Ясно си давам сметка, че човек не може да ги прибере вкъщи всички тези симпатяги, но разходките с хора като нас не са маловажни. Колкото по-социализирано е едно куче - толкова по-лесно ще си намери стопани, които да го обичат и глезят.

 

Нашата работа (макар и незначителна на фона на "голямата картина") е важна, защото кучетата свикват с човешко присъствие и добро отношение. От вчерашната ми работа с едни от най-наплашените кучета си давам сметка, че тези същества много лесно могат да си върнат вярата в човека. Необходимо е капчица търпение, внимание и обич и наплашените душички стават чудесен приятел за разходка.

 

Не си мислете, че кучетата не оценяват това. Напротив. Вчера ми направи впечатление, че някои от тях ме познаха, при положение, че са ме виждали само веднъж при това - преди около месец. Тези разходки са терапия както за тях - така и за нас.

 

В тази връзка - предлагам днес на НИМ да мислим за следващата дата. Благодаря на всички включили се за това, че посветиха един цял ден на най-онеправданите и мразени животни в София. Поклон! smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:smt017 Адмирации!!!Заразихте ни с тази прекрасна инициатива и семейния съвет реши още тази събота да посетим бургаския приют!!!Между другото не знам в София как е,но лятото в Бургас имаше кампания "Само ме вземи,аз ще те обичам!!!" инициатива на Община Бургас.Няколко поредни съботи и недели в Морската градина до Пантеона изкарваха кученцата от бургаския приют и който искаше можеше да си осинови сладур който си хареса.Интересното е че над 20 животинки намериха новите си стопани.

Всички животни бяха кастрирани,ваксинирани и обезпаразитени,по време на кампанията имаше постоянно присъствие на лекари от една частна ветеринарна клиника чийто пациент е нашия котарак от близо 6 години!!!

Поздрави на всички smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления, Марто! И тук имаше кампания, даже не знам дали все още не е активна. В Сеславци не знам как е, но в Богров осиновяването е малко по-усложнено - минимум 3 визити, за да се опознаете поне малко с кучето и интервю, и после се надяваш да те одобрят. Поздрави!

 

Динке, още един град "завладяхме", бре! smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@skodaman за първи път чувам за тази инициатива на вашата община! Страхотно, наистина. С Animal Rescue Sofia нещата са малко по-сложни. Те държат кучетата, които задомяват, наистина да попаднат на отговорни стопани и имат няколко срещи с кандидатите преди да преценят, дали са готови за подобна отговорност. Но за това Гогата може да каже повече, защото неговият Ерик е богровче.

 

Иначе, радвам се, че ще отделите време за приюта в Бургас. Ако можете - снимайте условията и пуснете в темата снимки и впечатления. Аз мога да кажа, че за разлика от Сеславци, където приюта е общински и положението е драматично, то в Богров наистина се грижат добре за животинките. До колкото им позволяват възможностите, де.

 

Ще се радвам да научим повече за бургаския приют, но това, което виждам от кадрите е наистина обнадеждаващо! Благодаря ти! :)

 

п.с. Гога, Амин!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като отидем ще снимаме и ще пуснем снимки в темата smile027

 

Хайде, чакаме новини от Бургас. А когато ги доставите - ще е редно да сменим и заглавието на темата. Гога, мисли по въпроса. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:smt017 Адмирации!!!Заразихте ни с тази прекрасна инициатива и семейния съвет реши още тази събота да посетим бургаския приют!!!Между другото не знам в София как е,но лятото в Бургас имаше кампания "Само ме вземи,аз ще те обичам!!!" инициатива на Община Бургас.Няколко поредни съботи и недели в Морската градина до Пантеона изкарваха кученцата от бургаския приют и който искаше можеше да си осинови сладур който си хареса.Интересното е че над 20 животинки намериха новите си стопани.

Всички животни бяха кастрирани,ваксинирани и обезпаразитени,по време на кампанията имаше постоянно присъствие на лекари от една частна ветеринарна клиника чийто пациент е нашия котарак от близо 6 години!!!

Поздрави на всички smile159

=D>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че с малко ентусиазъм, може да се организираме да ходим веднъж месечно до там, защо не и 2 пъти.

Мисля, че идеята е чудесна. В уикендите, когато не пътувам никъде, гледам да се отбия до приюта и да разходя малко кучета ... или те мен да разходят ;)

Обичта и радостта на тия бездомни животинки, винаги ми действа много позитивно.

Радвам се, че има съмишленици във форума и ще може да ходим компания :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@orange! я кажи сега кой от следващите уикенди ти е свободен? Хайде, че нямам търпение да си купя заветните гумени ботуши 37-ми номер. smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я да ъп-нем малко темичката - някой навит следващата събота (24.11.) да ни поразходят из Богров?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я да ъп-нем малко темичката - някой навит следващата събота (24.11.) да ни поразходят из Богров?

 

С голямо удоволствие бих се включила, но в работата ни е адски голям зор и ще е така до началото на декември. По стара българска традиция - всичко е в последния момент и все на зор, а обема на работата е 3 пъти по-голям от обикновено. И все пак, ако има интерес към датата ще направя всичко възможно да се включим.

 

Изровете си дебелите дрехи, че иде зима. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+2 за 24.11. С уговорката времето да го позволява, разбира се. :) Ще гледаме този път да доведем и приятели. s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам, че никой нищо не е писал за утре. А и нас ни гони някакъв грип последните дни, та явно ще бием отбой за този път. smile049 По-нататък ще се уговорим за някой уикенд. smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, съжалявам, че изчезнах за известно време, но имам доста сериозни причини. Така. По повод ходенето до Богров - предлагам да е или тази неделя (ако не съвпада със среща на НИМ, де), че утре ние няма да можем, или на 15-16 декември. Но дори и да не успеем да се организираме за ходене можем да направим няколко неща за Animal Rescue Sofia:

 

Тази година те са номинирани за "Човек на годината" и ако имате желание - можете да им ударите по едно рамо, като гласувате за тях. Аз вече го направих.

 

Можете да си купите новия им календар, който наистина е страхотен!

 

И понеже е криза, вече съм решила какви ще са подаръците за близките ми. Всички ще са с логото на Animal Rescue Sofia. Така хем ще зарадвам родата с готини чаши и тениски за Коледа, хем ще знам, че всяка стотинка, която съм платила за тях - ще отиде за нуждите на кучовците. :D В линка с календара можете да намерите местата, на които се продават тези неща. Хайде поздрави и ако сте готови за неделни разходки - казвайте. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гласувам за неделя, 16 Декември.

 

Относно календарите и мърча - :smt017 .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гласувам за неделя, 16 Декември.

 

Относно календарите и мърча - :smt017 .

 

Неделя, 16 декември е идеално, но се пада 3-та неделя от месеца. Ако искаш да е на 15 декември, пък ако сме късметлии може и да има сняг :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 15 засега имам други ангажименти. smile049 Пък и не пречи да поседим до 2 и после на който му се ходи - към НИМ. Другия вариант е за 9 декември? :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 15 засега имам други ангажименти. smile049 Пък и не пречи да поседим до 2 и после на който му се ходи - към НИМ. Другия вариант е за 9 декември? :-k

 

Ние на 8 и 9 няма да сме в София. Добре, нека го оставим за 16 декември, неделя. Може да направим пак среща на Шела на Богров. в 10 часа, примерно, за да може да се придвижим до приюта до 10:30, за да не стане като предния път - да чакаме старшинките. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, нека го оставим за 16 декември, неделя. Може да направим пак среща на Шела на Богров. в 10 часа

 

:smt017 Чудно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.