Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Да разходим заедно кучетата в Богров!


Green_Witch

Recommended Posts

С Гогата отдавна обмисляме да отидем и да се включим в съботно-неделното разхождане на кашончовците в Богров.

 

За тези, които не са наясно какви са тези кашончовци и защо са в Богров ще дам пояснение:

 

В Богров се намира най-големия приют за бездомни кучета в България, стопанисван от много подходящи и отдадени на каузата хора - Animal Rescue Sofia. Ако разгледате внимателно сайта им ще разберете, че всеки божи ден те са изправени пред огромни трудности и тук не става дума само за това как да се събере храна за над 500 кучета в приюта. Но, да оставим на страна това сега, защото идеята ни е друга.

 

Всеки, който обича кучетата или му е скучно в някой от уикендите може да отиде до Богров (на сайта има карта, а по пътя има и табели) и да се включи в доброволческите сили за разходките на кучетата. И ако си мислите, че те са страшни зверове, които се опитват да ухапят всеки - грешите.

 

Всички са безкрайно гальовни, мили, готови за тичане и мачкане и те гледат толкова отдадено в очите, че не ти се иска да се разделиш с тях. Почти 99% от тях са добре социализирани и почти всички са свикнали с поводите . А, ако попаднете на някой по-нетърпелив - след една-две корекции спира да се дърпа като полудял и започва да се държи като възпитано домашно куче.

 

Кучетата са кастрирани, обезпаразитени и добре гледани, независимо, че се намират в приют. И полудяват от радост, когато събота и неделя се изсипват доброволците и се опитват да разходят максимален брой клетки.

 

Идеята ми е да отидем организирано, примерно следващата събота или следващата неделя (за тази, предполагам всеки си е направил плановете) и да се включим с малкото, с което можем. Ако някой от вас има стари нашийници, поводи, нагръдници, купички за храна или някаква храна, от които домашните ви любимци нямат нужда - можете спокойно да ги отнесете в приюта на Animal Rescue Sofia. Те винаги се нуждаят от подобни работи, защото, както вече споменах кучетата са над 500 и са най-разнообразни по вид и по размери.

 

Хубаво е желаещите да се облекат в дрехи, с които да не се притесняват, че ще бъдат нацапани от радостните подскоци на кашончовците. Добре е да сте хапнали преди да отидете, защото при по-голям брой хора, разхождането започва най-късно към 10:00 ч. и приключва около 15:00 - 15:30 следобед. Можете и да си вземете някаква храна, но не мисля, че ще ви остане време за ядене. Водата, обаче е задължителна! Наоколо няма никакво местенце, откъдето да си я набавите, за това не я забравяйте.

 

Който желае и смята, че следващата седмица ще е свободен и готов да се срещне с тези симпатяги - нека пише в темата. А организацията за мястото на срещата и часа на тръгване ще си дойде по ред. Предварително ви благодаря! Срещнете ли се веднъж с тези животинки ще искате отново да отидете при тях. Гарантирам ви го от личен опит!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 53
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • gogata

    17

  • Green_Witch

    16

  • Logrus

    11

  • pow

    5

Най-много писали в темата

Веднага се включваме двамата с Цвети.

Моето предложение за дата е 3.11 - събота. Другата събота демек. Засега прогнозата е за приятно време.

Вещичката е написала всички по-важни съвети, аз само бих добавил - освен стари дрехи, си носете и евентуално някоя дрешка за смяна. Това последното с оглед да не си окаляме(много) колите на връщане после.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До тук сме 5-ма с 3 автомобила, така ли излиза? Утре ще се опитам да агитирам и няколко приятели за по-сериозна организация. Кученцата са много и трябват повече от 10 ръце, за да са щастливи и разходени.

 

Хайде народе, приюта в Богров е място, на което кучетата се гледат добре. Няма нищо депресиращо! Може само душичката да ви се изпълни с радост от контакта с тези пухкави и обичливи животни!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

приюта в Богров е място, на което кучетата се гледат добре. Няма нищо депресиращо!

 

Мда, доста приятно изключение е на фона на останалите кучкарници. Иначе имам уверението на orange, че ако си е в София ще се присъедини и той. Ще гледам и аз да привлека познати за събота. :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако, в което силно се съмнявам, до събота Буба отново е при нас, пишете още една кола с трима фенове, на Шкодите и на кучетата, в нея за срещата и похода до Богров.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ице, ако проблема е в транспорта, казвайте - ще ви наместим, все пак ще сме по двама в кола, ще има места. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, Гога, надявам се до петък да има яснота по въпроса, ще разбера и решението на Шефа :mrgreen: и ще се чуем. Благодаря ти още веднъж.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако успеем да връчим децата на някоя баба ще дойдем заедно с жената - ако ли не ще съм сам. Това означава, че имам място поне за още двама при всеки случай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ице и в Маргарита има място, освен, ако не привлечем нови приятелски сили към добрата кауза, но при Гогата има място за още 4-ма. :D

 

@Logrus ако децата са достатъчно големи, че да тичат с кучета - елате семейно. Ако не - давайте ги на бабите и дядовците. В крайна сметка никой не е длъжен да гледа на хората внуците, нали така? smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Logrus ако децата са достатъчно големи, че да тичат с кучета - елате семейно. Ако не - давайте ги на бабите и дядовците. В крайна сметка никой не е длъжен да гледа на хората внуците, нали така? smile049

Вещичке щерката е на 4, ама ако я опъна 3-4 часа да търчи по ливадите ще грохне, а и сигурно ще се наложи освен някое кутре на каишка да си имам и една принчипеса на "конче" :lol: - е тогава аз ще грохна. А за сина дума не става - само на 9 месеца е - ще му търсим баба няква - кой сиима внуци- да си ги гледа ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Събота наближава с пълна сила, та предлагам да помислим за час и сборен пункт. Моето предложение е в 10ч. на Шел Богров? От там сме за няма и 10 минути до приюта. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Събота наближава с пълна сила, та предлагам да помислим за час и сборен пункт. Моето предложение е в 10ч. на Шел Богров? От там сме за няма и 10 минути до приюта. smile049

 

Съгласна съм за 10 ч. на Шел в Богров, но предлагам да има поне 15 минути толеранс, че събота сутрин си има трафик като в работен ден. Ние най-вероятно ще сме 4-ма в колата. Ще вземем доФтора Пешо и най-добрата ми приятелка Надето. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Толеранс, разбира се, че ще има. Значи, ще се видим в събота към 10. :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обадили са се на Ирина преди малко от ЕТ, колата ни е готова smile126 . Значи би следвало да сме налице тримата в 10 часа на Шела в Богров.

 

Динче, тва оня Шел, дето се събирахме за Копривщица ли е или друг.

 

Ако нещо се задърпат моите да ходим, Гога, има вероятност да ти се обадя и само аз да отчета фамилията.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямаш ядове, Ице. Само ще те помоля да е по-раничко, че да не укъснеем. Иначе Шел-а, който имам предвид е този на Ботевградското, след Околовръстното. - http://www.shell.bg/home/content/bgr/pr ... r_bgr.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, Гога. Явно това е Шел-а, за който и аз си мислех, там друг няма. Иначе, ако ще съм само аз, ще ти звънна още утре вечер, да се разберем къде да се срещнем и да е навреме.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако нещо не се промени в последния момент и аз ще дойда. Но ще е по-късно, тъй че направо там ще се видим :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано си прав - ако е иначе ще ти се лепна на багажника и ще те използвам за "обирач на палки" smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ние ще сме двама, за съжаление. Нашите хора имат важни неща за вършене и са наистина неотложни. Ще се видим след 50 минути на Шел-а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз - без да съм инициатор или организатор на днешната проява на милосърдие - искам да благодаря на всички, които отделиха от времето си за нещо хубаво и НЕсвързано със собствените им личности.

 

Искам да предложа (вече официално) - както имаме срещи на НИМ всяка 1-ва и 3-та неделя на месеца, така и да направим, всяка втора/четвърта събота от месеца ден за разхождане на кучета в Богров.

Благодаря Динке - денят беше чуден - всяка минута си струваше smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ние благодарим на Вещичката за организацията. Беше наистина приятно. Мисля, че с малко ентусиазъм, може да се организираме да ходим веднъж месечно до там, защо не и 2 пъти. А и не е зле още хора да вземат да се присъединят, като имат време. Доста кучкари има във форума, а ходенето до Богров не е нещо страшно или сдухващо. Поне за мен. smile049

 

П.П. По-късно довечера ще има порция снимки. :smt032

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.