Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

темпомат-автопилот за 02


klarnetko

Recommended Posts

има обява че се продава лостче за мигачи с автопилот за октавия 02.аз карам 02 фейслифт без автопилот.Става ли това чудо за моята кола и как се свързва?Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свързва се така:

 

http://vwgolfr32.co.uk/mk2octavia-ccs.pdf

 

Дали става на твойта... нямам идея, но имам един чисто нов в багажника, който ме чака да го сложа на мойта. Ако искаш да се бориш сам, ще ти го дам за проба, да знаеш става ли...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има обява че се продава лостче за мигачи с автопилот за октавия 02.аз карам 02 фейслифт без автопилот.Става ли това чудо за моята кола и как се свързва?Благодаря предварително.

става

в темата на Гюнтер сервиз има показано точно как

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно но при мен на темпомат ми пада разхода s_flag
ами значи си слаб шофер-без усет

 

майтап

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На темпомат колата си дава малко по-голям разход но пък това си е супер

удобство и си заслужава !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно но при мен на темпомат ми пада разхода s_flag

+1

и при мен е така, явно и аз съм слаб шофьор. smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темпоматът не може нито да повиши, нито да понижи разхода.

Ако има разлики в разхода, то е имало разлики и в средната скорост или друг параметър.

 

Ефект на покачване на разхода се появява при изкачване и спускане, но и в двата случая това винаги е за сметка на по-ниска скорост при изключен темпомат.

 

Ефект на понижаване на разхода пък обикновенно е следствие на по-ниска средна скорост спрямо изключен темпомат.

 

На практика вторият случай е една от ползите от темпомат - да не се вдига излишно скорост, било заради разход или пък заради нарушение на закона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леко се повишава разхода при определени условия, но се съмнявам, че някой може да го засече. Причината е, че при включен темпомат при спускане ЕКУ-то не спира горивото, дори и скоростта да превишава заданието. Разхода пада до около 2 л/100 (при мен на бензин), но никога не става 0.0 л/100.

 

Това за слаби и силни шофьори е глупост. Ако има една отсечка от 100 км и трябва да се мине точно за час, може да докараш разлика в разхода единствено, ако без темпомат се изкачваш с по-ниска скорост и се спускаш с по-висока, докато при темпомата винаги скоростта ще бъде 100 км/ч. И дори и тогава икономията едва ли ще е повече от 100 мл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, че темпомата не изключва горивото напълно е много интересно. Трябва да пробвам... странно ми се вижда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изключва го, при по-голям наклон, но наистина малко по-късно от нормалното.

Той бензиновия двигател не може да работи с гориво под определен минимум, т.е. с обеднена смес под около ~16/17:1.

Ако в този случай се спре горивото няма да може да се поддържа зададената скорост.

Още малко по-голям наклон или малко по-ниска зададена скорост ще спрат горивото до 0.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При Фабиите не е така. Ограничени са до моментен разход между 2 и 12 л/100. При долна граница на разхода държи скоростта над заданието, при над горна по разход (при изкачване) изпуска скоростта, въпреки че двигателя може да я поддържа. Явно при Октавиите 2ки са го променили. Тогава и не виждам как може да се очаква разлика в разхода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На темпомат колата си дава малко по-голям разход но пък това си е супер

удобство и си заслужава !!!

 

Ясно.

И щом е само малко по-голям - си струва и аз да помисля по въпроса.

Защото понякога ми изтръпва кракът да държа педала на газта натиснат..... smile012

Както обичам да карам с часове.

А колко е цената на тази екстричка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това бе екстрата която стана задължителна при смяна на колата, след последното ми пътуване до Белгия (21ч.) Когато слязох от колата коляното ме болеше 2 седмици.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това бе екстрата която стана задължителна при смяна на колата, след последното ми пътуване до Белгия (21ч.) Когато слязох от колата коляното ме болеше 2 седмици.

 

Само чакам да я изплатя - което ще стане през следващото лято.

И ще запретна ръкави, а и други хора ще викна - малко да си поиграят! :mrgreen:

Че и на моето коляно не му е върховно добре понякога.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз това попитах..... Но никой не се сети да отговори. smile049

И ако и цените са разумни - защо не?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лостче можеш да купиш от четири източника - от Еуратек/от чешки сайт/ebay/морга

 

Цена : незнам/около 140лв/от 100 до 300лв/незнам

 

Сигурно ще питаш тия дето не са от Еуратек, читави ли са? Незнам, седи ми в багажника такова купено от чешки сайт. Мяза на истинско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз това попитах..... Но никой не се сети да отговори. smile049

И ако и цените са разумни - защо не?

Аз купувах от ЕТ. За моята 172 лв. е лоста, монтажа 80 лв. Не вярвам да има голяма разлика такъв като за твоята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста разумни ми се виждат цените....

И изплатя ли я Октавиана - сериозно ще се замисля за някои модернизации по нея, в това число и темпомата.

170, 200 или 300 лева - къде няма да ги дам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре,ако ти сложат темпомата в ЕТ не би ли трябвало да се запази гаранцията?Аз иначе имам,но за автоматик ще пасне много по добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гаранцията ми е изтекла - но не тя е, която ме притеснява. А ме притесняват отказващите им цени, които със сигурност ще са над тия на другите сервизи - това първо.

А второ - сега на един приятел му искат още пари, защото бил сложил нещо си там в повече - уредба май някаква - без да се допита до ЕТ. И съответно - в друг сервиз. И ще отиват на съд.....

Колата не била изплатена - и това било върховно нарушение на договора! 1500 лв му искат отгоре - и това е. Абе, върховна идиотия..... остават му още 3-4 месеца, не повече. Обаче ще се разправят.

Та затова искам моята да я изплатя, да ми я прехвърлят, да си стане моя, да ми дадат втория комплект ключове - пък после вече ще я мисля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.