Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Мнение за гуми Yokohama ?


maestroto

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Един приятел ми предлага да ми намери на хубави пари нови зимни гуми Yokohama. В моя случай с размер 195 / 65 / 15.

Какво ще кажете за тази марка гуми за зимни специално? До сега не съм карал със Yokohama, предните ми бяха Goodyear. На другата ми кола имам Lassa от който съм доволен в общи линии, но не съм запознат с Yokohama.

 

Може ли някой който е карал с Yokohama да даде мнение как са гумите зимата и като цяло?

Ще съм много благодарен, че в събота мисля да ходя да ги взимам тези евентуално

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един приятел кара 3-та зима такива на БМВ-то си. Каза, че следващите пак ще са такива. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Йокохама са скъп японски бренд, който е доста качествен! За разлика от Фалкен - които са ефтин японски бренд, и съответно качеството им е по-ниско.

Мой приятел доскоро беше дистрибутор на Йокохама - и много ги купуваха. Макар че почти никъде по сравнителните тестове не можеш да ги видиш..... Явно защото не снасят на Аутобилд и на други подобни.

Но самите гуми са много прилични - със 3Д заключване на ламелите, с разните му там нанотехнологии, безшумни.....

Абе всичко е както при върховите модели на Конти, Гудиър и Дънлоп.

И по едно време масово ги слагаха на БМВ, Порше и на още няколко европейски коли - за първоначално вграждане. Та дори и това би трябвало да говори достатъчно за качествата им.

Иначе човекът продължава да си кара и със летни, и със зимни Йокохами - като и летните също са много добри.

И остава и на добри пари да си ги взел - та далаверата да ти е пълна! smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за коментарите. Аз също бях чувал доста добри отзиви за тези гуми и почти сигурно ще са тези.

 

Модела конкретния е YOKOHAMA W.DRIVE V902 195/65R15 91T произведени са 2011 г. конкретните 4 гуми, които ще взема аз в събота живот и здраве.

Надявам се че и аз ще карам доста време с тях и ще мога да дам добри отзиви като останалите, които ми писаха.

 

Ще пратя снимки и съответно отзиви след като покарам с тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно време ни разправяха някакви щуротии, че на японците асфалта им съдържал гума и затова японските гуми са по "дървени"...

 

Глупости на търкалета, йокохамата не съм чул някой да е недоволен от нея...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Летния ми комплект гуми е Yokohama. На 40 000 са вече и има още хляб в тях. Аз съм доволен. Единственно за безшумността им не съм много съгласен , но нямам и много база за сравнение , пък и не съм голям спец.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.