Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Фаворит'94- неподдържа обороти сутрин и на студен двигател?!


plovdiv123

Recommended Posts

Моля, за вашите съвети по поставената тема. Преди време закарах колата на Мадин от Пловдив за центровка на клапаните и предвариенето, но ми направи впечатление, че сутрин и на студен двигател гасне и не поддържа обороти. И преди е правила този проблем, но през зимата беше кибрит, по- характерно се проявяваше в горещо време, сега когато сутрин е хладно не би трябвало да го прави, но въпреки че стартирам съгласно упътването в книжката- с напомпване два пъти педала на газта не поддържа обороти и гасне. Мадин каза, че може би с времето биметалната пластина на дросел- клапата се е уморила и от това е проблема, но чак пък такава умора?!? Подлежи ли тази пластина на ремонт и къде бих могъл да търся проблема, оборотите ги дигнахме на 1000 и пак не иска, трябва да задържа педала известно време на газта, тогава тръгва. Моля за съдействие!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сваляш кутията на филтъра и разхлабваш 3-те болта на смукача и леко го врътваш по часовниковата стрелка (5 мм. примерно) и тестваш , това е характерно особено за вече загрявал мотор (Формана не знам от кога е все така лятото) ... не прекалявай с бъзикането на смукача , че рискуваш да започне да не връща , а тогава бърка много в джоба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как да разбера дали смукачът не връща? Понякога сутрин чувствам известни пропадания, но незнам на какво се дължат?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единствено и само при свалена кутия на филтъра ... палиш , оставяш да загрее и гледаш дали се изправя клапата и стъпаловидната пластина да е в най-ниското стъпало ... първо се отваря клапата , но пластината остава да поддържа по-високи обороти и чак по-късно се връща , а през това време оборотите трябва да са около 1000.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам има зададен въпрос че лятото местех наляво и надясно смукача и кво направих не знам :roll: ,но си пали де с едно врътване :D ,мисълта ми е ако вземем една часовникова скала,горе долу къде трябва да стоят разстоянията между болтовете за разхлабване,по средата ,наляво или надясно и оттам да почне да се мести......леко объркан въпрос като кръстословица стана :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно запитване, а може ли да някой да онагледи с една снимка? За кои болтове става въпрос?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В раздел "Литература" в темата "Цялата документация" има описан начин как да стигнеш до необходимите ти файлове за тоз карбуратор и там има подробно описание със много добри схеми ... аз поне от тях съм чел до сега , защото в книгите и на К.Косев и на Цедрих стигне ли се до карбуратор пише да се ходи в оторизиран сервиз .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно запитване, а може ли да някой да онагледи с една снимка? За кои болтове става въпрос?

Ами за 3 -то болта който крепят тялото на смукача,да приемем че са по средата и отляво и дясно празното разстояние е еднакво,та къде по принцип седи плочката....а че се мести по часовниковата го разбрахме

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По дебелите книги казват, че има белези на смукача и тялото на карбуратора, които трябва да съвпадат. Та в тоя ред на мисли май нищо не се врътка на никъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

post-5254-138453425281_thumb.jpgТова трябваше да е в предишния пост.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

post-5254-138453425328_thumb.jpgА така ставало регулирането на "високите" малки обороти.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.