Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Контролна лампа за изгорелите газове.


plamendev

Recommended Posts

Колега,оправи се проблема.Диагностиката показала няколко грешки,и след изчистването им всичко е на ред. smile152

 

Изчистването на записана грешка не премахва причината за появата й, а следователно и не решава проблема ..........

 

Колега прав беше,днес лампата пак светна,явно нещо не е на ред :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Аз го имам този проблем от около година, година и половина смениха въпросния датчик след месец пак се почна!

Има проблем само на магистралата ! В градския условия - нищо! Сменил съм към 7-8 различни датчика. В ЕТ са я гледали няколко пъти все някой датчик и все го сменят и след месец пак !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 години по-късно...

Здравейте колеги!

Да споделя и аз моята драма с Фабияна.Откакто съм я купил само проблеми и вече се чудя,какво да правя...Въпросната лампа и при мен светва,но само извън града-няма никаква мощност-при последното каране се наложи баира да го качвам на 1-ва с аварийки :(.Всеки път гршката се трие при диагностика,а момчетата явно нямат никакво желание да открият проблема(живея в Австрия и само за влизането в сервиза си 100е назад).При последната диагностика излязоха грешки P0172(богата горивна смес на банка 1) и P0133(бавен сигнал от сондата преди катализатора).Правиха различни замервания на изгорелите газове и ми казаха,че катализатора е заминал(ламбда 0.73 при препоръчителни стойности 0.97-1.03),както и имат съмнения за проблеми с клапаните.Сменени са всички филтри включително и бензиновия,масло,свещи.Колата има известен разход на масло.При палене се усеща миризма на неизгоряло гориво.Верига до момента не е сменяна(160000км),но на студен двигател при палене чувам специфично тракане на метал в метал и подозирам,че е за смяна.От известно време се появи нов хит-в студено време при палене сутрин светва червената лампа за охлаждащата течност+3 сигнала.След като загрее и я изгася проблема изчезва.Бих бил много благодарен ако някой сблъсквал се с подобен проблем ми даде жокер.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.