Jump to content

skoda-auto.bgautozone.bg

Нов вид измама. Пазете се.

Bojanov

Recommended Posts

Поне за мен това е нов вид измама.

Както някой от вас знаят си продавам Супърба и е публикуван в БГ сайтовете.

Получавам мейл с запитване от французин, който харесвал колата.

Изпращама му още снимки и той ми обяснява, че много му харесва и иска да я купи. Изпраща ми и копие от паспорта си за да съм знаел на кой ще си продам колата. ( Без да съм му искал. Може би искат да ти спечелят доверието като ти показват един старец ).

Човека живеел в Кот Дивоар ( френска колония). Имал приятел, който щял да пътува към България и затова решил от тука да си купи кола по евтино. Пита и къде е най - близкото пристанище. За да я транспортира с контейнер.

Иска коопие на талона за да се увери че колата е твоя и да провери в митницата може ли да се внесе там тази кола.

Оказва се , че "нямало проблем". Пазари се малко в цената, но не много. И предлага да ти прати сумата за да не продадеш колата докато дойде неговия човек.

Без да му е искано плащане, още по - малко цялата сума.

Иска банкова сметка, адрес на банката и т.н. и КОПИЕ НА ЛИЧНАТА КАРТА.

Отказах му копие на картата и адреса си.

дадох една неизползваема банкова сметка, защото нещата вече миришеха отдалече.

После ми обяснява за някаква държавна структура за борба с мръсните пари от оръжие и наркотици и , че ако преведе такава голяма сума към мен, те ще блокират трансфера, ще се свържат с мен по мейл и ще поискат да им направя потвърждаващо плащане от 500Евро. А той милия г-н JEAN GRIBEL щял да ми преведе с 500 повече отколкото е стойността на колата. И така след като аз си преведа моите 500 Евро, после ще чакам от умрял писмо....

Има и други дребни подробности, но да не става много дълга темата. Това е с 2 думи.

После му пуснах името в google и се оказа, че абсолютно същитете мейли са пращани и на други хора.

На подобен принцип правят и измами в PayPal i Ebay.

http://prodavalnik.com/forum/topic/?t=52957&page=4

Ей го на хубавеца:

028774528.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми се случи същото когато си продавах Октавията, някъв искаше да е купи, от Холандия май беше и пак искаше да му я пратя до най близкото пристанище, ма аз схванах бързо намека... smile096

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С развитието и все по-широкото разпространяване на Интернет технологиите ставаме все по-уязвими. Много бързо и лесно стават измамите - лесния и бърз достъп до широка аудитория си казва думата. Социалните мрежи също спомагат доста. Човек рядко се замисля колко информация предоставя без да иска из мрежата. Всякакви схеми се измислят за лесно "правене" на пари. smile150 smile150

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ковнете го това предупреждение (модераторите де) да поседи малко на топ левъла...

Аман бе!

Където и да го ковнем, все тая. Ако човек няма глава на раменете си, това няма да му помогне. Със сигурност има доста изгоряли по един или друг начин заради предоставяне на твърде много лична информация. Причините, според мен, за това са основно две - ниска култура и безразборно кликане. Всъщност второто е следствие от първото. Ако такъв неграмотен интернет потребител го спре някой непознат на улицата и му поиска личната карта, ще я даде ли? Едва ли. А талона на автомобила?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, чуеш ли за Кот Ди Воар - си имай едно наум!

Макар че и от другаде също може да пристигне нещо подобно!

Тъй че - умната!

И хубаво сте се светнали - че не бива да се предоставя много лична информация! [-X

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето два примера от ежедневната поща: smile048

Hello

I am sorry to disturb you with this message but after going through your

profile, i decided to let you know base on what am going through. My name

is Mr James Nole, A final year student in University of Cocody Abidjan

Code D'Ivoire. My father was one of the ministers during Laurent Gbagbo

regime.My father was murdered along with my mother by the

Alassane-Ouattara rebels when they were moving from the capital city to

the village where they relocated during Cote D'ivoire political crises.It

was only me left and i move to my uncle during political crises. The

funeral of my parent

was to hold and my uncle requested that i should give him some of my

fathers documents. I refused and he collaborated with his wife and turn

against me.My father has a lot of properties in Cote D'ivoire which some

of them were seized by the current president. In course of searching for

my father's properties, my uncle's wife served me a poison meal. But as

God may have it, i was weak that day and have some symptom of malaria and

lost of appetite, i had no appetite to eat the food, i waited and take the

food to dog.Surprising, the following morning only dog at home died.

Everybody were asking what happen, after an hour the wife came to me if i

eat the food last night and i responded yes of course.

From there i discovered my self and was having no option than to make a

move to save my life.

I run out from the house and move to my course mate with the parent to

save me life.I came to you to know if you will help me receive some amount

of money my father left in one bank in Abidjan. I have called our lawyer

but we needed a foreigner to help me receive the fund so i may move over

to your country to finish my education.If its interest you to help me out,

i will give you more details and getting the money has no risk involved.

Beside, forgive me for my poor English as french is our number one

speaking and writing language.

What i need is your full name and adddress, Your bank informations so i

will inform our lawyer to do all the cliaming documents on your name so

the money will be transferred to your

account over there while i come over to finish my education and also start

one business with

the money that can help me to take care of my education.

The Total money involve is 3.4 Million Euros i will send you the copies of

the deposit slip

as soon as i hear from you,

James Nole.

Thanks.

Hello,

I am Mr. Dorso Sandwidi from Burkina Faso in West African region. I work with the bank of Africa here in the nation. I am writing you from my

office that which will be of an immense benefit to both of us. In my department, being the account manager I discovered an abandoned sum of $18

million USA Dollars (Eighteen million Us Dollars) in an account that belongs to one of the bank late foreign customers, a German citizen who

unfortunately lost his life in a plane crash.

The choice of contacting you is aroused from the geographical nature of where you live, particularly due to the senility of the transaction and

the confidentiality herein. Now our bank has been waiting for any of the relatives to come-up for the claim but nobody has done that. I personally

have been unsuccessful in locating the relatives for many years now, I seek your consent to present you as the next of kin / beneficiary to the

deceased so that the proceeds of this account valued at 18 Million Dollars can be done and paid to you for both of us.

This will be disbursed or shared between the both of us in these percentages, 55% to me and 35% to you while 10% will be for expenses both

parties might have incurred during the process of transferring. I have secured necessary information’s and the certificate of deposit that can be

used to back up this claim we are making.

All I require now is your honest Co-operation, Confidentiality and trust to enable us sees this transaction through. I guarantee you that this will

be executed under a legitimate arrangement that will protect you from any breach of the law.

Having gone through a methodical search, I decided to contact you hoping that you will find this proposal interesting. Please on your confirmation

of this message and indicating your interest, I will furnish you with more information.

Endeavour to let me know your decision rather than to keep me waiting or

exposing me.

Regards,

Mr. Dorso Sandwidi

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина, и да го сложим най-отгоре, ако някой не внимава - ще го изпързалят. Както и да е.

Исках да споделя само, че тази измама не е нова, опитаха я и върху нас чрез мейла на заведението ни, когато още активно се знаимавахме с ресторантьорство преди няколко години, да е било 2006 или 2007. Тогава схемата беше - аз съм от Дубай, идвам да представям часовници Ролекс, имам среща с богати клиенти от Нигерия, ще ползваме Вашето заведение, подгответе куверт за 40 души на стойност 350 лв всеки(повече пиене, по-малко ядене), ама дай данни на фирмата, лични данни и прати тука 1500 евро за не си спомням вече какво....Дори не му отговорих.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се съмнявам и в тази,била безплатна,а после дали ще поискат данни или за някакви консумативи пари?

Безплатни курсове

Подарява се от obuchenie от 18 Oct 2012 13:13

преглед на профила | изпрати лично съобщение

ЦПО предлага безплатни курсове за работещи по схемата "Аз мога повече"!!! Единстевното условие е да сте наети по трудово правоотношение или самонаети без значение от сферата на дейност.

Предлагаме следните курсове:

- фризьор

- козметик

- маникюр и педикюр

- Сервитьор-барман

- Готвач

- Строител

- Монтьор на компютърни системи

- Електромонтьор

- Заварчик

- Оператор на компютри

- Оперативен Счетоводител

Дистанционни (онлайн) курсове изключително удобни за хора разполагащи с малко свободно време:

Курс „Английски език"

Курс „Оперативно счетоводство"

Курс "Икономика и Мениджмънт"

Курс "Строителен Техник"

Курс „Длъжностно лице по здравословни и безопасни условия на труд"

Курс „Координатор по здравословни и безопасни условия на труд"

Предложението за дистанционни курсове е валидно за цялата страна.

Готови сме да отговорим на всеки възникнал въпрос!

От 15.10.2012 започна новият прием на документи по ОП "Аз мога повече"!!!

Заявления могат да се подават до 02.11.2012 г.

Имате изключителната възможност да се въползвате от нашето предложение и да изкарате по един абсолютно безплатен курса по професионално обучение и един по ключова компетентност.

УСПЕХ!

Валидна за град Цяла България

Състояние Отлично

Изпращане по куриер за моя сметка

Сподели във Facebook

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се съмнявам и в тази,била безплатна,а после дали ще поискат данни или за някакви консумативи пари?

Не тази наистина е безплатна. Става въпрос за усвояване на европейски пари с цел подобряване на квалификацията. Документите се подават в бюрата по труда. В общи линии харесваш си нещо и отиваш в бюрото да си подадеш документите. Има срок, през който се разглеждат молбите. В случай че молбата ти е удобрена ти се обаждат и отиваш да се запишеш. Като всичко е напълно безплатно. Е има клаузи в договора за определени проценти посещаемост на занаятията. В общи линии е това, доста колеги покрай мен ходиха на английски език така - така че това е ОК, няма уловки. Лека вечер, на пътуващите за сбирката утре лек път, а на тези които са там smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Безплатни курсове правят доста фирми. При това големи. Пример - Telerik. Направиха такъв курс, след това направиха и безплатен изпит ... и след това предложиха работа на първите 5ма. Така ни отмъкнаха един от добрите програмисти. Така със сравнително малко средства се подбират най-качествените кадри и се "крадат" smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

един колега се записа на английски, но курсовете бяха след година. Когато им дойде времето, се получи кофти защото фирмата трябваше да го праща командировка. Накрая успя да покрие минималните часове за да не плаща неустойка. Самият изпит друг колега му го взе. Нашият човек каза че по-добре частно отколкото тези разправии с безплатните

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подобни схеми разиграват и през мобиле.де.

Преди време си бях харесал в мобилето 2 коли които изглеждаха много добре и на много добри цени. Свързахме се с продавача (според обявите колите бяха в германия) Оказа се обаче че колата не била в германия, а в Испания. Псоле беше "колата е супер аз ще вия пратя по DHL с документите за регистрация... Интересното беше че за 2 различни коли и от 2 различни адреса получих почти еднакви отговори дори с еднакви изрази вътре. Очевидно бяха писани от един и същи човек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.