Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Моля за съвет при избор на доверен сервиз на Армеец


elmo

Recommended Posts

Здравейте колеги,

днес заведох 1вата си щета в Армеец по застраховка пълно каско. Имам няколко драскотини по предния капак и 2 та калника и предния десен фар + изкривен преден номер и счупено пластмасова му поставка. Оказа се, че номера и поставката не се покривали защото били собственост на държавата а не мои. Драскотините не са дълбоки, но си виждат доста ясно, фара е яко издран и даже мисля, че е счупен, но ми писаха полиране на всички елементи. Така въпросът е в кой доверен сервиз да отида; за голямо мое учудване ЕТ не са вече в техния списък - явно са извадени защото точно за това избрах Армеец преди 1 година.

Ето списъка с доверените им сервизи:

http://www.armeec.bg/wp-content/uploads ... 3.2012.pdf

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сервиза на ЕТ се води официален сервиз, а не доверен сервиз.

В официалния сервиз пращат само лизинговите автомобили и тези на 1,2,3 годишните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сервиза на ЕТ се води официален сервиз, а не доверен сервиз.

В официалния сервиз пращат само лизинговите автомобили и тези на 1,2,3 годишните.

Принципно си прав, но дефакто не точно smile021. Когато реших предната година да ползвам услугите на Армеец в списъка с доверените сервизи изрично беше написано ЕТ и след запитване от моя страна ми казаха това е Доверен сервиз и щом е в списъка с Доверени сервизи се ползва като такъв...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сервиза на ЕТ се води официален сервиз, а не доверен сервиз.

В официалния сервиз пращат само лизинговите автомобили и тези на 1,2,3 годишните.

 

Това не важи за Алианц, избери Алианц догодина и ще можеш да си ходиш в ЕТ до деветата година на автомобила.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сервиза на ЕТ се води официален сервиз, а не доверен сервиз.

В официалния сервиз пращат само лизинговите автомобили и тези на 1,2,3 годишните.

 

Това не важи за Алианц, избери Алианц догодина и ще можеш да си ходиш в ЕТ до деветата година на автомобила.

Цената в Алианц е доста висока, във всяка друга компания срещу 30% отгоре можеш да ползваш официален сервиз и пак излиза по-евтино от Алианц.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам добри впечетления от тези два сервиза:

Авто Си и Авто Тоци. :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Това не важи за Алианц, избери Алианц догодина и ще можеш да си ходиш в ЕТ до деветата година на автомобила.

Цената в Алианц е доста висока, във всяка друга компания срещу 30% отгоре можеш да ползваш официален сервиз и пак излиза по-евтино от Алианц.

 

Възможно е и да е така, аз освен Алианц други не съм ползвал и не искам защото виждам какво се случва с приятели и познати клиенти на други компании.

Сещам се друго, защо непременно трябва да ползваш доверен сервиз нямаш ли право на ремонт по фактурна стойност за да можеш да отидеш където си искаш.

 

Аз си поддържам колата в един сервиз по стечение на обстоятелствата доверен на Алианц а дали е доверен на Армеец не знам, но мога да питам защото собственика ми е стар приятел. За боядисване и тенекиджийство нивото е от най-добрите в София, но за полиране на фара няма да помогнат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята в момента е в ЕТ с възлагателно писмо от Армеец.Не знам дали има значение, но колата ми е на малко повече от 3,5 години.Ти попита ли ги изрично в Армеец, дали може в ЕТ да ти я оправят, защото ЕТ не се води доверен сервиз, а официален сервиз и като отидеш в офиса го има изброен при официалните, а не при доверените.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята в момента е в ЕТ с възлагателно писмо от Армеец.Не знам дали има значение, но колата ми е на малко повече от 3,5 години.Ти попита ли ги изрично в Армеец, дали може в ЕТ да ти я оправят, защото ЕТ не се води доверен сервиз, а официален сервиз и като отидеш в офиса го има изброен при официалните, а не при доверените.

Попитах изрично дали може в ЕТ - отговорът беше не може в официалния сервиз колата е над 4г - моята е 2007 значи е минала 4ри. Не се замислих за изплащане по фактури, но не знам тогава да не се объркат нещата с плащанията - кой колко признал дали достатъчно или по-малко. Аз пари не искам отгоре просто да оправят всичко както трябва - особено фара който според мен само с полиране няма как да стане защото мисля, че е пробит.

 

Имам добри впечетления от тези два сервиза:

Авто Си и Авто Тоци. :smt017

 

Точно такива мнения търсех smile027.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз само мога да кажа никой да не ходи в сервиз Изток в Дружба, колкото и настоятелно да ви изпращат там... За ЕТ аз лично имам добри впечатления. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята в момента е в ЕТ с възлагателно писмо от Армеец.Не знам дали има значение, но колата ми е на малко повече от 3,5 години.Ти попита ли ги изрично в Армеец, дали може в ЕТ да ти я оправят, защото ЕТ не се води доверен сервиз, а официален сервиз и като отидеш в офиса го има изброен при официалните, а не при доверените.

Попитах изрично дали може в ЕТ - отговорът беше не може в официалния сервиз колата е над 4г - моята е 2007 значи е минала 4ри. Не се замислих за изплащане по фактури, но не знам тогава да не се объркат нещата с плащанията - кой колко признал дали достатъчно или по-малко. Аз пари не искам отгоре просто да оправят всичко както трябва - особено фара който според мен само с полиране няма как да стане защото мисля, че е пробит.

 

Имам добри впечетления от тези два сервиза:

Авто Си и Авто Тоци. :smt017

 

Точно такива мнения търсех smile027.

 

 

За да си сигурен че ще ти платят всичко по фактура първо представи проформо фактура и след одобрение от Армеец всичко ще ти бъде платено. До сега в работата си никога не съм имал проблеми с Армеец и служителите им да отказват плащане след като един път вече са се съгласили да платят, докато от др. компании съм имал проблеми. ЕТ НИКОГА не е бил доверен сервиз на Армеец, гарантирам, а само ОФИЦИАЛЕН такъв! Иначе за доверен сервиз добър не мога да те упътя, до сега с Армеец съм работил само или с официални сервизи, по фактура или по експертна оценка, но колегите щом те съветват за сервиз мисля че можеш да им се довериш. Ако имаш нужда от помощ или съдействие не се колебай и пиши или звънкай на 0878 637017.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си прав за ЕТ това означава,че много здраво са ме излъгали в офиса на Армеец (имам спомен, че дори на сайта им го пошеше че са доверен сервиз) миналата година. Лошото е, че вече избрах да е с доверен сервиз и само сервиза трябва да се до уточни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си прав за ЕТ това означава,че много здраво са ме излъгали в офиса на Армеец (имам спомен, че дори на сайта им го пошеше че са доверен сервиз) миналата година. Лошото е, че вече избрах да е с доверен сервиз и само сервиза трябва да се до уточни.

 

Те са си прави много внимават за какво ги питаш. В случая ако си ги питал за доверен сервиз са ти казали, че ЕТ не е такъв, но са пропуснали да кажат, че е официален. Но пък имаш право да ходиш там до 5-тата година май. В самата ти полициа ако пише, че имаш право на официален сервиз значи няма мърдане.

 

Аз миналата събота разбрах защо се дърпат да не ходиш там. Ако на някое място вземат 150 - 200 лв. за детайл те вземат 400 - 450 лв. Примерно за боя и полиране на задна броня вземат 900 лв. Мен друго ми беше много интересно, че въпреки, че пише, че примерно ти покриват щети до някакъв си размер, реално покриват до 10% от застрахователната стойност. Когато минеш тази бариера те карат да доплащаш. Т.е. ако колата е застрахована до 20000 лв. ти може да си ходиш за щети до 2000 лв., а от там нагоре плащаш и ти, когато няма посочен виновник :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Мисля че Армеец отказваха официален севриз за автомобили над 3 г. , докато Алианц го допускат

официалния сервиз за коли до 5 г.. И друго нещо ми обясни един брокер (може и да ме е подвел), че

след 3-тата година Армеец ти отстраняват щети по пазарни цени и могат да ти сложат

по-евтини чаркуляци а не оригинални ако има разлика в цената. Вижда се какво има да и се

прави на колата и се събират оферти за частите след това се избира по някакъв принцип

(най-вероятно най евтините). В Алианц не било така според същия човек или поне нямали

такава пракита за коли под 5 г. ама не знам дали не е искал просто на ме насочи към Алианц

където каското е по-скъпо. Доколкото съм чувал Алианц и ЕТ май си имат и нещо общо

и за Шкода перида може и да е повече от 5 г. но все още не съм си взел Шкодето от ЕТ

и не знам такива подробности.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алианц ми отказаха официален сервиз на 9-тата година не на 5-тата. :-k Каското винаги е правено при тях.

 

Това да го видя няма да го повярвам, кола на 8г. да влиза в официален сервиз без доплащане...?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля колегата да ме извини, че ще ползвам темата му за едно въпросче. :oops:

През седмицата ме удариха - аз съм само с ГО, а този дето ми счупи колата има каско в БулИнс. Веднага си заведох щета при тях (като потърпевш), но днес като свалих бронята се оказа, че има щети и под нея (изкривен е края на дясната греда на купето). Та как да процедирам? Трябва ли да им закарам колата пак за оглед? И завежда ли се нова щета?

Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подаваш искане за втори оглед- бъди настоятелен, ако се дърпат, можеш да си пуснеш жалба в комисията по финансов надзор, които от двоя страна да сезират комисията за застрахователен надзор и да ги принудят да признаят щетата, но споменаването на последователността от тези действия пред застрахователя са дстатчни да разбере, че си наясно с правата си и да не те мотае s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алианц ми отказаха официален сервиз на 9-тата година не на 5-тата. :-k Каското винаги е правено при тях.

 

Това да го видя няма да го повярвам, кола на 8г. да влиза в официален сервиз без доплащане...?!

 

Да и последното влизане беше за челно стъкло сменено с напълно оригинално, същото като старото само с друга година на производство, също така смениха и уплътнението комплект за да е сигурно, че няма да протече/на Фелиция стъклата не са лепени/ и това без стотинка доплащане. Няма да казвам как обаче ми върнаха колата, просто беше така посипана с малки парченца стъкло отвътре, че едвам издържах да я закарам до първата мивка. Коя друга компания ще изпрати 8 годишен автомобил за монтаж на оригинална част във фирмен сервиз при положение, че в Мустанг стъкло менте струва 100лв. :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подаваш искане за втори оглед- бъди настоятелен, ако се дърпат, можеш да си пуснеш жалба в комисията по финансов надзор, които от двоя страна да сезират комисията за застрахователен надзор и да ги принудят да признаят щетата, но споменаването на последователността от тези действия пред застрахователя са дстатчни да разбере, че си наясно с правата си и да не те мотае s_flag

 

Колега, такова животно като "комисия за застрахователен надзор" просто няма :) Има дирекция Застрахователен надзор, която е подведомствена на Комисията за финансов надзор. Иначе редът е колегата да съобщи на Бул Инс че има щети и след започването на ремонта на вече описаните детайли в опис заключението и желае да му се направи повторен оглед в СЕРВИЗ-а или так където е колата. Ако има проблеми съм насреща да помагам!

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата _v_ е прав. Действай смело и настоятелно в Бул Инс . По-принцип за щети по Гражданска отг. компаниите са малко по "отзивчиви" , че там санкциите им са сериозни . Ти си си в правото да изискваш "допълнителен оглед след разоборудване". Стига да не са минали 1-2 месеца smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги smile027

Днес отидох да я видят отново (както си е без гащи - броня де) и хората веднага ми издадоха нов списък с щетите, с включена вече и задна маска за ремонт. Нямаха никакви претенции и изобщо не са ми увъртали. Сега остава само да изчакам около месец, за да видя колко съм вътре след ремонтите :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Аз си поддържам колата в един сервиз по стечение на обстоятелствата доверен на Алианц а дали е доверен на Армеец не знам, но мога да питам защото собственика ми е стар приятел. За боядисване и тенекиджийство нивото е от най-добрите в София, но за полиране на фара няма да помогнат.

 

Една стара тема да повдигна - понеже си търся доверен сервиз на Алианц в София, специално за боядисване, който обаче да не е сервиза на ЕТ. Да е читав, да не цапат вътре и т.н. Някакви идеи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една стара тема да повдигна - понеже си търся доверен сервиз на Алианц в София, специално за боядисване, който обаче да не е сервиза на ЕТ. Да е читав, да не цапат вътре и т.н. Някакви идеи?

ЕТ нямат бояджийно. Единия от сервизите, който ползват е Ветек. Доста хора са доволни от работата им, включително и аз. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.