Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с аларма на Октавия 2


z3f1r40

Recommended Posts

Появи ми се проблем с фабричната аларма на колата. Спря да пищи и да мига изцяло. Имам чувството че въобще не се задейства. При заключена кола и отваряне с ключа на вратата въобще не задейства нищо. Иначе колата се отключва и заключва без проблеми. Дали проблема е в сирената която е доста проблемна при ОК2 или някъде другаде? Странното е че дори не мига smile012 Грешките който изскочиха с вагкома са две... Давайте идеи моля. smile049

post-5798-138453423198_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е от алармения модул със сирената в подкалника.По скоро нещо си прекъснал като си ровил за да пускаш кабелите за предните халогени да светят със огледалата :-k

датчика за наклона-ако крадците я вдигнат да вземат гума

датчика за вътрешното пространство -който се изключва от колонката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това и аз си го преведох... Проблема обаче е от преди да барам по мойте работи smile049 А и из интернет видях и други с същите грешки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мойта беше изгорял някакъв резистор в комфорт модула и задействаше сирената 1 минута след заключване - може да е нещо подобно. Един алармаджия ми го оправи за 2 часа и 50-60 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А фабричната аларма колеги на какъв принцип е?Питам защото се включва откъм обемния датчик(муха да има вътре писка),а когато преди 2 седмици някой ми подпря колата на паркинга няма и помен от нея.Страшна аларма...Или трябва да донагласям нещо от копчето на колонката?В момента като отворя вратата иконката на колоната свети червено-при едно натискане светва жълто,което след отваряне/затваряне пак става червено.Колега извинявай че ползвам темата,ама да не отварям нова сега!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята е същата. Отвън колкото и да я блъскаш колата - нищо. Дори при недобре затворена врата не се включва. Някой беше казал да се пробва да се пусне и с ключа да отвориш вратата - пак не реагира на отваряне на врата. Но вътре обемния датчик е страшно чувствителен. Сега си ми сля че така ми харесва :) И какво ако някой ми одере колата на паркинга - нищо не мога да направя. Колата просто ще отиде в сервиза и по каско ще се оправи. Вече ако някой тръгне да я краде се надявам на обемния датчик и имобилайзера, макар че това не е пречка за професионалистите и пак по каско ще я платят с много разправии. Общо взето има там нещо, което на мене почна да ми харесва. На старата кола алармата се включва когато някой ревящ мине покрай нея, отделно от гръмотевици се включва и тези неща ме дразнят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А фабричната аларма колеги на какъв принцип е?Питам защото се включва откъм обемния датчик(муха да има вътре писка),а когато преди 2 седмици някой ми подпря колата на паркинга няма и помен от нея.Страшна аларма...Или трябва да донагласям нещо от копчето на колонката?В момента като отворя вратата иконката на колоната свети червено-при едно натискане светва жълто,което след отваряне/затваряне пак става червено.Колега извинявай че ползвам темата,ама да не отварям нова сега!

Фабричните аларми не са оборудвани с т.н.шокдатчик и затова не се е задействала!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Появи ми се проблем с фабричната аларма на колата. Спря да пищи и да мига изцяло. Имам чувството че въобще не се задейства. При заключена кола и отваряне с ключа на вратата въобще не задейства нищо. Иначе колата се отключва и заключва без проблеми. Дали проблема е в сирената която е доста проблемна при ОК2 или някъде другаде? Странното е че дори не мига smile012 Грешките който изскочиха с вагкома са две... Давайте идеи моля. smile049

 

И при мен нещо се ебава системата. Но аз обвинявам микроключето на някоя от вратите. Държи се така, все едно задействам заключването при отворена врата. Просто заключва и това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При отключване с ключ алармата се задейства с 15 закъснение.

Ако през това време се постави ключът в гнездото на волана алармата се деактивира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Според това което си написал, ми става ясно, не не ти работи сирената на алармата. За мигачите - те се активират от VAG и може дори и клаксона да се активира. Сирената на алармата се намира в десния под-калник. Ако нямаш отчетени грешки ( за обемния датчик в купето и други елементи на алармената система ), може би става дума следното: Най-вероятно се е скапал акумулатора, който се намира в самата капсулована кутия на алармата. Може да замениш сирената с друга за проба и да се убедиш. Ако имаш желание и нерви, може да разрежеш сирената и след това да смениш акумулаторите, които са запоени на самата платка - VARTA - елипсовидни са. После трябва да си направиш кутийката пак непромокаема, ако мислиш да сложиш сирената на същото място или да удължиш кабелите малко и да я поставиш в двигателния отсек на подходящо място.

Що се отнася до кражби на автомобили... Китайците предлагат устройство за 32$, което се включва във VAG-a на колата и след време до 20 сек. казва на компютъра на колата да не търси имобилайзера и да пали без него smile091 . Аз лично, би трябвало най-много да се притеснявам и да се smile126 ( моля да не ми се случи на мен ), понеже колата ми седи на улицата ( уличница ). То от терористи не може да се опазиш. Не помните ли времената, когато и на светофар можеше да те свалят от автомобила и да ти кажат да си починеш малко и че те ще покарат , докато си почиваш. Ако си добър човек, и се държиш човешки с хората с които работиш и комшиите - не мисля че трябва да се притесняваш ! Иначе, моята кола може да я видите на линка в подписа ми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 години по-късно...

Според това което си написал, ми става ясно, не не ти работи сирената на алармата. За мигачите - те се активират от VAG и може дори и клаксона да се активира. Сирената на алармата се намира в десния под-калник. Ако нямаш отчетени грешки ( за обемния датчик в купето и други елементи на алармената система ), може би става дума следното: Най-вероятно се е скапал акумулатора, който се намира в самата капсулована кутия на алармата. Може да замениш сирената с друга за проба и да се убедиш. Ако имаш желание и нерви, може да разрежеш сирената и след това да смениш акумулаторите, които са запоени на самата платка - VARTA - елипсовидни са. После трябва да си направиш кутийката пак непромокаема, ако мислиш да сложиш сирената на същото място или да удължиш кабелите малко и да я поставиш в двигателния отсек на подходящо място.

Що се отнася до кражби на автомобили... Китайците предлагат устройство за 32$, което се включва във VAG-a на колата и след време до 20 сек. казва на компютъра на колата да не търси имобилайзера и да пали без него smile091 . Аз лично, би трябвало най-много да се притеснявам и да се smile126 ( моля да не ми се случи на мен ), понеже колата ми седи на улицата ( уличница ). То от терористи не може да се опазиш. Не помните ли времената, когато и на светофар можеше да те свалят от автомобила и да ти кажат да си починеш малко и че те ще покарат , докато си почиваш. Ако си добър човек, и се държиш човешки с хората с които работиш и комшиите - не мисля че трябва да се притесняваш ! Иначе, моята кола може да я видите на линка в подписа ми.

на моята проблема е същия мигачите светят а  от сирената няма и помен закачих друга сирена същата работа  само светлинен сигнал някакви идеи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно компа отчита, че оригиналната сирена е дала фира и я изключва. Новата сирена май трябва да е същата и може да изисква адаптация :eusa_think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.