Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Педала на спирачката има голям празен ход?


snaiperisto

Recommended Posts

След поредната смяна на накладки пред блока , направих едно кръгче с колата...е направо са "гола вода" спирачките. Педала има доста празен ход , трябва доста усилие за да спре рязко...даже с чисто новите накладки , не можаха да завлекат гумите ...да , ще улегнат , но проблема не е от вчера , цяла година от как я купих тази кола и все си е така. Дисковете са добри , накладки от по 25лв ги забравих вече , слагам скъпи...не са те виновни...не знам , "новата" ми Фабия спира така , че чак страх ме хваща да не излетя през предния джам .

 

Обезвъздушавал съм преди време , без успех.

 

Та , дайте някаква идея ?

 

Колата е 1.2 12V.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гумички на спирачна помпа. Или нова помпа. Не знам при тези автомобили кое е по целесъобразно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отиди на майсто който си разбира от работата да погледне и да ти каже защо е така

Как да ти кажем .... може да е от задните проблема....и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отиди на майсто който си разбира от работата да погледне и да ти каже защо е така

Как да ти кажем .... може да е от задните проблема....и т.н.

 

 

Е кой да е тоя "майстор" , то от такива , до гуша ми е дошло , преди десетина дена един "майстор" ме накара да си сменя предните амортесъори на Калос-а...за "тоя дето духа" , па после ми смени тампоните на ст. щанга и тропането изчезна...и кво да му направя? Задните са нови , цилиндърчетата също...абе все едно има въздух.

 

Струва ми се по-логично това , което joro-120L каза...за помпата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...абе все едно има въздух.

И като помпиш, педала не се вдига, нали

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отиди на майсто който си разбира от работата да погледне и да ти каже защо е така

Как да ти кажем .... може да е от задните проблема....и т.н.

 

 

Е кой да е тоя "майстор" , то от такива , до гуша ми е дошло , преди десетина дена един "майстор" ме накара да си сменя предните амортесъори на Калос-а...за "тоя дето духа" , па после ми смени тампоните на ст. щанга и тропането изчезна...и кво да му направя? Задните са нови , цилиндърчетата също...абе все едно има въздух.

 

Струва ми се по-логично това , което joro-120L каза...за помпата.

на задните хода като им е голям-тоест не са регулирани правилно/зависи много от жилата/.Много малко хора знаят и могат да сменят правилно задни накладки и да ги регулират както трябва.Във форума няма кой да ти каже как трябва да се регулират след смяна задни накладки.

 

ако има въздух-обизвъздуши ги де

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...абе все едно има въздух.

И като помпиш, педала не се вдига, нали

 

 

Не , не е като да натиснеш и да потъне , а при повторно натискане , да се "вдигне"...еднакво си е. Само като е загасена колата и напомпам , веднага се вдига и става твърд , но запаля ли , потъва.

 

 

 

[bbega4kata][/b] , ето че ме вкарваш в размисли с това регулиране на задните спирачки , те не се ли саморегулират? А и какви са тези жила? Едва ли говориш за ръчната , тя "умря" отдавна , "убиха" я "цървулите"-драйвъри , скъсаха някое жило , защото я дърпаха като хамали?

Как се регулират задните спирачки?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И като помпиш, педала не се вдига, нали

Не , не е като да натиснеш и да потъне , а при повторно натискане , да се "вдигне"...еднакво си е.....

Спирачна помпа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ясен ми е проблема при теб вече smile091

;) smile159

 

Жоро 120 стига с тези гумички или помпа. За тези коли първо гумички не се предлагат ;)

 

а за регулирането на задните.....много трябва да пиша....по добре е да дойдеш безплатно да ти ги регулирам

иначе автоматично се регулират ако са качествено смемени и са качествени самите те

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....Жоро 120 стига с тези гумички или помпа. За тези коли първо гумички не се предлагат ;) .....

Не знам бе човек, затова в началото направих уговорка ;) Значи, колегата snaiperisto да си купи нова помпа.

Предния път говорихме за Октавия. И тук била същата работа. Ше ги науча аз :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно , помпа ли да купувам или задните спирачки са ми проблем , че не ми стана ясно?

 

Какво сте говорили за Октавия и случая ми е същия , линк нещо?

 

 

bega4kata , благодарен съм ти за това , че имаш желание да ми ги регулираш безплатно , но тия 1000км , които ни делят са проблемни. smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купуваш две жила, разглобяваш барабаните и монтираш новите жила. В купето от където се натягат жилата ги отпускаш до последно. Правилно монтирани накладки и отпуснати жила барабана влиза на мястото си свободно и се превърта лесно. Вземаш отверки и леко отваряш накладките за да може чопа които държи накладките да падне надолу и да уплътни луфта до барабана. Правиш проверка като слагаш барабана и завърташ при което той трябва да влези плътно и да се завърти без голямо съпротивление. Сваляш и регулираш докато го нагласиш. Когато регулираш и двете страни обираш луфта на жилата до нормално 3-5 зъб на ръчната. Ако ти работи след това правилно клапана (кантар) и накладките трябва чопа сам да си пада и да държи накладките плътно по барабана. Може да провериш като повдигнеш колата отзад дръпнеш ръчната и видиш дали двете коле се въртят след приложено усилие. Друго което се сещам е при тия метанови бутилки дали кантара е регулиран правилно за налягането към задните цилиндри. И накрая отиваш на машина да ти обезвъздат правилно и качествено системата а може и течноста да смениш. Нямаш ли качествено работище задни спирачки забрави и предните да работят добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво сте говорили за Октавия и случая ми е същия , линк нещо?

В случая не те касае, но ще ти кажа. И там не се сменят гумички, а се купува цяла помпа.

Симптомите са същите, като за изтървали гумички на спир. помпа.

И за колите от 60те г. където спирачките не са саморегулиращи.

 

Освен това, проблема го има още преди да смениш накладките.

 

Купи си нова помпа :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега направи един опит - при запален автомобил натисни и задръж педала на спирачката без да го отпускаш. Ако започне да потъва - тичай за помпа. Не знам дали има разлика при 1,3 и 1,6, но аз миналата седмица си купих помпата за 1,6 (чисто новичка) за около 70 лева. Сумата не е голяма, а и най- ниската цена за рециклиране на старата беше 40 лева, ако сам си я демонтирам и монтирам. Освен това така и така ще я сваляш и слагаш - по-добре сложи веднага нова.

Другото което мога да ти препоръчам е да си продухаш тръбичките (мойте ги духнах с азот), за да извадиш всичко, което успееш от старата спирачна течност. И като подсещане - така и така ще разглобяваш (ако решиш де) - погледни си и маркучите (около 17 лева бройката са).

В момента не мога да ти кажа точните суми, защото взимах доста странични неща.

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към колегата с проблемните спирачки,помпа ли сменя или оправя задните в крайна сметка? Че ме заинтересува от кое ще е проблема,че и моите спирачки не ми харесват нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към колегата с проблемните спирачки,помпа ли сменя или оправя задните в крайна сметка? Че ме заинтересува от кое ще е проблема,че и моите спирачки не ми харесват нещо.

 

 

Да ти кажа честно колега...нищо не съм оправил по Фабията.

 

Налегнаха ме бартери и сделки някакви...и сега съм в приключения с два броя Шевролет Калос , та докато не се оправя с тях , пари и време за Шкодата няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е до преди малко се занимавах със спирачките.

 

Отзад отдясно се беше скъсала пружинката на "котвата" за регулиране , от ляво беше здрава.

 

Смених пружинката , смених и накладките , натегнах ръчната колкото може и ефекта беше...никакъв.

Може би съвсем малко се вдигна педала на спирачката.

 

Другото което забелязах е , че ръчната хваща слабо и в най-горно положение , но усещам че спира повече от дясната страна , там където сложих новата пружинка.

 

Това е за сега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А направи ли както обясних, а именно да отпуснесх първо ръчната после да обереш от както казваш котвата луфта и след това да натегнеш ръчната ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А направи ли както обясних, а именно да отпуснесх първо ръчната после да обереш от както казваш котвата луфта и след това да натегнеш ръчната ?

 

След като ме попита така конкретно , ще си призная , че всъщност аз нищо не правих , прави го "майстор" . Беше ми прилошало от глад , много цигари и кафета и оставих колата барабар със шофера в сервиза и се прибрах , после отидох да платя и да видя какво са сътворили...но не ми хареса особено.

 

Добре де , нали се саморегулира тая "гад"?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Абе има ли кои да ми регулира тези задни спирачки в София "като хората" , че ми писна от псевдо-гайкаджии , а колата все още има голям ход на педала и ръчната почти не хваща ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде 12 февруари ще карам майка на нелк в софия и ако не си ги оправил можеш и да погледна ако ми остане време (поне пътя си да платя smile091 )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде 12 февруари ще карам майка на нелк в софия и ако не си ги оправил можеш и да погледна ако ми остане време (поне пътя си да платя smile091 )

 

Ааа...пътя да си платиш значи ... е много скромно. smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е ти пък у София няма майстор да го оправи,а от Сливен ще дойде на крака "драйвър" да го пипне ти са шашкаш smile001

 

 

Е въпроса е , кой е "майстор" в София? Щото "гайкаджии" има много , то един такъв ми сменява въпросните накладки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.