Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Молба за съвет и помощ за Фабия 2


dimonio

Recommended Posts

Здравейте<колеги отново имам нужда от вашата помощ за съвет......Може ли някой колега да ми каже ако е правил тест или му е направило впечатление при показание на километража,например от около 90 километра,каква е реалната скорост с която се движи автомобила.Има ли разлика между показанията и реалната скорост.......Ще съм ви благодарен ,ако някой колега даде повече информация по казуса.....Много безаварийни километри и късмет........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от размера на гумите и джантите. В момента съм с 16" 205/45 и километража е точен, обаче щом сложа 14"-ките показва по малко от действителните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А километража навигацията верен ли е..

Трябва да е по-точен от този на колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е европейска директива километража да показва повече от реалната скорост. При моята фабия с гуми по мярка при 100 по километраж реално е 92, При 140 - реално 130. В момента карам рент а кар в Германия - Мерива на 3000 километра и нещата са абсолютни идентични и при нея. Имам и Тойота при нея отклонението е по-малко, но го има, а между другото за нея имам сервизен мануал в който за километража пише кога е дефектен - ако показанието спрямо реалната скорост е извън границите +3% до +10% се подменя. Дори и да е точен се смена, естествено гумите трябва да са стандартни. Има и формула по европейските изисквания за това завишение мин.3 км/ч до макс. 3 + 0.1v, където v е реалната скорост.

И по-точно от навигацията няма. Ако там има грешка в скоростта и позицията ти, а тя се мери с времезакъснение на синхронизиран сигнал излъчен от спътниците, и грешка дори в хилядните части от секундата, ще те позиционира не на пътя дето си, а примерно в Египет...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви ,Колеги бяхте ми много полезни с информацията която ми давате,Пожелавам ви МНОГО безаварийни километри,и късмет....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.