Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

DIY - Развиване на триъгълен болт на ГНП при 1,9 ТДИ


venll

Recommended Posts

Понеже милиграмите на празен ход са ми около 6 мг /за Октавия 1 мотор АХФ 1,9 ТДИ/ и софтуерно не мога да ги направя под 5,2 мг се налага да се бутне малко помпата. Битката ми с болта започна като изчетох доста неща от нета.

1. Най-лесното беше с камък 7, който се набива върху болта и развиваш.

a9abaa87bdb4f55e.jpg

ето на какво приличаш след боя с чука:

1d1530ef2ed6747a.jpg

с първото напъване и превърташе.

2. Камък 7 се разпилва на 60 градуса докато започне да влиза без проблеми

4a06402543020e8d.jpg

63c3f98eacdf5cde.jpg

и му се поставя втулка

5da51b393e6af54f.jpg

Пак не се получи, защото втулката беше много тънка /външния й размер не трябва да е повече от 13 мм/ и при опит да се отвърти болта втулката се раздуваше и камъка превърташе. Може би ако се направи от по-здрав материал и да се получи, но......

3. Камъче 6 се разпилва на 60 градуса докато започне да влиза свободно върху болта

понеже е с по-малко Ф, втулката е по-дебела

89202f23ae695b06.jpg

878438c7c66e9772.jpg

d82efeb103495f93.jpg

Тук даже използвам за втулка някакъв накрайник от антена, който дори не е железен, защото нямах друго под ръка и ето го резултата:

ce21179fd6c31e2b.jpg

Позволих си да напиша, как съм се справил, защото от четенето в нета, никъде не видях подробно обяснение!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.