Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяня на маншона на скоростния лост.


ADEMINK

Recommended Posts

Колеги, знае ли някой как се сваля пластмасовата яка, която държи маншона/кожата / към топката на скоросния лост? Напъвах с отвертката, но става и се опасявам да не я счупя. Явно има някакъв трик.Благодаря предварително!

smile009

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

исках да ти покажа със снимки но още е тъмно за това с двете ръце бъркаш от долу във вътрешната страна от към лоста където е маншона като самия маншон го натискаш надолу и захващаш ръба на пластмасата и дърпаш. Закопчаващите уши са 4 броя като двата са от страната на пепелника а другите два са ат към лоста на ръчната може и там да захванеш и да дърпаш като препоръчвам първо да издърпаш от едната страна на закопчаването а именно от към пепелника. Като излези в горната част е закрепен към топката на лоста и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата не пита за отдолу към барчето с пепелника, а за пластмасата, закопчаваща маншона към топката.

Май с много напъване става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има 2 еврейчета към пепелника и скоба на лоста-със шило се разтваря

свалеи го с пластмадката и после самата кожичка с топката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 пост съм спал още

Та ето на снимките с отверката съм показал чопчетата които държат пластмасата. Трябва само тях да преодолееш и излиза цялата пластмаса където е защипана кожата. Аз съм го свалял преди много време и мисля че повдигах с много тънка отверка пластмасата и с избутване на долу я откопчавах

 

028701682.jpg

 

028701684.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, благодаря ви за отзивчивостта и съветите. Пластмасата, която държи кожата към топката на скоростния лост я свалих, както е показал колегата warfather на снимките, с отвертка и избутване. Доста напъване трябва докато се преодолеят чопчетата. Скоба не видях да има.Добре, че пластмасата е доста здрава и не се чупи.По краищата малко се наранява, но това след това отива под кожата и не се вижда. smile152

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако я беше извадил както ти казах -цялата -нямаше да се мъчиш и да я нараниш

но важното е ,че си се справил

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако я беше извадил както ти казах -цялата -нямаше да се мъчиш и да я нараниш

но важното е ,че си се справил

Ставало е дума за самата топка където с втория си пост съм се поправил

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.