Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Service now! Octavia 1.9 Ambiente 2009


tedche

Recommended Posts

Не, нямам реално проблем, ама изглежда така че колата си мисли че има проблем

 

гледах във форума на VW Club , за същия проблем и предлагат някакво зануляване и ваг ком

 

нямам идея честно казано ... и течностите са ми наред

 

smile012

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за същия проблем и предлагат някакво зануляване и ваг ком

най-вероятно не ти е занулен борд-компа при последна смяна на масло. става както с ваг-ком, така и от самото табло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на 120 000 я взех от Skoda и да имам към 1500 навъртени

Книжка нямаш ли? Там сигурно пише нещо за това? На 120000 може и да иска смяна на ангренажа и да напомня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за същия проблем и предлагат някакво зануляване и ваг ком

най-вероятно не ти е занулен борд-компа при последна смяна на масло. става както с ваг-ком, така и от самото табло.

 

 

А от самото табло как става номера?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на 120 000 я взех от Skoda и да имам към 1500 навъртени

Книжка нямаш ли? Там сигурно пише нещо за това? На 120000 може и да иска смяна на ангренажа и да напомня.

 

 

не е това сменени са и ремъка и ролките

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те може да са сменени ама компютъра да не знае. Виж в книжката за нулиране на сервизен интервал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

А от самото табло как става номера?

 

Стотици пъти го писах, но още един път не вреди:

 

1. Гасиш двигателя - въртиш ключа да не е на контакт.

2. Натискаш и задържаш копчето на таблото, което ти занулява дневния километраж - тоя дето стига само до 2000км и се нулира/превърта (при мен така прави).

3. Държиш го натиснато копчето и въртиш на контакт, без да палиш.

4. Държиш още копчето 3-4 секунди.

5. Пускаш копчето - готово.

 

Това нулира сервизния интервал. Имай си едно на ум, че след като си нулирал сервизния интервал, компютъра ще си мисли, че си сменил консумативите и ще почне да отброява 15 000км до следваща подобна сигнализация.

 

Ако това ти е проблема - ок, така се оправя :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в моята книжка пише че на стъпка 4 трябва да се завърти врътката на дясно, но аз съм 2007, не знам дали има разлика с 2009

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.