Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Зимни гуми-какви да избера?


Recommended Posts

Погледни етикета, чак не ми се вярва да е за таз гума http://www.tecar.com/en/wintertyres.aspx

 

п.с. доколкото я виждам и в тестовете- на сняг и лед се държи по-добре отколкото на сухо и мокро.

Редактирано от ogich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледни етикета, чак не ми се вярва да е за таз гума http://www.tecar.com/en/wintertyres.aspx

 

п.с. доколкото я виждам и в тестовете- на сняг и лед се държи по-добре отколкото на сухо и мокро.

        Какво имаш предвид, на мен ми се виждат прилични резултатите ?!? Ако се окаже, че не ме устройва, решението е ясно...  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прилични, много силен етикет, от към икономичност клас В не бях срещал за зимни гуми. Затова се и усъмних дали е за таз гума или изобщо си слагат по страниците каквото искат за се продава. Явно не е за подценяване. Може би шумна. 72 Дб са число- ако тоз етикет е правилния изобщо.

Редактирано от ogich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прилични, много силен етикет, от към икономичност клас В не бях срещал за зимни гуми. Затова се и усъмних дали е за таз гума или изобщо си слагат по страниците каквото искат за се продава. Явно не е за подценяване. Може би шумна. 72 Дб са число- ако тоз етикет е правилния изобщо.

       Явно е така, специално за Super Grip 7+ НР, в пълния тест на ADAC ги дават "горивоспестяващи" и с максимален шум при преминаване - 68 ДБ... Дано се окажат читави... :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще пиша като обуя каляската :)

ами, бях се спрял на Клебер, но не бяха налични и понеже не ми се чакаше, взех Вредщайн сноутрак 3. потъркалях ги днес на сухо и съм впечатлен от тишината - по-тихи са от летните Спортива super z. ще пиша пак, като придобия впечатления на мокро и на сняг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз нахлузих ботушките - Semperit Speed Grip 2. Първи впечатления - много тихи на сухо. Харесва ми и шарката, а за цената да не говорим.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Успех с избора и да се похвалиш с какво си се обул за зимата.

 

Поздрави

 

Вчера се тряснах в една дупка и предната дясна гума замина :( Оказа се 2-3 дълга цепка на борда на гумата точно където влиза в джантата и майсторът каза, че не може да се оправи. Беше леко проблем веднага да намеря същата гума нова, та направо се метнах на зимните и понеже една от гумаджийниците на Вианор беше близо до нас, веднага се уредих с нови Nokian WR+ D3 :) На първо четене от гумаджийницата до нас (2км) не намирам разлика с летните откъм шум и возия, ама аз и без друго трудно виждам такива разлики, особено ако не са драстични...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност 30ина км по-късно искам да се поправя, има забележимо повече шум с тези гуми, но откъм возията продължавам да не виждам голяма разлика...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се похваля - от вчера се обух с 15-ки железарки, комбинирани с Конти ТС850. Впечатления след първите 100 км градско - страхотни гуми. Може и да си въобразявам, ама возията е осезаемо по-тиха и комфортна - дали от по-дебелия балон, дали по-високия клас гума (оригинално дойде с лети джанти Минорис 16-ки и летни гуми Nexen).

Но каквато и да е причината - доволен съм от резултата. 

 

PS: СПЕЦИАЛНИ БЛАГОДАРНОСТИ НА ВЕНЦИ (Shaft) за съветите при избора на гуми и помощта за намирането на железата - ще почерпя при първа възможност, продавача от Харманли се оказа много свестен и прати много добри джанти! :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, аз от няколко дни съм в дилема какви гуми да купя за Окито, като за момента се колебая между Good year Ultragrip 9 и Continental TS850. При мен зимното каране е не повече от 3-4 000 км годишно, но дори и двойно да се увеличи (както стана с лятното ми шофиране, след като взех О3), карам изключително градско, магистрали и главни пътища.

И двата модела гуми мога да ги взема на цена 105-110 лв., въпроса е коя е по-подходяща за моето каране според вас? И може ли да се вземе нещо по-добро за близка цена?

 

При толкова каране, и то по  сравнително почистените пътища, или дори и по непочистен асфалт - но асфалт - е все тая какво ще вземеш.

Но от двете - лично аз бих предпочел Контито.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При толкова каране, и то по  сравнително почистените пътища, или дори и по непочистен асфалт - но асфалт - е все тая какво ще вземеш.

Но от двете - лично аз бих предпочел Контито.

Стиви, аз ги взех и ги карам вече - виж по-горе. Мерси за съвета все пак де :P

Редактирано от Lachezar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

,взех Вредщайн сноутрак 3. потъркалях ги днес на сухо и съм впечатлен от тишината - по-тихи са от летните Спортива super z. ще пиша пак, като придобия впечатления на мокро и на сняг.

много добри гуми,страшно съм доволен,пък като им гледам цената в момента са доста изгдни преди 4-5 години когато бяха нов модел съответно доста скъпи,даже мисля да си взема поне две,ако са с по-пресен дот

Редактирано от skodafen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

PS: СПЕЦИАЛНИ БЛАГОДАРНОСТИ НА ВЕНЦИ (Shaft) за съветите при избора на гуми и помощта за намирането на железата - ще почерпя при първа възможност, продавача от Харманли се оказа много свестен и прати много добри джанти! :cheers:

 

Еее това съм го пропуснал - евала - много се радвам, пак да ти кажа :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еее това съм го пропуснал - евала - много се радвам, пак да ти кажа :)

 

Поздрави

Почерпката си остава - нищо,че видя заявката за нея със закъснение ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой карал ли е с руски nokian, питането ми е за Nokian Wr D3  размер близък до175/65 R14 ? Въпросът ми е как се държат 2-рата и 3-тата зима ? Ако някой е карал и сподели благодяря предварително ! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стиви, аз ги взех и ги карам вече - виж по-горе. Мерси за съвета все пак де :P

 

Разумно, браво, и извинявай.

Нещо не съм на тая вълна..... А на вълна търсене на работа, та затова.

И късмет с новите гумета!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разумно, браво, и извинявай.

Нещо не съм на тая вълна..... А на вълна търсене на работа, та затова.

И късмет с новите гумета!

Няма нищо, Стиви. Мерси за пожеланията - да ти се връща. И късмет с търсенето на работа!Ти с какво се занимаваш - може пък да мога да помогна?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой карал ли е с руски nokian, питането ми е за Nokian Wr D3  размер близък до175/65 R14 ? Въпросът ми е как се държат 2-рата и 3-тата зима ? Ако някой е карал и сподели благодяря предварително ! 

Карал съм Нокиан по-стар модел WR , сега същата гума е W+ - уникална гума за всякакви зимни терени през цялото време докато е търкаляна. Изглежда твърда, и не очаквах, че ще мога да спра и да тръгна на лед с пълна кола между Радуил и Боровец без дори да врътне някое колело, на отбивката при чешмата. Износиха се и ги разкарах. Купих тези, от които се интересуваш, но за модела зимата 2014-2015 г. ще е трети сезон, та такава информация няма как да се даде. Като цяло Нокиан се износват по-лесно от Мишлен и Континентал, нещо подобно на Гудиър но са техни конкуренти и в някои условия ги превъзхождат като сцепление. Аз ги харесвам за това, че на сух път са стабилни, други зимни гуми, които съм карал не са се представили така добре, в същото време вървят и в сняг и лед, а при нас през зимата да си фен на поледиците. Новата WR D3 е във високия клас по отн. на нисък разход на гориво. Бордовете им са много здрави. С едни летни минах през трап със 120 - джантата се прецака, на гумата и нямаше нищо. По-добра от нея е може би Континентал TS850, съответно на друга цена. Мишлен и Гудиър са мекици на сухо. Толкоз от мен за Нокиан.

Редактирано от ogich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на колегите за отговорите, разликата в цената с континетала за размера ми не е голяма и скачам на него ! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност 30ина км по-късно искам да се поправя, има забележимо повече шум с тези гуми, но откъм возията продължавам да не виждам голяма разлика...

И моите WR A3 са малко по-шумни като че ли. При мен и друго забелязвам - тази зима, която им е втора се появи нещо като тресене (не е от баланс), само че доста слабо. Не знам как да го опиша, но се появи след смяната им с летните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Колеги, вече съм със 4 Контита TS850, и да кажа какви са ми най-пресните впечатления.

При преминаване през бабуни или дупки - ги усещам като доста меки, все едно са Мишелинки. Но по-нататък - нямат нищо общо с Мишелинките.

На скреж - отлични!

На мокър асфалт и павета - много добри!

Специално стъпих яко на спирачките, при висока скорост и празен път естествено - тогава леко приплъзнаха, всъщност трябва и това да се има предвид, че все още са съвсем нови, и не им е изтрит повръхностният слой - но колата не тръгна нито наляво, нито надясно, и остана напълно управляема.

На сухо и при повишена скорост - отлични!

И специално искам да отбележа късия спирачен път - който позволява доста стремителни спирания, и дава резерви от дистанция.

Разход на гориво - определено е нисък, и то без това да се отразява на качествата на гумата върху мокър асфалт.

Шум - като цяло може би е една идея по-висок, отколкото при Клеберките или Мишелинките. Но е забележимо по-нисък, отколкото при Бриджстоун или БФ Гудрич. Като има едно леко подобие на съскане при около 80 км/ч - но нагоре това съскане изчезва, и гумата утихва.

Ами, макар и не много накратко - но първите ми впечатления са такива. И по-нататък - ще 

казвам какво друго още ми е направило впечатление.

Като цяло обаче - много добра гума, от висок клас, която е всестранен талант, и която няма да ви подведе.

И не просто няма да ви подведе - а ще ви даде и резерви, ако такива са ви необходими!

Редактирано от stivi797
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

демек нямал е пари за по-хубави гуми ли? :) или обратното, Nexen са толкова яки, че и на AMG-тата ги слагат?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

демек нямал е пари за по-хубави гуми ли? :) или обратното, Nexen са толкова яки, че и на AMG-тата ги слагат?

 

Не мисля, че е първото. Постнах го защото доста колеги подскачаха, че коли ще им дойдат с Nexen.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз заложих на Конти ТС850. Това за мен е гумата с най-добро комплексно поведение. Тиха е,  с много добро сцепление и комфорт на возене при всякакви условия. На предишната ми кола бях също с Конти, но ТС830. До момента не мога да намеря разлика с тези на сухо и мокро (на сняг и лед още не съм карал - предполагам ще се държи също толкова добре).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.