Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Зимни гуми-какви да избера?


Recommended Posts

За зимата ще сляза от 225/40/18 на 225/45/17. 

За зимата няма ли значение по-скоро колко са широки гумите отколкото колко са големи? В смисъл, че 225/45/17 няма да е подобрение спрямо 18ки, които пак са широки 225? Освен, че може би ще са по-евтини 

Редактирано от Alpinjuga
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Освен, че може би ще са по-евтини 

Това е основната идея. Също така и да са два комплекта джанти за по-удобно, защото не ми се занимава с монтаж-демонтаж два пъти в годината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли впечатления от Bridgestone Blizzak LM-32 S. Мисля на тях да заложа следващите 3 зими. По-скоро притесненията ми са свързани с пробега, защото го дават доста по-малък спрямо Мишелин. За зимата ще сляза от 225/40/18 на 225/45/17. 

Впечатления от точно този модел нямам,но аз си поръчах за тази зима предния- Blizzak LM-32 XL.  Сравнени с Мишлен Бриджстоун са с по-твърд кучук и са по-добри на сух и мокър зимен асфалт.Мишлен са по-добри на сняг.За пробега е много субективно,защото зависи от начин на каране и т.н. Последните зими карах с Мишлен Алпин,които много добре държат на сняг,но на сух асфалт прекалено люлеят. Просто пълно щастие няма,но и двете марки са супертоп заедно с Континентал.  По отношение на слизането-няма почти никаква разлика в двата диаметъра,които си написал.За зимната гума е по-важна широчината от височината-колкото е по-тясна,по-добре стои на сняг.На сух студен асфалт обаче тясната гума не е стабилна.Пак няма пълно щастие.Слагай каквито е дал производителя и това е.Ти си сложил правилен размер,а за марката пак се повтарям,но и двете са СуперТоп и няма да сбъркаш,която  и да сложиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма дилема вече! Мишелина е най-скъп (45лв повече от Бриджстона), а Континентал определено не е моята марка (от опит). Остава Бриджстона, а и офертата е добра. Благодаря на споделилите мнение!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бриджстоун са идеални гуми за България, с доста корави бордове. Вярно влошава комфорта, но са доста здрави и издръжливи. За 5 години не успях да направя балони на размер 195/50/15, които са с по-нисък профил от 225/45/17.

Иначе съм имал и зимни Бриджстоун, който ми направиха същото впечатление като на колегата, на мокро, киша и чист асфалт са супер, на сняг не толкова добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажете нещо за DEBICA FRIGO-2 

:rolleyes:

Карах такива Аудито на 195/65/15. Първите 2 сезона са супер особено на сняг. На киша и мокро има какво да се желае. Имат здрави бордове и като цяло за цената си са добра гума. Шарката е на някакъв Гудиър от 2006-2007ма, но не се сещам модела. 

Според мен за 15-ки са добър избор, но мисля че имаше кофти отзиви за по-големите размери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

175/65/14 е моят размер. Иначе в интернет пространството се говори,че шарката е на гудиър  ULTRA GRIP 

 

Миналата седмица ги взех от  http://www.graifer.bg/gumite/debica-frigo2-8676.html с ДОТ 2914 

Изненадващо обаче забелязах надпис на гумите made in turkey   :BangHead:  :BangHead:  :BangHead:  

А и на всичкото отгоре попаднах на тази тема http://www.opelclub-bg.net/forum/index.php?showtopic=11733

Редактирано от biser.or
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На служебното Берлинго караме зимни Дебика Фриго2 и мога да кажа, че са перфектните копачки! За тея пари - толкова!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А и на всичкото отгоре попаднах на тази тема http://www.opelclub-bg.net/forum/index.php?showtopic=11733

В линкът по-горе тава дума за Дебика Пасио, което е летния модел. Там отзивите наистина са лоши. Темата е за зимни и Фриго 2 за твоя размер е идеален компромис м/у цена и качество.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, смятам да пробвам новите Гудиър УГ9. Мои приятели са ги пробвали, и твърдят, че били много добри!

Е, по обясними причини - не знаят как ще се представят след 2 зими. :)

А и цените им не са лоши!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, смятам да пробвам новите Гудиър УГ9. Мои приятели са ги пробвали, и твърдят, че били много добри!

 

 

 

Сега остава само да кажеш, кога и къде са ги пробвали...  ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера на Петрохан бре! Медиите лъжат, че снега се е стопил - те са го изрили  :banger_1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички!

Такива ще са :)

Днес ми ги доставиха - BARUM POLARIS 3 165/70 R13 с DOT 3314  :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера я обух с 4 зимни, направо върху летите джанти(така си правя винаги)+ машинно изправяне на 4-те джанти, че бяха малко криви. Goodyear eagle vector 195/65 R15 Първи впечатления - МНОГО шумни, особено при бавно каране..... имам чувството, че са пластмасови...  :wacko_1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вектора са всесезонни доколкото знам. По-компетентните да ме коригират, ако не съм прав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, взех ги за зимни, имат много знаци и снежинка. :D  Втора употреба са, произведени септември 2013 г. С тях стои по добре на пътя, волана стана много по лек, но са много шумни, ясно защо стария собственик се е отървал от тях.  Най - шумни са когато карам с около 40 км/ч при по големи скорости стават по тихи. Мисля, че шума е заради грайфера.... опитвам се да ги поизпиля на светофарите(хубаво свирят)  :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега остава само да кажеш, кога и къде са ги пробвали...  ;)

Из Балкана вече си е сняг, Мастере! И то на някои по-усойни места - беше наваляло доста прилично, че беше и заскрежено!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Из Балкана вече си е сняг, Мастере! И то на някои по-усойни места - беше наваляло доста прилично, че беше и заскрежено!

 

Да бе вярно, те едни приятели ми казаха, че били на ски миналата седмица в Банско.  :banana_ski:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе вярно, те едни приятели ми казаха, че били на ски миналата седмица в Банско.  :banana_ski:

Ми, Банско, хълма Редута още миналата седмица се налагаше да го качваме с вериги  :hockey:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На баира след Омв на гешов имаше знак за вериги. Явно там са драпали "приятелите".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля да се придържате към темата. Спама няма да се толерира повече.

 

Благодаря за разбирането.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какво ги обсъждате тия зимни гуми? Зимна ли е ще върши работа през зимата!! Разликите между един и друг модел ще са в някакви 5% , и болшинството няма да усети никаква разлика.

Хубаво е примерно да са един размер по малки от летните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.