Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Зимни гуми-какви да избера?


Recommended Posts

Незнам какво им е на Нордфроста , аз карах старото комби с такива от 2005 и никога и по никакъв начин не подсказаха , че не стават , но се отказах от марката , когато Фулда ги купи , взе им шарката , която продават и до днес и им пробута някаква смешка наречена Еврофрост ... незнам сегашните ми любимци Клебер чий са , но докато не се изложат , не смятам да ги сменям и като гледам , че всички марки предлагат една и съща модна шарка , просто не виждам от къде ще извадят толкова големи разлики в пътното поведение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не Фулда купи Гиславед,а Континентал.Фулда е собственост на Гудиар,както и Дънлоп,Дебица,Сава,Кели,Лий и Дипломат.Шарката на Гиславед си е тяхна.Колкото до Клебер,те са собственост на Мишелин,както и БФ Гудрич,Корморан,Тигар,Рикен,Таурус,Ореон и т.н.Най-много дъщерни фирми може би имат Континентал Барум,Гиславед,Викинг,Унироял,Дженерал,Семперит,Матадор и Моди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боклук от класа.

Едно име само.

 

Нещо ситуация да споделиш, опит с тях, ала-бала...закъсах, хлъзнах се, закопах се...Тест нещо може би? Или алтернативно предложение? Иначе "Гроздето е кисело" всеки може да напише...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не ги харесвам мишлените, поне тия в долния клас. Посредствена гума, плащаш за марката. Виж пилота е друго,ама там цените са брррр.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колебая се между VREDESTEIN SNOWTRAC5 и HANKOOK W452 .  Летните са на Vredestein, у съм доволен от тях. На другата кола Хюндай, летните са на Hankook,и също се представят отлично.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз винаги съм карал гуми от "нисък" клас (ценови) , пък така и не разбрах какво им е лошото ... Велко до миналата година търкаляше едни Ласса и май и той не разбра , че не стават ... вериги имам два комплекта , ама незнам как се слагат :)

Та на въпроса - какво не им става на гумите? (какви са критериите)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално на мишлена ниския клас (а4 за зимни и примаси/сейвър за летни) за мен с нищо не е по добър от барум, дебица или други далеч по евтини гуми. За сметка на това цената му е като на гудиър, континентал,дънлоп, които са много по-добри като пътно поведение.

 

Т.е. съотношението цена качество е лошо.

Специално за зимните, аз вече го казах - не е важно че копат добре снега. Те всички като са нови-копаят добре.Въпроса е като го засилиш по магистралата в топъл зимен ден, да не прегрее или да не се суче като ластик.

 

Аз лично от доста години вече обувам колите около мен с Викинг. Средни като цена, пасват ми като качества. Ако търся по-евтини бих взел Барум, а ако ми се дават пари Континетал или Дънлоп.

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз винаги съм карал гуми от "нисък" клас (ценови) , пък така и не разбрах какво им е лошото ... Велко до миналата година търкаляше едни Ласса и май и той не разбра , че не стават ... вериги имам два комплекта , ама незнам как се слагат :)

Та на въпроса - какво не им става на гумите? (какви са критериите)

Абе ти доскоро и правилата за движение спазваше, а онзи ден не мога да те настигна по колоМръсното ... с близо 120  :dog:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят опит с Мишлен А4 за вече четвърти сезон е положителен. Вадили са ме от приличен сняг, пътувал съм с тях на заснежено и на мокро, и не съм имал ситуации. А5 са само на един сезон и също не е имало проблеми в предимно влажно и студено време. Не мога да ги определя като боклук по никакъв начин, нито пък казвам, че са по-добри или по-лоши от други - само споделям опит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе ти доскоро и правилата за движение спазваше, а онзи ден не мога да те настигна по колоМръсното ... с близо 120 :dog:

Не ти отчита правилно километража ;)

Инак те видях от преди две коли назад и не исках да ти се пречкам (ако забеляза даже и мигач ти дадох , че се махам) ... твоито седене на завет зад колите е малко стресиращо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да попитам - за зимни Клебер или Фалкен. :eusa_think:

Летните ми са Клебер и съм доволен.

Предишните ми зимни Вредщайн - шумнички, нацепиха се, но изкараха 4 зими.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според последните тестове на Адак - Клебер. А и щом си доволен от летен Клебер, ще си ок. Моите лични впечатления от летните бяха отрицателни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди седмица ми пристигнаха четири броя Riken Snowtime B2 205/55/16, но още не съм ги сложил. Произвейдат се в завода на Тигър по лиценз на Мишелин. Избрах такива бюджетни гуми защото лятото карах с Таурус(само името е друго) и останах много доволен. Имат учудващо добро поведение на дъжд. Дано не съм сбъркал с тези.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля,че е добре да се посочват и на каква мощност са карани гумите които се препоръчват. Защото Дебица са супер гуми за кола 100-110 к.с, нагоре направо се топят за 2 сезона. 

За да сравняваме круши с круши, а не с ябълки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колебая се между VREDESTEIN SNOWTRAC5 и HANKOOK W452 .  Летните са на Vredestein, у съм доволен от тях. На другата кола Хюндай, летните са на Hankook,и също се представят отлично.  

За Hankook  отзивите са добри. Гумата е стабилна и вози комфортно. Отлично представяне на сняг, но на сухо била малко по-шумна. Това за шума на няколко различни места ми направи впечатление, че го споменават.

 

Ако зимата си нон стоп по планините и проходите е добър избор, но за градско и магистрала може да е малко тегаво ако е дразнещо шумна. 

Редактирано от stanley
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че мощността има значение, а стила на каране. Също от значение е масата на автомобила, междуосие и "междугумие", размери на самата гума... Въобще неизвестните в уравнението са прекалено много. Факт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо ситуация да споделиш, опит с тях, ала-бала...закъсах, хлъзнах се, закопах се...Тест нещо може би? Или алтернативно предложение? Иначе "Гроздето е кисело" всеки може да напише...

Няма какво да ти обяснявам.

А гроздето ми е сладко отдавна.

А4 е гума посредствена за мен,и с неоправдана цена.Някак рязко се губи границата на стабилност.

А3 е точно обратното.

А5,нямам впечатление защото престанах да използвам тази марка гуми.

Гледам че и Цецо 75 се е изказал по същия начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля,че е добре да се посочват и на каква мощност са карани гумите които се препоръчват. Защото Дебица са супер гуми за кола 100-110 к.с, нагоре направо се топят за 2 сезона. 

За да сравняваме круши с круши, а не с ябълки.

Прав си. Аз също си мислех, че е добре всеки даси казва на каква кола е карал съответната гума и как шофира като стил.

 

А Debica-та  - за мен лично трябва да се забрани със закон. Който не си е купил - той не е брал яд, не се е въртял и т.н. Личен пример - Баща ми се въртя като пумпал на ул.Сребърна с 4 чисто нови уж зимни Дебици преди години, с кола с предно и 4 човека вътре. А улица Сребърна е с мноого лек завой, кажи-речи права, без кой знае какъв наклон и т.н. Лек снеговалеж и нормално каране, може би са били с 5-60км/ч. Разбира се, изхвърлихме гумите скоропостижно след този случай. Мисля, че сложихме Нокиан от старите Hakapeliita, с едрата шумяща, но държаща шарка. От тогава Дебика / Дебица - ни-ко-га! Ако се налага нещо в този ценови клас - Sava.

 

@legaltk: Kleber-a е средно бюджетна марка на Michelin, Falken-a e на Sumitomo(Dunlop). Пристигали са ми Made in Japan. Модели/размери, които си харесал?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тези се колебая:

 

https://bg.avtogumi.bg/oscommerce/zimni-gumi/vredestein/snowtrac-20555-p-153169.html

 

https://bg.avtogumi.bg/oscommerce/zimni-gumi/hankook/w320-20555-p-176109.html

 

https://bg.avtogumi.bg/oscommerce/zimni-gumi/hankook/w452-20555-p-216855.html

 

Като лек превес имат Hankook w320, защото имат канали за водата. Реално, по ненепочистен сняг и преспи да карам е 5% вероятност. Обаче, в киша,сух или мокър асфалт е 95% . Затова мисля да са те. Имат и предпазен борд , което също е плюс за българските саморазлагащи се пътища. С най-висок скоростен индекс, което предполага по-качествени материали.

 

Колата е 170 к.с като нова,сега не знам :)

Редактирано от Kograman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой има ли опит с доставка и поръчка от тези: https://www.e-gumi.com/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дънлоп дрехи, обувки и тенис боклуци са на Сумитомо. Гумите са в групата на Гудиър.

ПП 75% са на Гудиър и 25% са на Сумитомо.

Редактирано от niki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.................

@legaltk: Kleber-a е средно бюджетна марка на Michelin, Falken-a e на Sumitomo(Dunlop). Пристигали са ми Made in Japan. Модели/размери, които си харесал?

 

Фалкен - HS01 - в Мотоексперт

Клебер - Krisalp HP3 - в Диана

AXR-а е 100 коня. 1-я кон отдавна е избягал .......... :D

Редактирано от legaltk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дънлоп дрехи, обувки и тенис боклуци са на Сумитомо. Гумите са в групата на Гудиър.

ПП 75% са на Гудиър и 25% са на Сумитомо.

Да, благодаря за уточнението. Голямо плетене на марки с този Дънлоп! Тенисните и спортни неща, поне според Wikipedia, за Европа, били на Sports Direct :-)

 

@шкодиво: Писахме си с тези, някъде из Перник са. Изглеждаха точни, поне на писания.

@kograman: В Дианата има акция на Vredestein, малко по-тънко идват: Линк

Но иначе съвсем правилно си се насочил към W320 - по-добрият Hankook и според мен, и според ADAC.

Ето ги и другите два варианта, малко по-слабо представяне, a и са по-шумни. Vredestein-a. Hankook w452

Редактирано от Galliard33
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.