Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Зимни гуми-какви да избера?


Recommended Posts

Колега имам в предвид,че гумите ми са почти нови....Ще си ги ползвам и тази година.Не са с такива шипчита за лед...Не съм толкова боса... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен в ЕТ ми предложиха Barum, a в Диана ми предлагат Uniroyal, като твърдят, че е много по-добър от Барума. Дайте акъл кои да избера, разлика в цената няма, но не мога да се доверя нито на едните, нито на другите - за продаване са им и всеки си хвали стоката. Ще се радвам да разбера вашите мнения, за което благодаря предварително.

п.п. Става въпрос за 14ки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От две години съм със зимни GISLAVED EUROFROST 3 сега сложих 5-цата. 3-та беше немска а 5-та е френска. Според мен това е много подценена гума. Единствен минус е слабото поведение на мокро.

Препоръчвам с двете ръце тази гума.

 

П.С. карам и лятото със зимни - просто повече ми харесва. Ултра Грипа стана слик за едно лято. Гиславета е железен има си шарка и има поне 1 година още живот в него. smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой да има вътрешна информация, кога ET ще изкарат ценовата листа на гуми за зима 2012?

 

Ценовата листа вече е факт - цък

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е аз в събота се обух за зимата :)

 

Но инфото е полезно за форума. Цените поне на моя размер, ми изглеждат повече от прилични.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цените за някои модели са наистина прилични.....

На Барума и на Семперита, например.

Но Контито, на тая цена тук - може да се намери модел 850, за 115-116 лв. Само че тук предлагат 830.... По 111 лв. Което обаче, както и да го погледнеш - е по-стария модел.

Тъй че чак такава далавера при Контито - няма. 4-5 лева на гума.... smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цените за някои модели са наистина прилични.....

Но Контито, на тая цена тук - може да се намери модел 850, за 115-116 лв. Само че тук предлагат 830.... По 111 лв. Което обаче, както и да го погледнеш - е по-стария модел.

Тъй че чак такава далавера при Контито - няма. 4-5 лева на гума.... smile049

Е именно, два различни модела са, със своите предимства и недостатъци. Как да са на една цена, различни гуми са, няма значение, че едния е по стар модел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цените за някои модели са наистина прилични.....

На Барума и на Семперита, например.

Но Контито, на тая цена тук - може да се намери модел 850, за 115-116 лв. Само че тук предлагат 830.... По 111 лв. Което обаче, както и да го погледнеш - е по-стария модел.

Тъй че чак такава далавера при Контито - няма. 4-5 лева на гума.... smile049

Зависи за какъв размер говориш - при този на Октавия 195/65/15 можеш да сравняваш TS 830P с TS 850, обаче ако TS 830P е 91Т то TS 850 трябва да е 91Н (над 30% по-скъпи) - гледах по всички сравнения в нета, които успях да намеря. И 850 пак е по-добра само на сух път и е по-тиха.

Иначе нормалното TS 830 наистина не може да се сравнява с TS 850 както и да го гледаш и тук вече тази еднаква цена не я схванах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе новата гума си е нова при всички случаи - това е подобрено, онова.... Тъй че има смисъл човек да я купи.

И макар че по принцип съм скептик, и гледам една гума първо да направи година, да я купят и приятели, пък да я пробваме, и чак тогава да я купя и аз - специално при Контитата човек смело може да скокне с главата надолу и да ги купи - защото дори и новите им гуми са много добри!

За разлика от Фулда или от Бриджстоун - при които новите модели почти винаги са с не чак толкова високи параметри или с проблеми..... И чак по-късно ги докарват до кондиция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз Polaris -3 взех 2бр. миналата година,като смених само предни(старите бяха клебер) . От старите съм по доволен,ама и зимата си беше люта. А пък може ида е от шофьора smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задните са ми BG Goodrich и макар че карам доста километри не съм забелязал да са се износили много, като цяло съм много доволен от британската марка, дано и Барума издържи, макар че с учудване забелязах, че вече не се произвежда в Чехия, а в съседна Румъния...

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой да има впечатления от Фулда Кристал Монтеро 3 ?...

 

Аз. За парите, които дадох, останах разочарован. Както на дълбок сняг така и на мокри заснежени павета се представиха посредствено, всъщност направо плашещо. Карах ги в размер 185/65/14 на Ауди 80. Може да има разлика при по-големите размери, но според мен това е гума за мешано каране, а не за яка зима.

 

Аз лично на едната Шкода 3-та година търкалям Викинг и съм много доволен. Сега обух и другата с такива. Копаят снега със злоба, шарката е много агресивна. Не стават за бързо каране обаче, меки са и унасят в завоя.

 

Лично мнение и не ангажирам никой с него!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой да има впечатления от Фулда Кристал Монтеро 3 ?...

 

Карах последните 2 зими такива с размер 185/60/15. Като цяло обаче не съм ги тествал

в много сняг и поледици и не мога да кажа как се представят в такива условия. Миналата зима не съм излизал

от София че имах да оправям зъби и хвърлих доста пари в това начинание, така че нямам много

пътувания освен по магистралата и подбалканския ама там си се чисти пътя.

Предната година си ходих навсякъде и до Боровец доста често но то пътя се поддържа и там.

За изчистен път (София) са ОК и за 2 г. не бяха мръднали, т.е. никакво износване, също така ми

направи впечатление че на са много шумни.

За екстремни зимни условия нямам опит с тези гуми и не знам какво да те посъветвам, зависи

къде ще караш и какво очакваш от гумите.

Като цяло АДАК ги даваха "задоволителни" когато ги взимах но все пак не бяха от "добри" съответно

и цената им си беше доста надолу от гумите получили оценки "добри"(взех ги на много добра цена).

Ето ти теста за 2011-та където ги има защото мисля че в тазгодишния е друг модел на Фулда:

http://www.avtogumi.bg/oscommerce/test- ... i-2011.php

Като цяло от тъй наречените "задоволителни" в АДАК 2011 зима мисля че Nokian WR D3 са най-добрите, даже в тазгодишния тест за размер 205/55 R 16 Nokian WR D3 е в категорията "добри". Не съм карал с такива но

имам опит с предишния модел Nokian WR G2 (с една несиметрична шарка) и за мен бяха много добри зимни гуми.

Хвалени гуми иначе са и Kleber и Semperit. Даже не знам дали Semperit Speed-Grip 2 не я бяха обявили

за бюджетна гума No1 (т.е. сравнително ниска цена но гума имаща работоспособност). Като цяло на шарка

има нещо общо с Continental ContiWinterContact TS850. Като цяло Semperit са марка от Continental Group.

Но всичко това е теория, четенe и гледане a на практика как се представят гумите е друг въпрос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви, колеги. Хм. Преди 8 г. купих едни вериги, досега колата мина 140 х.км- не са обувани, явно крайно време е да влязат в употреба.

Карал съм Нокиан- стария WR , сега W+ -ако се доближават до качествата му ще бъда повече от доволен. От Клебер също съм доволен но на сухи терени при по-високи скорости колата се вее като платно на лодка с тях. Иначе на шибани зимни условия и прилични скорости са супер гуми- нямат пързаляне.

А имам предвид, че и през зимата се движим основно по сухи и мокри пътища, по-рядко в киша, сняг и лед.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой пазарувал ли е през интернет магазините за гуми и какви са отзивите за този тип начин на вземане на гуми. Замислям се да взема от гумитебг едни сави че са на прилична цена но пак и така не виждам какво ще взема докато не пристигне

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да направиш специални инструкции или забележки по поръчката и като ти се обадят за потвърждение да ги уточнявате. Като ДОТ например или каквото прецениш. http://www.gumitebg.com/kak-da-kupim#izbor_dostavka . Каквото поръчаш това ще получиш. Четох, че автогумибг има много доволни клиенти, за тези не знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз взех моите от гумитебг. Само предварително уточних производител/дот. Нямаше изненади. Доволен съм. Сава ,когато аз купувах, бяха с дот 2011 там и това ме отказа от тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Колеги чудя се между 2 марки за зимни гуми. Едната е Continental TS850 XL, а другата е Dunlop sp winter response 4d. Размера е 195/65/15 като гумите ще ми ги доставят произведени 2014 година. Виждам че има много положителни мнения за континентала TS830, но по показатели ги дават еднакви двете марки. Според вас коя е по добра за Октавия 1. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През последните години Конти са номер 1..... Това е истината, и няма какво да си говорим. Като иначе не са и толкова скъпи - тъй че има смисъл човек да си ги купи.

Макар че моите зимни са Клебер - и съм много доволен от тях.

Нито са твърди, нито са прекалено меки. И се справят добре и на почистен път, а и на половин педя сняг. Пък и на киша, а и на мокро също се държат съвсем прилично.

И добре спират - което също е важно.

Всъщност това са все едно Мишелинки - но с по-стара шарка. Като в някои дисциплини бият истинските Мишелинки - примерно, при спиране на мокро.

То миналата зима при тестовете за пръв път го признаха това..... че при някои дисциплини са по-добри от фирмата-майка.

Но сега е лято - и от какъв зор сте тръгнали отсега да мислите за зимни гуми?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чета, чета и се чудя - какво нещо е рекламата. Continental били номер 1. Как го установихте, защото аз вече не вярвам на разните му там тестове. Всичко е за пари. За моята кола 4 континентала са почти 1000 лева. Смятам, че и за 600 ще се "обуя" страхотно. Вече спрях да робувам на марки, тестове и други простотии.

Света се промени - надделяват онези, които са платили доста за лобиране. И народа им вярва. Огледайте се, прочетете да речем руски сайтове, вижте другите производители къде имат заводи и къде продават.

Преди няколко поста имаше дискусия за гумите Nexen - че то повечето корейски коли са обути с тях, но хората си ги карат и не са са "пребили" всичките....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във всички тестове, които съм чел през последните години, Контитата все печелят първите, или едни от първите места.

И колкото и да са платени и пристрастни тестовете - което също е донякъде вярно - в тях има и много истина.

Примерно - мерят какво е страничното ускорение, или при каква скорост гумата почва да аквапланира, или спирачния й път..... Това са все доста обективни неща - които се поддават на измерване.

И след всичкото това да говорим, че евтината гума е също толкова добра, колкото и скъпата - просто не е реално.

Просто защото това не отговаря на истината.....

Иначе човек ако кара кротко - шансът да се пребие, дори и с не много добри гуми - е достатъчно малък, да не кажа никакъв.

И аз не карам с Континентал.... Но гумите, с които карам - също са съвсем прилични.

Иначе съм карал с Континентал - и се чувства, че са една идея по-добри. Малко по-добре държат на мокро, също и на сняг.... Само дето са малко по-шумни - това съм забелязал.

Иначе останалите им зимни качества - са наистина на висота.

Тъй че тестовете - все пак не лъжат.

Но съм си направил сметката, че няма защо заради тая една идея да давам 116 лв на гума - като мога да дам 88, примерно.

За гумите Нексен - не мога да ги коментирам, защото не съм карал кола, обута с тях.

Но преди една година приятел си обу Шкодата със Сайрон - германски гуми, но правени във Филипините! Голема работа, разбираш ли! Цена - супер! Външен вид - също супер!

Реални качества обаче, на сняг и на мокро - пълен зян!

Бутахме го по паркинга - за да може да излезе!

И накрая ги върна, след един як скандал - и си взе Бриджстон ЛМ32. Които също не са чак толкова върховни, колкото ги дават по тестовете.... Но все пак вършат работа, и повече не сме го бутали.

Тъй че това е по въпроса за тестовете и за гумите.

Иначе и аз се отнасям леко скептично към тестовете..... Но не защото винаги са купени - а заради друго.

Ала все пак - чета ги, защото пише и много верни неща, които е добре да се имат предвид.

Редактирано от stivi797
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.