Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Помощ за диагностика и други на принтер.


shaft

Recommended Posts

Здравейте,

 

Брат ми има принтер Canon Pixma MP800 - мастилено струен фото принтер. Преди време го купихме - не знам точно колко години, но тогава беше над 500лв принтерчето, а това бяха много пари. Носили сме го по трамваите от Кантек/Cantek на бул. Никола Петков 81, до вкъщи. Сега принтера се развалил (всички шумове за печат си ги имал, но вадел празен лист). Писал по форуми, казали, че може да е от главата. Той първоначално е занесъл главата, за да я погледнат в Кантек/Cantek и "техникът" я е изпробвал пред него на салфетка и казал, че нямало проблем с главата и трябвало да се отнесе целия принтер. Брат ми им го закарал - след няколко часа се обадили и казали, че принтера е тотална щета, да си го остави при тях на рафта и да купува друг/нов - от тях ли от небето ли, не знам още, но скоро ще се разбера с тях. Така били правили стотици хора като него му казал техникът - оставяли си принтерите на рафта при тях, ако на някой му трябвали части от такива и т.н... Брат ми казал, че ще си го вземе и няма да им го остави - отишъл. Поискал да се направи тест на всичко, за да види, че не е доразвален/разглобен. Извадил главата и видял, че на нея имало дупчица вече - преди нямало, а той ги оглежда тия неща, и също така казва, че тази глава не е същата неговата си, която е била. Той си пази нещата чисти и много добре знае кое какво е. Главата, която сега е сложена е някаква по-стара явно, нацапана цялата и с повреда. Техника му дал частите, които трябвало да се сменят на принтера:

 

Printhead for MP800/MP800R

Carriage Unit QM2-3025-020

Logic Board ASS'Y QM2-3022-000

 

Това му е била диагностиката. Сега принтера не прави същите неща като преди да го носи в Кантек.

 

Молбата ми е огромна - да ми го погледне някой от София, който разбира, защото аз съм лаик и не мога да разбера нищо, дори да го погледна. След това, ако нещо е умишлено направено - ще сезирам КЗП и ще отида в Кантек да се разберем с тях.

 

Моля Ви, помагайте! Благодаря много!

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Занеси го при колегите в STEMO сервиз на Цариградско 135. Гарантирам че, ще има резултат. :smt030

Но там диагностиката се заплаща.Мисля че, беше 9 EUR. Принципно се занимавам с принтери и копирни машини,но само лазерни. Ще се поинтересувам за твоя модел мастилен принтер и по късно ще ти пиша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според броя на премигваннията На оранжевата и зелената индикация може да диагностицираш какъв е проблемът

 

Cycles of blinking in

orange (Alarm LED)

and green (COPY

button)

Error Error

code Conditions

Solution

(Replacement of listed parts, which are

likely to be faulty)

2 times Carriage error [5100] An error occurred in the carriage encoder signal. - Carriage unit

- Timing slit film

- Logic board ass'y

- Carriage motor

3 times Line feed error [6000] An error occurred in the LF encoder signal. - Timing sensor unit

- Timing slit disk film

- Feed roller ass'y

- Platen unit

- Logic board ass'y

- Paper feed motor

4 times Purge cam

sensor error

[5C00] An error occurred in the purge unit. - Purge unit

- Logic board ass'y

5 times ASF (cam)

sensor error

[5700] This error takes place when feeding paper from the

ASF after an error occurred in the ASF cam sensor.

- Sheet feed unit

6 times Internal

temperature

error

[5400] The internal temperature is not proper. - Logic board ass'y

7 times Waste ink

absorber full

[5B00] The waste ink absorber is full. - Ink absorber kit

8 times Print head

temperature rise

error

[5200] The print head temperature exceeded the specified

value.

- Print head

- Logic board ass'y

9 times EEPROM error [6800] A problem occurred in writing to the EEPROM. - Logic board ass'y

11 times Carriage lift

mechanism

error

[5110] The carriage did not move up or down properly. - PR lift shaft ass'y

- Sheet feed unit

- Logic board ass'y

- Carriage lift sensor unit

12 times AP position

error

[6A00] An error occurred in the AP motor during purging

operation.

- Sheet feed unit

- Logic board ass'y

- Purge unit

13 times Paper feed

position error

[6B00] An error occurred in the paper feed motor. - Sheet feed unit

- Logic board ass'y

14 times Paper feed cam

sensor error

[6B10] An error occurred in the paper feed cam sensor during

paper feeding from the front paper feed cassette.

This error is also indicated when the waste ink counter

is 60% or more, and a paper jam occurs in the under

guide.

- Sheet feed unit

- Logic board ass'y

15 times USB Host

VBUS

overcurrent

[9000] The USB Host VBUS is overloaded. - Logic board ass'y

16 times Valve sensor

error

[6C00] An error occurred in the valve sensor during cleaning. - Logic board ass'y

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааа благодаря много за отговора! Ще драсна резултата, само да видя какво ще стане. Благодаря много за момента!

 

Поздрави

 

ПП: Куцо... Брат ми казва, че има точно тази страничка на листата, които е взел от техникът. Казва, че нищо не мига - стои в режим на готовност и просто като му пусне да принтира минава целия цикъм, без да пуска капка мастило, а самата глава е омазана в мастило... Скоро ще пусна снимка тук, а тези дни ще ходим до сервиза, където казваш по-горе.

 

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааа благодаря много за отговора! Ще драсна резултата, само да видя какво ще стане. Благодаря много за момента!

 

Поздрави

 

ПП: Куцо... Брат ми казва, че има точно тази страничка на листата, които е взел от техникът. Казва, че нищо не мига - стои в режим на готовност и просто като му пусне да принтира минава целия цикъм, без да пуска капка мастило, а самата глава е омазана в мастило... Скоро ще пусна снимка тук, а тези дни ще ходим до сервиза, където казваш по-горе.

 

Благодаря!

 

 

ПП2: Ето малко снимки (с оранжев кръг на една от снимките е означена новопоявилата се дупка), но са в рар архив, защото не ми се занимаваше да смалявам - цели е по-добре http://surround-bg.com/common/stuff/PixmaMP800Parts.rar

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако наистина се окаже че, Logic Board ASSEMBLY е за смяна,уверявам те ремонта от финансова гледна точка на този принтер нма да е рентабилен.Снощи като си писахме на лични ми спомена за 19-20 премигвания.Според сервизното 19 броя премигвания на зеления индикатор са свързани с проблем в logik Board. Този модул не се ремонтира,а се заменя.Друг е въпросът дали все още въпросният модул е доставяем като рез.част.За ниските класове по стари принтери е цяло чудо да се намери подобен чарк. Незнам какво са правили в кантек,но принтера според мен е имал проблем само с главите преди да го занесете.Сега обаче фактите говорят друго.

Ако е ползван рядко,може причината да е в запекли глави.Тези тестове на салфетка които са правили хич не ги удобрявам [-X

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми... сам виждаш, че има някаква шашма... Не, аз това няма да го оставя така - писнало ми е да ме правят на маймуна! Само с главата е имал проблем и според мен - преди не е имало такова мигане и т.н. Казах на брат ми да брои колко пъти мига и това което ти писах снощи - това е. Баси хората... и какво - ще подменят нещата, за да спечелят едни 300лв примерно, за нов принтер... Брат ми казва, че лоджик борда май не се произвежда вече и не може да се намери - разпитвал е. Определено си е за ново принтерче, но искам да знам кой е виновен и дали нещата са сменяни, защото по неговите думи, това в "боди"-то на принтера не е неговото нещо (там чаркалята - борда, главата и т.н.). Там го е пускал, гледал е, усъмнил се е, че главата е неговата, ама решил да си го вземе - после го огледал както си трябва на спокойствие и сега вече знае, че това не е същото нещо...

 

Както и да е, тия дни ще ходя до Стемо-то да видим какво ще ми кажат - дали е пипано вече вътре - това искам да знам и от там нататък ще се разберем с кантек :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сетих се и друго!

Възможно е тази грешка свързана с лоджиг борда да се дължи на механичен проблем. Този който го е пипал в сервиза да е забравил да закачи някой куплунг.Понякога нещата са и доста елементарни тъй че, ако ти се занемава огледай внимателно всички куплунзи и съединения дали са закачени.

Ако всичко заработи като преди да го занесете в сервиза,то е ясно че, трябва да се зякупят нови глави.За в бъдеще ако имаш мастилоструйка те съветвам поне веднъж седмично да пускаш по 1-2 копия ,защото при голяма пауза на липса на печат главите запичат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Главите аз ги промивам със спирт, стига да има възможност лесно да се разглобят като на моя Епсън С42. При HP пък главите се сменят заедно с мастилниците, затова консумативите са по-скъпи. За Канон специално не съм много наясно но съм чувал, че се продават специални промиващи мастилници, които предполагам съдържат спиртен разтвор, за да се почистят главите без разглобяване.

 

p.s. ето едно онлайн помагало, което надявам се да ти е от полза при почистването: http://www.t-x-2.com/articles/archive/h ... 500-mp800/

И аз не съм фен на сервизите - малко от тях имат доблестта да те предупредят, че ремонта ще е нерентабилен и само ще си хвърлиш парите... и понеже съм се занимавал малко с подобна дейност за ремонт на стара техника гледам да се оправям сам с помощта на чичко Гугъл ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.