Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Разни линкове


high_octane

Recommended Posts

Сашо, всяка кола с остаряването отслабва конструктивно, респективно с всяка изминала година би се представила все по-зле на краштест.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е отделен проблем. И макса не е първа младост, отделно като осъзнах, че отиваме към удар, започнах да помпам спирачки. На Fabia-та 1 която ударих нищо и нямаше, само и спуках задната броня, което даже и не си пролича, преди да я натисна с пръст, дадох на човека 50лв да я оправи и в този момент разбрах че колите ги правят все по - твърди и 120 ката трябва да седи в гараж, за да и се радват децата ми и евентуално да ходи до Шкода събора и обратно. Движението през 1980 год е било много по - леко отколкото сега и не е имало такъв риск.

 

Да , можеш да закараш гаджето със 120 ката до тях, през нощта, да се накефи, но пак си е на късмет.

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...
  • 3 седмици по-късно...

"VW Group слага филтри за твърди частици на бензина"

 

http://www.ams.bg/content/vw-group-vavezhda-filtri-za-tvardi-chastitsi-na-benzinovi-motori-020827

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

И аз така. На стари години ще учим английски, нищо че съм го започнал от 7 годишен. Ама не и вярвайте много, малко се бърка женицата в някой неща... Kaкво нещо е живота, търсиш едно в тубата, а ти излиза Николая , хахахаха :) Още пиша буквата f по този начин, някакво староанглийско изписване е.

https://www.youtube.com/watch?v=ifz1Y_qzaYg

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саше, първо българския го преговори, английският е много по-лесен - като научиш българския и английският ще стане лесен за учене :)

 

Виж "...малко се бърка женицата в някой неща..." - открий грешката. :) Въпрос към това "В кОй неща?" ("кОй" да се чете като "кого", а не като "коИ" (множественото число на "кОй") - на главните букви са ударенията )

 

И от тук идват: някОй (ед.ч.) и някоИ (мн.ч) - "някоЙ" не мога да го произнеса изобщо :D А пък "някой неща" ми звучи като "едно циганин, батко".

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

попринцип мисля, че преди и след "женицата" трябва да има запетая, защото е Подлог. Също не съм сигурен, но мисля, че частите на речта в българския едик се пишеха с главна буква. Ако се замисля, неможеш ме пипна. В 5ти клас имах само шестици по граматика. Само пълния и краткия член не ги разбрах.

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те са най-лесни :) Стигни до тях :D Щом можеш да го замениш с "него" - значи е кратък член, иначе винаги е пълен член - заменяемо ли е с "той" - пълен член.

 

Учителят ни показа как да пишем - Учителят може да бъде заменен с Той :) При въпрос: Кой ни научи как да пишем? Той ни научи.

Дадох си домашното на учителя -  Учителят може да бъде заменен с Него. :) При въпрос: На кого даде домашното си? На него.

 

И така, ама "накой" използвано за множествено число, е много гадно при четене и направо забравям какво чета, като видя такива неща :D Очаквам нещо друго да се случи и изведнъж "еее... трябва да почна отначало да го чета", защото ситуацията е подобна на "едно сиганин, отишъл при другото сигани".

 

(да не се обидиш нещо, просто не се сещам за по-як пример - не си само ти така...адски много народ пишат с "й" накрая за множествено число - не знам откъде дойде това)

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аааа, нямам идея - изобщо не съм си правил труда на "стари" години да го уча това... слушах, когато обясняваха и ми беше интересно да съм добър в нещо :D както и до ден днешен е така - все ми е интересно да стана много добър в това с което се захвана... и така :)

 

Сега наред е риболовът, като новост за мен :D

 

Иначе, ти си си много добре в писането, единствено това "й" накрая за множествено число е много трудно да се преглътне :D Всичко друго ти се разбира, наистина.

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, аз пък съм добър в задномоторките, иначе, като цяло не съм толкова амбициозен. Ще гледам да си хвана мацка, учителка по БЕЛ, малко да ме отрака ... :D

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочетох ти редакцийте и ще се постарая да науча как се пише наЙстина, защото наИстина не знам.Примера за многото мангал си е супер точен. В Английския ми беше лесно MAN , MEN... Автобуса Ман е един, ако е men са много, ако е woman е една, ако е women е оргия ... :) Ако щеш вярвай, на Английски така го запомних!

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, аз пък съм добър в задномоторките, иначе, като цяло не съм толкова амбициозен. Ще гледам да си хвана мацка, учителка по БЕЛ, малко да ме отрака ... :D

Добра идея, но по-добре да се учите на други работи, защото единственото, което ти куца е Й...според мен. Същото е и с някои други колеги, които пишат перфектно, но точно "й" не знаят как се използва. Даскалиците ви са за бой...

В тая връзка - как четете "уйкенд" :)

 

П.П. редакция - редакции

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре де, Стефане, аз си спомням, че всяко и, след друго и, трябва да е й. Дали не се бъркаш?

 

Да, ама само ако пишеш Калций, Калий, Натрий и други такива химични неща :) Ако пишеш Функций, Батерий, Истерий - това са римски пълководци за мене... Пише се функции, батерии, истерии и казваш двойното "и" ето така "функцИ-И" а не с краткото и = "й" - "функцИ-й" (забележи, че й е малко, защото почти го няма) - затова се нарича и-кратко, защото не го произнасяш дълго както и-то.

 

Иначе, на бат' Стефко (х)уй-кенда ме кефи максимално :D

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе, знам че "Киевска" се пише без Й но явно утре ще трябва да прегледам правилото. Просто това си спомням, че след и се пише й.

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе, знам че "Киевска" се пише без Й но явно утре ще трябва да прегледам правилото. Просто това си спомням, че след и се пише й.

 

Никога не съм го чувал и аз това нещо, ама ако масата народ така мисли - явно ще се измисли ново правило и ще е по-лесно да се пише "ето така е правилно" - скоро :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добра идея, но по-добре да се учите на други работи, защото единственото, което ти куца е Й...според мен. Същото е и с някои други колеги, които пишат перфектно, но точно "й" не знаят как се използва. Даскалиците ви са за бой...

В тая връзка - как четете "уйкенд" :)

 

П.П. редакция - редакции

Пак ще ми е трудно. Представи си как тя ми казва "давай, давай още" а аз я попитам после и двете ли са с Й или само второто, защото е след запетая? :) Смятай как ще ме погледне! :)

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
http://m.zr.ru/content/articles/499219-vybirajem_maslo_5w40/Интересен тест на масла,според мен.За съжаление е на руски.Тук вече кой колкото разбере...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.