Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Читав бебешки термометър?


Цецо75

Recommended Posts

Абе някой да има наблюдения за читав цифров термометър? Отворен съм за предложения както за тип писалка, така и за инфрачервен за ухото. Ама да е нещо читаво, а не да ми се хвалят с резолюция 0,1 градус, а да мерят с точност 1 градус.... За човешката природа 1 градус грешка е много.

 

Имам си живачен, ама много бавно отчита и при бебе - не става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ние имаме обикновен електронен бебешки, досега не сме имали ядове с него. На него пише:

CITIZEN Digital Thermometer CT-461C

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Имам си живачен, ама много бавно отчита и при бебе - не става.

Да бе,нестава smile091

Ей,Г-н Родител,ти май прекалено нещо се впрегаш?!

Както и да е.Хубаво си решил,но имай впредвид,че на дигиталния ,ако му "клекне" батерията -винаги мое те излъже в показанията колкото и да е марков.И то в +

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цецо и аз имах този проблем.Дигиталните които бьрзо мерят не са то4ни.Има едни,които 1 мин.мерят преди да свирнат.Или живачния.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От край време имаме един дигитален, който мери температурата в ухото. Трябват му само около 2 секунди. Дава минимална константна разлика с живачния, но не помня точно колко беше. Елементарно е - мериш своята температура с дигиталния, мериш после с живачния и отчиташ разликата. Ако е читав отклонението винаги ще е еднакво - примерно половин градус. Така постоянно можеш да засичаш температурата на бебето, без да го дразниш излишно. Ако те интересува мога да проверя марката като се прибера в София.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Infrared, които мерят едва ли не мигновено са доста скъпи като цена.

Тука ти си преценяваш.

Но имай в предвид, че искаш или не искаш, ще ти се наложи интервенция с термометъра било по предназначение или по други причини....

Тези моментните няма да ти свършат работа.

ние си взехме такъв

http://www.safety1st.com/usa/eng/Produc ... hermometer

преди 3 месеца му замина батерията - тоест почти две години без 1 месец.

Така че избора вече е твой - ако искаш имай и от двата ;)

Отиваш в бебешки магазини или в Млаечко и си готов.

В малечко дават добри съвети.

 

ПП: Знам че сега си доста зает, затова ще ти звънна в понеделник направо да ми пратиш с куриер модула

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-точен е живачния.Имаме и инфрачервен,но те са скъпи и не са толкова точни.Най-много използваме този дето мери за 60сек.-това е марката: http://www.microlife.bg/products/fever/60seconds/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм доволен от един комплект ел.термометъри на Philips.Комплекта е от един стандартен и един който е във формата на биберон и вършеше чудесна работа.Мерят бързо и точно и батериите им издържат години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

след сменени няколко електронни (citizen, microlife и др.), последно използваме този: http://apteka.framar.bg/30017790/%D0%B5 ... 1%80-quiko и сме доволни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какво толкова не им харесвате на температурните сонди на мултицетите? Мерят много бързо. Допираш до бебето и показва температурата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съпругата наскоро купи от лидъл инфраред за чело, слепоочие и ухо. Мери за 1-2 сек. Има и индикатор за батерята, който даже работи и изненади от паднали акумулатори няма. Фамилията е доволна, даже малкия (2'5 год.) сам си мери температурата. Иначе за точност - живачния е най-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Караме с един електронен. Слагаш го под мишницата, дундуркаш бебока 1мин и той изписуква. Разликата с живачните които имаме е около 0.1 градус ... колкото е и между двата живачни smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на двете диванета им мерим температурата с електронен термометър - май беше 13лв. в аптеката - марката изобщо не съм я и гледал. Дава разлика от обикновен (живачен) -0,2'С.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползваме термометър на Microlife: http://www.microlife.bg/products/fever/ ... cts/?id=31

... и го препоръчвам.

Забелязал съм, че когато човек има температура мери доста точно (сравнявал съм с живачен), когато не според мен дава занижени стойности - освен ако цялото смейство не сме студенокръвни :D

Влияе се от наличието на ушна кал и трябва редовно да се почиства със спирт.

Иначе самото измерване е за 1 сек. и можеш да направиш няколко едно след друго за да се увериш че няма отклонения.

Мисля че спрямо другите не е никакъв тормоз за хлапетата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

аз да си кажа мнението като бивш служител във фирма произвеждаща няколко вида термометри.

1. Най-точни и лесни за употреба си остават живачните. Проблема е че са забранени от доста години. Все още могат да се намерят нови такива по малките аптеки особенно в провинцията.

2. Дигиталните някои са читави някои не. Имайте предвид че често след звуковия сигнал се налага да се изчака още малко за да се получи финалната ъемпература. Прочетете внимателно упътванията. Мога да препоръчам тези с които съм работил - Quiko дигитален. Има мек връх, бърз е и със симпатичен дизайн. Освен това е и съвсем точен.

4. Не препоръчвам инфрачервените. От тях всеки 10и беше рекламация. Те вероятно мерят точно, но прото резултата който дават не е това което очаква да види клиента. Т.е. имаме до 1 градус разлика в температурата под мишницата, в устата, в ухото, на челото и така нататък. Ние сме свикнали да мерим под мишницата и това често подвежда като получим по-висока температура в ухото например.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 години по-късно...

Здравейте. Искам да питам този термометър може ли да се използва за мерене на човешка темп. По характеристики е същия мисля с бебешкия.

 

http://m.ebay.com/itm/Nice-Non-Contact-LCD-IR-Laser-Infrared-Digital-Temperature-Thermometer-Gun-IG-/262095312913?txnId=1703589665016

 

http://vi.raptor.ebaydesc.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItemDescV4&item=262095312913&category=50974&pm=1&ds=0&t=1446376507563

 

 

http://m.ebay.com/itm/Body-Skin-Digital-Non-contact-Infrared-IR-Thermometer-For-Baby-Kids-Adult-KECP-/111754125593?nav=SEARCH

Редактирано от niggaz_nature
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.