Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Микроключе


pepi

Recommended Posts

Колеги, и аз се нареждам в списъка с изпищелите

Проблемът е следния - постоянно светене на лампата на арматурното табло и плафоните на вратите за отворена врата, въпреки, че всички са затворени

Като се заключи колата отвън с алармата или отвътре с бутона за централно заключване, лампите изгасват

Локализирал съм го - в пасажерската врата е. Като се заключа отвътре го чувам

Опитах при отворена врата са изместя езичето в затворено положение. Продължават да светят индикаторите

Някакви идеи, мнения, препоръки?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито. Нова брава беше нещо около 600 или 800 лв.

 

За твое "успокоение" мога да кажа, че преди време гледах в един приятелски сервиз, един Туарег, на който бяха разглобили и четирите врати заради проблеми с ключетата :) Т.е. проблема в случая не е чешки, а немски :)

 

Иначе решението е разглабяне на бравата и "каквото дойде според зависи" на място. Но самото разглобяване е достатъчно отказващ ме процес.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малка поправка - при незаключен автомобил, свети индикатора на таблото и САМО плафончето на предната дясна врата

На шофьорската си е ОК

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се изкажа и аз като занимавал се с тоз проблем . Щом свети това значи , че микроключето е натиснато винаги от езичето, но това е невъзможно, освен ако не се е заклещило ключето от някое парче откъснало се от гумираното езиче... Обикновено при тези ключета се наблюдава обратната тендеция - да не са натиснати , т.е. да е винаги затворена вратата.

В самата брава ( като ел. компоненти ) освен микроключето има още две ключета и 2 моторчета за централното заключване. Най-вероятно чуваш въртенето на някое моторче поради объркана логика в бравата. След бравата сигнала за "отворено " се подава на "умен" блок ( след 2007 е във вратата) .

Съветвам те да си пуснеш една диагностика - хващат се тези проблеми с микроключетата, даже указва на конкретното.

Може и кабел да е замасен , но вероятността е малка . Може лесно да се разбере при свалена кора . Ако минаваш през К-к - свиркай !

Ако допреш до брава мога да ти намеря за около 60 лв ( в ЕТ е около 400) .

 

Поздрави !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В неделя, на срещата, на pepi съм му дал визитката на Владко.

Младене, там още те помнят! =D>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Pepi, ако иде да кажа правят ли 2-ки. Че аз нямам нерви да се разпробивам тия нитове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Pepi, ако иде да кажа правят ли 2-ки. Че аз нямам нерви да се разпробивам тия нитове.

 

Бравата се сваля през дупката за говорителя, т.е. разпробиват се само 4 нита на говорителя ( малки) и после може да се завие с витла. Няма нужда да се сваля голямата ламарина , нито да се откача стъклото. Преди това трябва да се свали патрона и да се откачи жилото на ръчката за отваряне отвън. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Pepi, ако иде да кажа правят ли 2-ки. Че аз нямам нерви да се разпробивам тия нитове.

 

Цецо, това е сервиза! Правят всичко и отношението към автомобила и клиента е на високо ниво, така че отивай или поне им звънни и се разберете какво и как.

smile027

 

 

Младене, там още те помнят! =D>

:mrgreen: Скоро пак ще ходя, че дясната врата ми дава ядове сега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пепи (от сервиза) ми каза, че не точно ВСЯКА повреда правят. Първо трябва да се види по каква причина какво конкретно не работи и тогава ще кажат. Това по повод, че аз питах за моята шофьорска врата. Да уточня - става въпрос за О1, като при Младен. За О2 - не знам.

smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз затова казвам на Цецо да се обади и да говори с тях преди това, но от това което видях там мисля, че правят доста неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.