Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

До колегите в София - ползвате ли метрото, удобно ли ви е?


felicialx

Recommended Posts

Покрай пускането на втория лъч на метрото в София реших да създам тази тема, защото ми е интересно да попитам именно колегите от форума за тяхното мнение и впечатления от тази столична екстра, :mrgreen: тъй като тук всички имаме коли и сме свикнали да се движим с тях. Аз лично съм ползвал метрото няколко пъти инцидентно, още по времето на Софиянски, когато вървеше от станция Опълченска до станция Сливница. Ако имах близка станция сигурно бих го ползвал, но въпреки, че живея в центъра, най-близките станции са на 2 спирки с автобус или на 3 с трамвай, което значи, че там където не мога да ползвам кола заради платеното паркиране, тоест в топ центъра, мога да стигна по-лесно пеша или с трамвая.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ползвам метрото! Аз съм шофьор маниак, затова съм си купил кола, за да я карам. Метрото, за да го ползвам, трябва да карам 15 минути с колата до най-близката метро спирка, дори с новите трасета, и след това да хвана метро за още 10+ минути до дестинацията ми. Като сметна реално, пътя с кола ми е 25-30мин, да цената е повече с колата, но пък ми прави несравним кеф да си я джиткам. И както хората казват ”кеф цена няма”... Метрото е хубаво нещо, но аз обичам да гледам сгради, птички, цветенца, небе и слънце, вместо тунели.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои казват че това е най-евтиния музей - с 1 лев може цял ден да обикаляш и да разглеждаш :) Иначе жената го ползва до борисовата (с прекачване от другия лъч на сердика) зада разхожда детето, а понякога просто се возят :)

Аз не го ползвам, просто защото не се засичам с него. Когато пуснат другия лъч по Борис III към Княжево може и да го ползвам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато живеехме в Люлин и се роди дъщеря ми всеки ден го ползвах - беше ми много удобно и бързо. Но сега вече не живея в Люлин и за да ползвам метрото трябва или да ходя 30-40 минути пеша или да ползвам още някакъв друг градски транспорт. Пътуваме двамата с жена ми (тя също трябва да ползва две превозни средства ако не е с колата). Работим близо един до друг. Излиза, че двамата без кола за да ходим на работа и да се прибираме трябва да дупчим 8 билета общо. Иначе като разстояние дневно с колата минаваме около 24 км. - излиза ми като разход около 5.60 лв - с билети в най-добрия вариант 8 х 0.80 лв = 6.40 лв. Иначе ако трябва бързо да отида до центъра от работното си място и съм сам ползвам метрото (има доста близо спирка до офиса).

 

Като цяло мнението ми е, че метрото си е най-хубавото средство за придвижване из София, но трябва още доста да се развие като покритие за да ми е удобно за ежедневно ползване. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го ползвам ежедневно от станцията на цариградско шосе до станция сливница 32 минути ми отнема и като цяло с оглед на настоящата ми работа е доста по икономически рентабилно от това да ходя с кола.колата я ползам до провинцията на извънградско за удобство, и в редки случаи из града -засега поне :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единствено го ползвах да се предвижа от Армеец (на Жолио Кюри) до ЕТ в надежда.Друг по-бърз и по-евтин начин няма за този маршрут и определено е много удобен.

Друг път не съм го ползвал, защото не ми върши работа.Когато обаче ми се налага да слизам в центъра, паркирам някъде зад Хемус (или някъде другаде) и стигам пеша до желаната от мен дестинация.Хем се раздвижвам, хем изпускам чакането/бутането в градския транспорт, хем изпускам и синята/зелената зона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато нямам задължения около малката - го ползвам редовно за ходене на работа.

 

При все, че не ми е много удобно - имам 20 минути ходене пеша от къщи до метрото, 15 минути с метрото и 20 минути от метрото до работата. На връщане пак така. Т.е. "губя" над един час на ден в ходене пеша. Ама май ми е по - добре, от колкото 1 час висене в задръстване (толкова ми е с колата). Сутрин е ободряващо, вечер е релаксиращо.

 

Метрото е готино. Зимата вътре е топло, чисто, не друса, най-бързия транспорт. Няма мангали, гратисчии. Е в час пик става малко групов секс без избор на партньора, ама на това му викат социализация. Взимам си електронната книжка, нахлузвам слушалките и ми е екстра....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.......... Когато пуснат другия лъч по Борис III към Княжево може и да го ползвам

Няма да стига до Княжево (и за мое съжаление). Това беше първоначалния проект.

Промениха маршрута към ж.к.Овча купел. Остава ни само 5-цата.

smile056

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всекидневно, дори не искам и да чувам за кола- пътувам по маршрута Зона Б-5 Младост 1А и е късане на нерви с колата.

Остава проблема с лошата хигиена на някои пътуващи :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До сега съм го ползвал 2 пъти. Нямам удобен превоз от/до него. Само като оставям моторетката на сервиз го използвам за придвижване от/до работа. Тогава ми спестява бая нерви и пари - с такси ми излиза 7-8лв в посока, с друго ГТ трябва да сменя 2-3 превозни средства и 1h престой в задръстванията, пак в посока. С метрото ми е точно 25мин smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера се возих за пръв път по новата линия и сумарно за трети - и за трети път реших, че не е моя транспорт. Седиш прав (и то в събота вечер!!!), около теб стадото се блъска по вратите 3 спирки по-рано, смесицата от "аромати" е направо неописуема и това е само част от "екстрите". Е не, мерси - може и да ми е по-скъпо, но ще си се търкалям с колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.......... Когато пуснат другия лъч по Борис III към Княжево може и да го ползвам

Няма да стига до Княжево (и за мое съжаление). Това беше първоначалния проект.

Промениха маршрута към ж.к.Овча купел.

smile056

Сигурен ли си, вътрешна информация ли имаш?

ууууууууу, да ги нафърфори някой дано !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си, вътрешна информация ли имаш?ууууууууу, да ги нафърфори някой дано !!!

 

В едно интервю преди около година арх. Диков каза точно това. И като се замислиш е правилно, колко народ има в Княжево и колко в Овча Купел? . Да ходи до Княжево имаше смисъл, когато откъм Владая беше южния вход на София. Но след като се появи магистрала Люлин преместиха и проекта за метрото към Овча Купел. На мен също Княжево ми е удобно, ама ... няма.

 

Но всичко е само на хартия засега. Уж догодина трябвало да почнат търговете, ама е изборна годинаи и се съмнявам да направят нещо реално. А после ново правителство... не е ясно какви преоритети ще има. Така или иначе и за пари от ЕС трябва да чакаме следващия програмен период. Абе преди 2018 не го виждам третия диаметър как ще се случи.

 

Днес ми се наложи да ида с кола на работа. Подивях - 1 час от Люлин до 4-ти км. За първи път видях среден разход от 9.5 на Шкодата :( Утре си хващам метрото и това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаше към Княжево, щях да го ползвам, но отново оставаме извън сметките и ще трябва да се задоволим с петицата! А тя, горката е доооооооооста бавна. Нагоре по Цар Борис, от Руски паметник до околовръстното, при едновременен старт, изпреварвам трамвая с 10 минути по часовник..... и това с колелото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За метрото и аз не го ползвам - нямам къде. Колкото до лъча за Княжево - няма да го има и по-добре. 5-цата е супер редовна и със сигурност е най-бързия трамвай в София. От Княжево до Съдебната палата 25-30 мин. Зимата редовно го ползвам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти сигурно се качваш на летящите мотриси? И аз съм точно за същото разстояние и до сега нямам случай за под 45 минути! Става дума за 08:05 сутринта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти сигурно се качваш на летящите мотриси? И аз съм точно за същото разстояние и до сега нямам случай за под 45 минути! Става дума за 08:05 сутринта.

Еееее, ти пък! Пролетта за последно се возих и го хващам към 7:30 - 7:45 и ми е точно толкова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвал съм го няколко пъти и определено е най-добрата алтернатива от всички останали ГТ-та.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.